071-۳۶۳۴۰۶۵۶

 مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری


 

این روزها درکشور آلمان تعداد معدودی از جوانان مایلند در زمینه ی پرستاری و امور خدماتی برای افراد کهنسال مشغول به کار شوند؛ و تعداد بسیار زیادی از آنها پس ازگذراندن آموزش های لازم در این بخش و چند سال کار، منصرف شده و از کار کناره گیری می نمایند.
شرایط کاربرای پرستاران سخت است. این کشور به طورمیانگین به ده هزار پرستار نیاز دارد و تأمین این تعداد نیروی انسانی در خاک این کشور غیر ممکن است. علاوه بر این پرستاران حاذق و ماهر این کشور به کشورهایی مانند کانادا و آمریکا مهاجرت نموده اند بنابراین همواره نیاز به پرستاران در این کشور محسوس می باشد. یک پرستار فنی در آلمان برای افراد کهنسال ماهانه 2600 یورو به طور میانگین درآمد دارد که ازاین دریافتی ،مالیات نیز کسر می گردد اما به طور میانگین می توان گفت پرستاران از 2500 تا 6500 یورو می توانند در آمد داشته باشند که با توجه به شیفت کاری، بیمارستان و شرایط آن،منطقه ی خدمت و...تعیین می گردد. در این مقاله به بررسی مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری خواهیم پرداخت.

 

 مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاریمدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری

شرایط سنی فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری می بایست 25 تا 50 سال باشد

ارائه ی سابقه کاری حداقل 2 سال بازه ی 5 سال اخیر

مدارک مرتبط به عضویت در نظام پرستاری یا سازمان مربوطه

ارائه ی حداقل مدرک کارشناسی پرستاری

افزودن سوابق کاری و تحصیلی شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری

ارائه ی مدرک زبان آلمانی سطح بی وان
 

 

مراحل اخذ ویزای کاری مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری


قدم اول مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری: تایید مدرک یا ارزشیابی آن توسط یک کارفرما در این کشور. طبق قوانین کشور آلمان ابتدا می بایست یک کارفرما مدارک را ملاحظه و پذیرش و نیاز به متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری را تایید نماید ،که این پروسه شش ماه به طول می انجامد و توسط وکلای ما در این کشور انجام خواهد شد.


قدم دوم مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری: در این مرحله از مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری با توجه به سوابق شغلی و میزان تحصیلات وی برای اخذ اجازه کار اقدام می کنیم که این پروسه نیز 4 الی 5 ماه به طول می انجامد. 


قدم سوم مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری: دریافت تاییده ارزشیابی مدارک، که با توجه به نمرات ،مدرک تحصیلی دانشجو، دانشگاهی که درآن تحصیل نموده و سوابق کاری متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری اعطا می گردد. دانشگاه ها و مراکز آموزشی به سه دسته تقسیم می شوند:
+H : دانشگاه هایی که مورد تایید می باشند.
-H : دانشگاه هایی که تایید نیستند.
+/-H : دانشگاه هایی که مورد تایید قطعی نبوده و نیاز به گذراندن دوره ی تحصیلی جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری دارند.


 

مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری – چه کسانی می توانند اقدام کنند؟

_متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری که مدرک تحصیلی خود را دریافت نموده اند و مدرک زبان آلمانی دارند می توانند در صورت تاییده مدارکشان برای مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری و کار در زمینه ی پرستاری اقدام نمایند.
_متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری علاقمند به تحصیل در رشته ی پرستاری که قبولی دانشگاه های ایران را دارند و یا علاقه به شرکت در دوره های پرستاری این کشور دارند.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری – عوامل تاثیر گذار بر اخذ ویزا


تجارب و سوابق کاری فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری

مدرک تحصیلی متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری   

میزان نیاز بیمارستان و یا منطقه به آن نیرو

ارائه ی پشتوانه ی مالی برای یک سال آینده از مهاجرت به آلمان از طریق کار پرستاری

توصیه نامه از محل کار قبلی
 

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به المان از طریق کار پرستاری , مهاجرت پرستار به آلمان 2018 , شرح وظایف پرستار در آلمان , شرایط ویزای کار پرستاری در آلمان , اعزام کمک پرستار به آلمان , مهاجرت پرستاران به المان

 


تاریخ به روزرسانی 1402/3/8

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط