071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 

یکی از روش های اخذ اقامت آمریکا دریافت ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج است. مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج خود شامل دو دسته یعنی ویزای نامزدی و ویزای ازدواج می شود. در این مقاله به بررسی این دو روش جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج می پردازیم.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 

ویزای نامزدی آمریکا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

این ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج که به ویزای K-1 نیز معروف است، برای افرادی مناسب است که مقیم آمریکا هستند و قصد دارند نامزد خود را برای ازدواج به آمریکا دعوت کنند.

مدت اعتبار این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج بین 3 تا 18 ماه است و به افرادی اعطا می شود که در رابطه نامزدی با یک آمریکایی باشند یا قصد ازدواج با وی را دارند. افراد باید تحت قوانین دولت آمریکا ازدواج خود را انجام دهند و اگر قبلاً ازدواج کرده باشند باید مراحل قانونی طلاق را به طور کامل سپری کرده و ترجمه طلاق نامه خود را نیز باید ارائه دهند. نکته قابل توجه درباره ویزای نامزدی جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج این است که این ویزا بصورت موقت صادر شده و جهت دریافت گرین کارت باید بعد از ازدواج اقدام کرد.

 

افراد متقاضی این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج باید دارای شرایط زیر باشند:

- فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج باید مقیم آمریکا باشد.

- طرفین نباید مشکل قانونی برای ازدواج در خاک آمریکا داشته باشند.

- افرادی که دارای ملیت غیر آمریکایی هستند و برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به این کشور می آیند 90 روز جهت وقوع ازدواج در خاک آمریکا فرصت دارند.

- طرفین ازدواج در 2 سال قبل از درخواست باید یکدیگر را حضوراً ملاقات کرده باشند و باید تصاویری از زمان کنار هم بودنشان را ارائه کنند.

- تکمیل فرم های مربوط به مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج (I 129 F، G-325)

- ارائه یک فقره چک به مبلغ 340 دلار از یک حساب بانکی در آمریکا

نکته 1: ویزای نامزدی بعد از مدت 90 روزه به هیچ عنوان تمدید پذیر نیست.

نکته 2: قوانین ایالتی و محل اقامت افراد ممکن است مانع صدور ویزای نامزدی برای آن دسته از افرادی شود که قصد ازدواج با اقوام نزدیک خود (مانند فرزندان عمو، خاله و ...) جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را دارند.

این ویزا به فرزندان زیر 21 سال افراد نیز این امکان را می دهد که به همراه فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج جهت گرفتن ویزای K-2 و مهاجرت به همراه آنها اقدام کنند.

 

نحوه اقدام جهت اخذ گرین کارت از طریق ویزای نامزدی جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج:

1. تشکیل پرونده در USCIS (سرویس شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا)

مدارک باید به در ابتدا به این سرویس ارسال شوند و پس از حداکثر دو هفته رسید تحویل آنها به دست متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج می رسد. سپس، بین 5 تا 6 ماه بعد نتیجه بررسی مدارک اعلام می گردد.

2. ارسال مدارک به NVC (مرکز ملی ویزا)

پس از ارسال مدارک و تایید آنها در NVC مستقیماً و بدون معطلی به سفارت ارسال خواهند شد تا درخواست مدارک بعد و وقت مصاحبه به متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج اعلام گردد. متقاضی می تواند مدارک را از طریق پست به سفارت بفرستد یا آنها را حضوراً تحویل دهد.

در صورت قبولی فرد در مصاحبه، وی باید کارت واکسیناسیون بین المللی را دریافت کند و به مرحله کلیرنس (clearance ) راه پیدا می کند.

نکته: متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج باید سعی کنند همیشه همه مدارک درخواستی را بصورت مرتب و بی کم و کاست ارائه کنند؛ چرا که در غیر این صورت وارد پروسه نقص پرونده و رسیدگی های اداری پس از آن خواهند شد که بسیار زمان بر بوده و طبیعتاً شانس گرفتن ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را پایین می آورد.

 

ویزای ازدواج آمریکا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج از نوع ویزاهای مهاجرتی (Immigrant Visa) می باشد و از طریق آن می توان جهت اخذ گرین کارت اقدام کرد. زمان اخذ این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج بین 18 تا 24 ماه می باشد.

مراحل و پروسه های دریافت ویزای ازدواج با ویزای نامزدی شباهت های زیادی دارد. تفاوت این دو جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج در آن است که هنگام ارسال پرونده به NVC از متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج یک سری مدارک اضافی (مانند تکمیل فرم اسپانسر مالی (I 846)) و پرداخت هزینه ای به مبلغ 300 دلار درخواست می شود. این تفاوت دلیل اصلی کوتاهتر بودن زمان اخذ ویزای نامزدی در مقایسه با ویزای ازدواج است.

همانگونه که قبلاً به آن اشاره شد، مراحل دریافت ویزای ازدواج جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج بسیار شبیه به ویزای نامزدی است. برخی تفاوت های دیگر در دریافت این ویزا عبارت اند از:

- به جای فرم I 129 F  فرم I 130 باید تکمیل شود.

- ترجمه عقد نامه باید ارائه شود. (ارائه ترجمه طلاق نامه در صورت سابقه ازدواج نیز الزامی است.)

- مبلغ 420 دلار باید پرداخت شود.

 

 

در این مقاله شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را با هم مرور کردیم. در صورتی که شما عزیزان در این زمینه سوالات بیشتری دارید، پیشنهاد می کنیم پیوسته با مشاورین مجرب موسسات آینده سازان مهر و آینده سازان ایرانیان در ارتباط باشید تا از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید. خوشبخت باشید.

 

ابر کلمات کلیدی:

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج 2019 , مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری , شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج , قوانین جدید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج , مهاجرت به آمریکا با ازدواج , مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج 2018 , ازدواج با ایرانیان مقیم آمریکا , ازدواج غیابی آمریکا , ازدواج با سیتیزن آمریکا , تجربه ویزای نامزدی آمریکا , درخواست گرین کارت برای همسر

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/29

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر