071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی


 

بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در یک مقطع خاص مانند لیسانس تمایل دارند پیش از ورود به بازار کار در دوره های کارآموزی شرکت نمایند و با نحوه ی انجام کارهای صنعتی و مهندسی آشنایی بیشتری پیدا کنند. کشور آلمان قطب صنعتی اروپا و پیشتاز در بسیاری علوم و فناوری های جدید می باشد بنابراین فرصت مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی برای افراد می تواند گزینه ی ارزشمندی تلقی گردد.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی

 

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی

اگر شخص اروپایی نباشد و بخواهد درخواست ویزا برای دوره های کارآموزی جهت مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی دهد می بایست از یک شرکت المانی پیشنهاد داشته و پس از ارسال مدارک شخص به کارفرما ، کارفرما باید تاییدیه آژانس استخدامی فدرال (BA) را اخذ نماید. ( بعضی از این دوره ها نیازی به توافق با BA ندارند منظور از این  دوره ها آن هایی است که تحت حمایت اتحادیه اروپا برگذار می شوند مانند لئوناردو، سقراط، اراسموس و ... همچنین دوره هایی نیز که توسط سازمان های بین دولتی و بین المللی برگزار می گردند، از تصویب در آژانس معاف می باشند.)
در نظر داشته باشید که ممکن است فرصت های زیادی برای مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی را پیش رو داشته باشید بنابراین ما توصیه نمیکنیم که اولین پیشنهاد را بپذیرید ، با تحقیق و درنظر داشتن تمامی جوانب انتخاب کنید.
به سایر فاکتورها مانند مدت زمان کارآموزی، پاداش های مالی، محل ارائه ی خدمت  نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال شاید ترجیح دهید برای مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی یک دوره ی کارآموزی با حقوق ناچیز برای تامین هزینه ی زندگیتان را بردارید تا دوره ای بدون هیچ پرداختی ولی در با عجله انتخاب نمایید و دیگر نتوانید آن را تغییر دهید. مکان و سازمانی که در آن می خواهید به فعالیت بپردازید را کاملا بررسی نمایید ، زیرا زمانی که می گذارید باید به منزله ی رزومه ی مثبتی در پرونده ی کاری شما تلقی گردد و اگر چنین نباشد وقت خود را هدر داده اید.

 


مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی - کارآموزی را چگونه بیابیم؟

از آنجایی که راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی و پیدا کردن دوره های کارآموزی در این کشور وجود دارد ، اخذ دوره ی کار آموزی کار دشواری نمی باشد. در اینجا به بررسی آن ها می پردازیم:
 

 

مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی - دانشگاهی که تحصیل می کنید

اگر در آلمان تحصیل می کنید و یا فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های آلمانی هستید برای مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی می بایست ابتدا به دانشگاه خود درخواست دهید ، مکانی خاص برای مشاوره ی شغلی در دانشگاه ها وجود دارد که با استخدام ها و دانشگاه ها در ارتباط بوده و پس از بررسی نمرات و وضعیت تحصیلیتان و متناسب با آن به شما محل کارآموزی معرفی می گردد.

 

مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی - آژانس های کاریابی و کارآموزی محلی

این آژانس ها آخرین و به روز ترین اطلاعات را از وضعیت استخدامی شرکت ها و سازمان ها داشته و برنامه ی کارآموزی آن ها را در دست دارند و می توانند در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی کمک بزرگی باشند.مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی - نمایشگاه های فصلی شغلی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی و پیدا کردن کارفرمای مناسب نمایشگاه های شغلی می باشند که فرصتی عالی برای پیدا کردن دوره های کارآموزی نیز محسوب می گردد.این افراد به صورت حضوری در دفاتری مشخص و یا سایت خود به صورت آنلاین به شما مشاوره می دهند تا بتوانید گزینه ی مناسب را انتخاب نمایید.مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی - مستقیم با کارفرما تماس بگیرید

شرکت های مورد علاقه ی خود جهت مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی را شناسایی نموده و از طریق راه های ارتباطی مانند ایمیل و یا شماره دفترشان با بخش جذب نیرو و استخدامی در تماس باشید، بسیاری از کارخانه های صنعتی ، از گذاشتن دوره های کارآموزی و پرورش نیروی کار استقبال می نمایند.


 

مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی – هزینه زندگی در آلمان

هزینه اجاره خانه : برای بررسی هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی هزینه مسکن در شهر های مختلف و بر اساس نقاط مختلف شهری متفاوت است و هزینه ی اجاره رنجی بین 6 تا 17 یورو را برای هر متر مربع درشهرهای درسدن و مونیخ داراست. هزینه ی قبوض را نیز خودتان باید پرداخت نمایید و در هزینه ی اجاره گنجانده نمی شود.اما خانه های دانشجویی نیز در شهرهای مختلف وجود دارند به عنوان مثال هزینه ی اجاره یک خانه 12 متری در سهر هامبورگ حدودا 250 تا 350 یورو در ماه می باشد.

هزینه رفت و آمد : قیمت بنزین در این کشور جهت مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی بسته به این که از کدام شرکت بنزین می زنید و در چه ساعاتی از شبانه روز هستید متغیر می باشد،ولی به طور میانگین می توان گفت از 1.20 یورو تا 1.50 متغیر است. اگر قصد دارید از اتوبوس شهری استفاده نمایید به طور میانگین ماهیانه 80 تا 90 یورو هزینه باید صرف کنید،و همچنین نرخ تاکسی برای هر 8 کیلومتر حدودا 20 یورو می باشد که برای استفاده ی روزانه ی افراد به صرفه نیست.

هزینه خورد و خوراک : در مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی اگر از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مواد خوراکی خود را تامین کنید نسبت به سایر سوپرمارکت های سطح شهر از قیمت های پایین تری برخوردار خواهید شد، در اینجا نمونه ای از قیمت های مواد غذایی را به عنوان مثال برای شما آوردیم:

تخم مرغ (10 عدد) : 0.99  یورو

گوشت چرخ شده (یک کیلو) : 5.18 یورو

گوشت گوسفند (یک کیلو) : 9.38 یورو

سینه مرغ (500-600 گرم) : 3.59 یورو

پنیر (یک کیلو) : 5.69 یورو

رب (یک کیلویی) : 3.98 یورو

نان (یک کیلویی) : 1.39 یورو

گوجه (نیم کیلو) : 1.20 یورو .

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

ابر کلمات کلیدی :

دوره های کارآموزی در آلمانویزای کارآموزی آلمان , کارآموزی it در آلمان , دوره کارآموزی آلمان , کارآموزی در خارج از کشوردوره های کارآموزی در اروپا , دوره های کارآموزی بین المللی

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/15

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط