071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت

 

یکی از راه های مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت می باشد. در این روش دو راه پیش روی متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت جهت اخذ گرین کارت آمریکا قرار دارد که ما در این مقاله سعی داریم به بررسی روش های مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت بپردازیم.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت – ویزای نامزدی آمریکا

ویزای نامزدی جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت که یک نوع ویزای غیر مهاجرتی موقت می باشد تنها توسط تبعه ی آمریکا که نامزد خارجی دارند قابل درخواست است. پروسه ی دریافت این نوع ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت در مقایسه با ویزای ازدواج آمریکا کوتاه تر بوده و معمولا 3 ماه تا 1 سال به طول می انجامد. پس از دریافت این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت با گذشت 5 ماه می توانید برای اخذ گرین کارت اقدام نمایید.

 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت - مراحل اخذ گرین کارت از طریق ویزای نامزدی

برای اخذ گرین کارت از طریق نامزدی متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت می بایست یک سری مراحل اداری را طی کرده و مدارک لازم را به سازمان NVC آمریکا ارائه دهد. در ذیل به شرح مراحل اخذ گرین کارت از طریق نامزدی برای متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت می پردازیم:

1.پر کردن فرم I-129F (توسط نامزد آمریکایی)

2.پر کردن فرم G-325 (هر دو نفر)

3.ارائه ترجمه شناسنامه (هردو نفر)

4.کپی گذرنامه (هردو نفر)

5.کپی مدارک تامین اجتماعی(نامزد آمریکایی)

6.دو قطعه عکس (هردو نفر)

7.پرداخت مبلغ 340 دلار (از یک حساب بانکی در آمریکا)

 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت - شرایط اخذ گرین کارت از طریق ویزای نامزدی

*اعتبار این نوع ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت 90 روز می باشد و زوجین در این مدت وقت دارند تا با یکدیگر ازدواج کنند.

*در صورتی که متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت یا نامزد آمریکایی وی قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته اند باید یک کپی از طلاقنامه را نیز ارائه دهند.

*ارائه عکس های مشترک زوجین  که نشان دهنده ی وجود رابطه ی عاطفی مابین آن هاست باعث سهولت در اخذ ویزای نامزدی جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت می شود.

 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت – ویزای ازدواج آمریکا

ویزای ازدواج جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت که یک نوع ویزای مهاجرتی است قابل درخواست توسط  شهروندان یا مقیم های دائم آمریکا می باشد. با اخذ ویزای ازدواج در همان ابتدا گرین کارت به شما تعلق خواهد گرفت. پروسه ی اخذ این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت حداکثر 2 سال بطول می انجامد. در این روش محدودیتی برای ازدواج با افرادی که تبعه کشورهای دیگر بوده و توانسته اند تابعیت و شهروندی آمریکا را دریافت کنند ندارید. برای دریافت گرین کارت از طریق ویزای ازدواج و مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت می بایست حداقل دوسال از ازدواج شما گذشته باشد در غیر این صورت اعتبار گرین کارتی که به شما اعطا خواهد شد تنها 2 سال می باشد و بدین ترتیب زوجین می بایست 90 روز قبل از رسیدن موعد انقضای گرین کارت مدارک لازم مبنی بر ادامه ی زندگی مشترک در این دو سال را ارائه دهند و این بار گرین کارتی با اعتبار 10 سال دریافت خواهند کرد. باید در نظرداشت که مراحل اخذ ویزای ازدواج جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت با توجه به اینکه داخل یا خارج از خاک آمریکا ازدواج کرده اید متفاوت خواهد بود و دو حالت دارد:

1. درصورتیکه زوجین خارج از خاک آمریکا ازدواج کرده باشند: جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت همسر متقاضی (دارنده گرین کارت) می بایست فرم شماره I-130 را تکمیل کرده و پس از بررسی و تایید درخواست گرین کارت، متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت با اخذ ویزای مهاجرتی به آمریکا آمده و گرین کارت خود را دریافت کند.

2.چنانچه زوجین در داخل خاک آمریکا ازدواج کرده باشند :همسر متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت در ابتدا با تمکیل فرم شماره I-130 برای شخص متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت درخواست گرین کارت می دهد و سپس با استفاده از فرم I-485 وضعیت موجود را که می تواند شامل توریستی، دانشجویی و... باشد را به مقیم دائم آمریکا تغییرخواهد داد. این روش برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت پروسه سخت تر و پیچیده تری نسبت به روش اول دارد.

 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت - مراحل اخذ گرین کارت از طریق ویزای ازدواج

1.تکمیل فرم شماره I-130 به همراه ضمیمه اش

2.ارائه ترجمه عقدنامه معتبر

3.پرداخت مبلغ 535 دلار

 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت - شرایط اخذ گرین کارت از طریق ویزای ازدواج

*در این روش از مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت با توجه به وجود عقدنامه نیازی به ارائه عکس های دونفره از زوجین نخواهد بود.

*درصورتی که همسر یا همان اسپانسرشیب متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت درآمد کافی نداشته باشد یک نفر باید به عنوان ضامن معرفی شود که در این صورت ارائه مدارک هویتی و مالیاتی این فرد به NVC الزامی است. افردی که قرار است ضامن پرونده ی شما باشد می بایست شرایط زیر را دارا باشد:

1.تکمیل فرم I-864 (در صورتی که از طریق کیس نامزدی برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت اقدام کرده باشید باید فرم شماره I-134 را تکمیل کنید)

2.پرداخت مالیات

3.درآمدش بیشتر از 100 % خط فقر اعلامی برای آمریکا باشد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت , ازدواج صوری برای مهاجرت به امریکا

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/9

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر