071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی

 

 جمهوری فدرال آمریکا با مساحتی حدود 8,000,000 کیلومتر مربع چهارمین کشور جهان از نظر وسعت می باشد. واحد پول آمریکا دلار و پایتخت آن واشنگتن دی سی می باشد. آمریکا یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا می باشد و به دلیل وجود تنوع گسترده در زمینه انتخاب رشته به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی مبدل شده است. یکی از راه های مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی می باشد.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی - ویزای تحصیلی آمریکا

برای اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی شما باید حداقل شرایط لازم مانند داشتن تمکن مالی و قصد خروج از خاک آمریکا پس از اتمام دوره ی تحصیلی را به اثبات برسانید. بطور کلی سه نوع ویزای تحصیلی برای مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی صادر می شود که به شرح زیر است:

ویزای تحصیلی F-1

این نوع ویزا مختص متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی است که توسط کالج یا دانشگاه های آمریکا پذیرش شده اند. پس از اخذ پذیرش می بایست ویزای غیر مهاجرتی F-1 که یک نوع ویزای بلند مدت است و برای دوره های تحصیلی بیش از 6 ماه صادر می شود را از طریق تکمیل فرم شماره DS-160 دریافت کنید. امکان همراهی همسر و فرزندان در مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی زیر 21 سال شما با تکمیل فرم F-2 فراهم خواهد شد.

ویزای تحصیلی M-1

متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی که متقاضی تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای هستند می توانند پس از تکمیل فرم DS-160 جهت تحصیل ویزای M-1 درخواست دهند. درصورتی که بخواهید همسر و فرزندان خود (زیر 21 سال) را در مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی به کشور آمریکا بیاورید باید ویزای M-2 را دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی J-1

ویزای J-1 برای مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی این امکان را برای افرادی که قصد انجام پروژه های تحقیقاتی یا تدریس در دانشگاه های آمریکا را دارند به مدت 2 سال فراهم می کند که پس از انقضای مدت ویزا فرد می بایست به کشور خود بازگردد و مجددا جهت دریافت ویزا اقدام نماید. با دریافت ویزای J-2 جهت مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی می توانید همسر و فرزندان زیر21  سال خود را به کشور آمریکا بیاورید.برای دریافت ویزای J-1 همانند دو ویزای قبل می بایست فرم DS-160 را تکمیل نمایید.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی - تحصیل در مدارس آمریکا

طول دوره ی تحصیلی ابتدایی برای مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی حدود 6 سال (یکسال مهد کودک) می باشد که افراد می توانند در صورت پذیرش در مدارس دولتی یا خصوصی آمریکا بسته به شرایط خود از اول ماه سپتامبر شروع به تحصیل نمایند. طول دوره ی تحصیلی در مقاطع متوسطه و دبیرستان به ترتیب 3 و 4 سال می باشد. پس از گذشت 12 سال می توانید مدرک دیپلم خود را دریافت نمایید.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی – دیپلم

تحصیل در دوره ی کارشناسی جهت مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی 4 سال به طول می انجامد. برای پذیرش در این دوره از مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی شما باید مدارکی نظیر مدرک دیپلم و ریزنمرات دانشنامه، مدرک زبان تافل 61 یا آیلتس حداقل 6 و گواهی تمکن مالی خود را ارائه دهید. هزینه ی تحصیل در دوره کارشناسی 14,000 الی 20,000 دلاردر سال می باشد. دانشجویان در این مقطع اجازه کار 10 ساعت در هفته دارند.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی – کارشناسی

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور آمریکا 2 سال به طول می انجامد. مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در این دوره جهت مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی عبارت است از:ارئه گواهی پذیرش از یک دانشگاه معتبر، مدرک زبان تافل 90 یا آیلتس حداقل  6/5، ارئه مدرک لیسانس مورد تایید کشور آمریکا، ارائه انگیزه نامه و گواهی اثبات تمکن مالی؛ علاوه بر مدارک نامبرده شخص متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی و تحصیل در دوره کارشناسی ارشد می بایست بر اساس رشته ی مورد نظر خود که می تواند مهندسی، حقوق و پزشکی باشد به ترتیب در آزمون های GMAT،LSAT وMCAT شرکت کرده و نمره قبولی کسب کند.هزینه ی تحصیل در دوره کارشناسی ارشد 20,000 الی 30,000 دلار در سال می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی – کارشناسی ارشد

طول دوره ی تحصیلی در مقطع دکتری 4 الی 6 سال است. با ارائه مدارک زبان آیلتس 7/5 ، انگیزه نامه، رزومه تحصیلی، مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید کشور آمریکا و ریز نمرات و دانشنامه می توانید برای مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی اقدام نموده و در مقطع دکتری کشور آمریکا پذیرش دریافت کنید. هزینه تحصیل در مقطع دکتری 15,000 الی 22,000 دلار در سال می باشد. درمقطع دکتری دانشجویان می توانند به مدت 40 ساعت در هفته کار کنند.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی - پزشکی و دندان پزشکی

برای مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک تحصیلی طول دوره ی تحصیلی در دوره ی پزشکی و دندان پزشکی به ترتیب 8 و 6 سال می باشد و هزینه ی تحصیل در دوره های پزشکی و دندان پزشکی  بیش از 50,000 دلار در سال میباشد که بستگی به نوعرشته ورشته تحصیلی شخص دارد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا , شرایط تحصیل رایگان در آمریکا , تحصیل در امریکا با هزینه شخصی

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/15

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر