071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آمریکا

 

کشور ایالات متحده آمریکا از دیرباز یکی از مقاصد مهاجران جهت مهاجرت به آمریکا از روش های مختلفی مثل سرمایه گذاری، کار ، تحصیل، ازدواج و ...بوده است. در این مقاله سعی داریم راه های مهاجرت به آمریکا را به طور کلی با هم مرور کنیم.

به طور کلی مهاجرت به آمریکا دارای چند روش می باشد.

 

مهاجرت به آمریکا

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB1

این روش مهاجرت به آمریکا مخصوص به افرادی است که دارای ویژگی های خاص مانند ورزشکاران در سطح المپیک و یا در سطح جهانی بوده و نیز افرادی که از نظر علمی و یا تجاری دارای رتبه بین المللی باشند که به آن ویزای EB1 نیز گفته می شود. در این روش مهاجرت به آمریکا فرد به واسطه مهارت و توانایی خاصی که دارد می تواند بدون داشتن مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سرمایه جهت کسب گرین کارت برای خود و اعضای خانواده اش اقدام کند. همچنین چنین افرادی نیازی به داشتن پیشنهاد کار از سوی فردی مقیم آمریکا نیز نخواهند داشت. از آنجا که اثبات داشتن چنین مهارتی کار آسانی نیست، متقاضیان مهاجرت به آمریکا می توانند از طریق دریافت ویزای EB1-A که یکی از زیرمجموعه های ویزای EB1 است اقدام کنند که در آن فرد در 3 سال قبل از درخواست حداقل به مدت یک سال در یک شرکت توسط یک فرد مقیم آمریکا استخدام شده باشد.

 

مهاجرت به آمریکا  از طریق ویزای EB2

این ویزای مهاجرت به آمریکا بیشتر برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت به آمریکا مناسب است که تمایل به سرمایه گذاری در آمریکا دارند. در این روش فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا باید در این کشور یک تجارت راه اندازی کند یا بتواند حداقل 50 درصد سهام یک شرکت را خریداری کرده و بصورت فعال در آن شرکت فعالیت داشته باشد. مدت اعتبار این ویزا 2 سال بوده و در صورت تداوم فعالیت شرکت می توان آن را هر دو سال یکبار تمدید کرد. اگر میزان دارایی فرد در زمان اقامت به 500 هزار دلار برسد می تواند از طریق ویزای EB-5 برای گرفتن گرین کارت برای خود، همسر و فرزندان زیر 21 سال خود اقدام کند.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB3

این ویزای مهاجرت به آمریکا متعلق به نیروهای غیرمتخصص می و نیز افرادی است که دارای توان سرمایه گذاری و گرفتن مدرک زبان نیستند. در این روش متقاضی مهاجرت به آمریکا می تواند با دریافت پیشنهاد کار رسمی از یک فرد مقیم آمریکا در شغل هایی که کمبود نیرو در آنها بیشتر حس می شود بدون نیاز به داشتن مدرک زبان و میزان سرمایه بالا جهت گرفتن گرین کارت برای خود و اعضای خانواده اش اقدام کند. پیشنهاد کار دریافتی باید بر اساس قوانین وزارت کار آمریکا مورد تایید باشد و داشتن مدرک تحصیلی بالا در این روش ملاک عمل قرار نمی گیرد.

 

مهاجرت به آمریکا  از طریق ویزای EB4

این ویزا که ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام نیز نام دارد می تواند به افرادی که در مشاغل خاصی مشغول به فعالیت هستند کمک کند تا در پروسه ای بین 18 تا 24 ماهه جهت گرفتن گرین کارت آمریکا برای خود و خانواده شان اقدام کنند. برخی از این مشاغل جهت مهاجرت به آمریکا عبارت اند از:

کارکنان مذهبی

گروهی از کارکانان رادیو و تلویزیون

کارکنان سازمان های بین المللی

پزشکان

اعضای نیروهای ارتشی

خانواده دارندگان ویزای EB4

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB5

این ویزا به افراد متقاضی مهاجرت به آمریکا امکان می دهد که به استخدام یک شرکت تجاری درآیند و از طریق ایجاد مشاغل جدید و سرمایه گذاری های کلان به اقتصاد آمریکا کمک کنند.

مطابق با قوانین مصوب اداره مهاجرت آمریکا فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا باید در مناطق عادی مبلغ 1 میلیون دلار و در مناطق محروم و دارای نرخ بالای بیکاری مبلغ 500 هزار دلار را به عنوان سرمایه ارائه کند.

در این روش مهاجرت به آمریکا نیز نیازی به داشتن مدرک زبان، سوابق مدیریتی و تحصیلات دانشگاهی نیست و در عرض 5 سال اصل مبلغ و سود آن به متقاضی باز گردانده می شود.

دو اصل مهم در این روش مهاجرت به آمریکا ، سرمایه گذاری و ایجاد شغل هستند و فرد می تواند یا از طریق تشکیل یک شرکت جدید و یا از طریق سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای که از پیش توسط دولت آمریکا تعیین می گردند نسبت به گرفتن این ویزا اقدام کند.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

این ویزای مهاجرت به آمریکا خود شامل دو دسته یعنی ویزای نامزدی و ویزای ازدواج می شود.

در مورد ویزای نامزدی باید بیان داشت که این ویزا به افرادی اعطا می شود که یک نامزد شهروند آمریکا داشته باشند و این که قرار است برای ازدواج وی را به همراه خود به آمریکا بیاورد. این ویزا به صورت مهاجرتی و موقتی است و برای گرفتن اقامت و گرین کارت باید بعد از ازدواج مراحل آن طی گردد. از جمله شروط گرفتن این ویزای مهاجرت به آمریکا می توان به این موارد اشاره کرد: متقاضی مهاجرت به آمریکا باید یک شهروند آمریکایی باشد و شخصی که وارد خاک آمریکا می شود باید در بازه زمانی 90 روز به ازدواج اقدام کند.

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به آمریکا با مشاورین مجرب موسسه آینده سازان مهر تماس حاصل نمایید.

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به آمریکا eb3 , مهاجرت به آمریکای جنوبی , مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری e2 , مهاجرت به آمریکا از طریق دعوت نامه , مهاجرت به آمریکا با ازدواج , مهاجرت به آمریکا 2019 , مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص , مهاجرت به آمریکا 2018 , مهاجرت به آمریکا لاتاری

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/6

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر