مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 

قوانین مربوط به این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری به سرمایه گذار خارجی این امکان را می دهد که پس از ورود به خاک آمریکا با سرمایه گذاری در سطح کلان یک شرکت جدید تاسیس کند، نیروی کار داشته باشد و از این طریق برای اقتصاد آمریکا سودآوری داشته باشد. دراین مقاله به بررسی ویزای EB5 جهت مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می پردازیم.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 

ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری باید جهت گرفتن ویزای EB5 اقدام کند. متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری باید شفافیت و قانونی بودن دارایی خود را به نحو احسن به اثبات برساند و ریسک پذیری بالایی در سرمایه گذاری داشته باشد. همچنین وی باید توان بکارگیری حداقل 10 نفر مقیم آمریکا را داشته باشد.

 

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

برخی از مزایای ویزای EB5 جهت مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری عبارت اند از:

- عدم نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی، مدرک زبان و سوابق مدیریتی

- سرعت بالای انجام پرونده (بین 12 تا 18 ماه)

- منبع سرمایه گذاری می تواند هدیه، ارث و یا هرگونه تجارت قانونی باشد؛

- امکان انتخاب محل زندگی، کار و تحصیل در سراسر آمریکا.

- امکان اخذ گرین کارت برای فرزندان زیر 21 سال.

 

این ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای آن دسته از افراد مناسب است که دارایی خالص بالایی دارند و می توانند از طریق شرکت در یک سرمایه گذاری فعال در اقتصاد آمریکا نقش فعال داشته باشند. گرفتن ویزای EB5 اخذ گرین کارت برای فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری و خانواده وی (فرزندان زیر 21 سال) را تضمین می کند.

 

راه های مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه هایی که افراد می توانند برای گرفتن این ویزا مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند راه اندازی یک شرکت جدید در آمریکاست.

الف) فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این روش باید با سرمایه ای به مبلغ 1 میلیون دلار یک شرکت تجاری جدید راه اندازی کنند و یا در یکی از مناطق تجاری مورد هدف مبلغی معادل 500 هزار دلار سرمایه گذاری کند. این مناطق شامل مناطق روستایی و محروم و مناطقی است که در آنها نرخ بیکاری بالاست.

ب) فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این روش باید برای حداقل 10 نفر مقیم آمریکا اشتغال مستقیم و فعال ایجاد نماید.

ج) فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری باید در اداره شرکت نقش فعال داشته و مطابق با چارت سازمانی شرکت حرکت کند.

روش دومی که افراد می توانند جهت مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری انتخاب کنند سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای است.

منظور از این مراکز، فرصت هایی است که از پیش توسط USCIS تعیین شده اند. شرایط فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این روش عبارت اند از:

الف) سرمایه گذاری به مبلغ 500 هزار دلار در یکی از مراکز منطقه ای.

ب) اشتغال زایی برای حداقل 10 نفر مقیم آمریکا چه بصورت مستقیم و چه غیر مستقیم.

ج) عدم نیاز به فعالیت به عنوان مدیر.

 

پس از آن که متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا شروع به فعالیت کرد، بسته به میزان سرمایه و روند کار شرکت، در یک بازه حدوداً 18 ماهه فرد می تواند جهت گرفتن گرین کارت نیز اقدام کند.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

- داشتن حداقل 21 سال سن

- ارائه منابع قانونی دارایی و سرمایه

- انتخاب یکی از دو روش سرمایه گذاری

 

روش های انتخاب مراکز منطقه ای جهت مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

روش اول- مطالعه و بررسی خود فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

روش دوم – استفاده از مشاوره در تصمیم گیری

روش سوم – درخواست از وکیل مهاجرت جهت انجام امور

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری با مشاورین ما در موسسه آینده سازان مهر تماس بگیرید.

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری e2 , مهاجرت به آمریکا با سرمایه گذاری , مهاجرت به آمريكا از طريق سرمايه گذاري , بهترین سرمایه گذاری در آمریکا , سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا , اخذ اقامت آمریکا از طریق خرید ملک (آپارتمان) در فلوریدا

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/27

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر