مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر

 

مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور است که در ادامه به ذکر جزئیات بیشتری در رابطه با مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر می پردازیم. 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر

کسی که سیتی‌ زن آمریکا است می‌تواند برای مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر درخواست گرین کارت کند. به این معنی است که کسی که تنها گرین کارت دارد نمی‌تواند برای مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر درخواست گرین کارت کند. باید تا 5 سال ( 60 ماه ) از تاریخ صدور گرین کارت صبر کند، اگر 30 ماه از این 60 ماه را در آمریکا بوده باشد، می‌تواند شهروند آمریکا شود و برای مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر اقدام نماید.

البته برای مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر لازم نیست که این 30 ماه را به صورت پشت سر هم آمریکا باشد؛ یعنی مثلاً ممکن است 5 ماه در آمریکا باشد بعد 3 ماه بیرون باشد، دوباره 8 ماه آمریکا باشد و  …. ولی هر سال نباید بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا باشد. یعنی هرچه از 6 ماه به طرف یک سال نزدیکتر می‌شود احتمال اینکه سر مرز مأمور گرین کارت او را گرفته و به دادگاه معرفی کند بیشتر می‌شود و در دادگاه باید دلیل محکمی برای این مسئله «به مدت طولانی خارج از آمریکا بودن» داشته باشد، در غیر این صورت گرین کارت فرد باطل می‌شود.

اگر صاحب گرین کارت مجبور است برای مدت طولانی خارج از آمریکا باشد باید قبلاً از دولت امریکا اجازه بگیرد. حتی می‌تواند برای مدت 2 سال اجازه بگیرد که خارج از آمریکا باشد.

در قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر، این افراد خانواده درجه 4 محسوب می شوند و مدت زمان انتظار آنها برای مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر بسیار طولانی است. برای مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر به ویزای F4 نیاز دارید. که حدود 13 سال به طول می انجامد.

شرایط فرد برای آوردن خواهر یا برادر خود جهت مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر به عنوان دارنده گرین کارت، به این شکل است که باید حتما شهروند امریکا باشد و همچنین حداقل سن فرد 21 سال باشد.

 

مدارک لازم جهت مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر

  • ارائه فرم I-130 ( توجه: لازم نیست خواهر و برادر زیر 21 سال ، فرم جداگانه I-130 ارسال کنید)
  • یک کپی از شناسنامه خود و یک نسخه از شناسنامه خواهر و برادرتان جهت مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر که نشان می دهد حداقل یک والدین مشترک دارید.
  • شواهد مبنی بر اینکه شما یک شهروند آمریکایی هستید، مانند:
  1.  نسخه ای از گذرنامه معتبر ایالات متحده
  2.  کپی از شناسنامه ایالات متحده
  3.  نسخه ای از گزارش کنسولی از تولد در خارج از کشور
  4.  کپی از گواهی تابعیت خود

 

مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر - اگر شما و خواهر و برادرتان از طریق فرزندخواندگی در ارتباط هستید

در این شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر ارائه نسخه ای از گواهی فرزندخواندگی که نشان می دهد فرزندخواندگی قبل از اینکه شما یا خواهر و برادرتان 16 ساله شود اتفاق افتاده است؛ الزامی می باشد.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر - اگر شما و خواهر و برادرتان یک پدر مشترک دارید (یعنی شما خواهر و برادرهای پدری هستید)

در این شرایط جهت مهاجرت به آمریکا از طریق خواهر یا برادر به مدارک زیر نیاز دارید:

1.کپی گواهی های ازدواج پدر به هر مادر

2.کپی اسناد که نشان می دهد هرگونه ازدواج قبلی پدر یا مادران به طور قانونی خاتمه یافته است.

 

ابر کلمات کلیدی:

اخذ گرین کارت برای خواهر , اخذ گرین کارت برای برادر , ویزای فامیلی امریکا

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/2

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر