071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان از طریق کار

 

آلمان یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط اقتصادی و بازار کار مناسب مورد توجه متقاضیان زیادی از کشورهای مختلف در سراسر دنیا جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار قرار می گیرد. جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار راه های متعددی وجود دارند که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم :

 

مهاجرت به آلمان از طریق کار

 

پس از اتمام تحصیلات در این کشور مشغول به کار شوید

در این مورد شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار می تواند قبل از اتمام دوره ی تحصیلی و ابطال ویزای تحصیلی اش، شغل کاملا مرتبط با رشته ی خود را پیدا کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید، که پس از گذشت 4 سال کاری و پرداخت مالیات به دولت می تواند درخواست اقامت دائم دهد.

 

پیشنهاد کاری (Job offer) جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

اگر شرکت یا کارفرمایی در کشور آلمان به متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار پیشنهاد کاری دهد، شخص حدودا 3 ماه فرصت دارد تا خود را به آلمان رسانده و در صورت تایید نهایی و گرفتن کار می تواند پس از 4 سال درخواست اقامت دائم آلمان دهد، که پروسه ی اخذ پیشنهاد شغلی به این آسانی نبوده و ابتدا شرکت آلمانی پست مد نظر را در روزنامه این کشور آگهی می کند تا در صورت یافتن فرد آلمانی پست را به او دهند ، اگر کسی برای استخدام پیدا نشد سپس چندین بار در اتحادیه اروپا آگهی تکرار شده و باز هم اگر پست خالی ماند پیشنهاد شغلی به فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار داده می شود.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق کار

 

ویزای Job seeker  یا جستجوی کار جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار که می خواهند برای کار در آلمان اقدام نمایند در صورت داشتن شرایط و صلاحیت لازم جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار می توانند برای ویزای جست و جوی کار درخواست دهند. پروسه ی اخذ ویزای مهاجرت به آلمان از طریق کار به این صورت است که با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه ی کاری شما، فرصتی شش ماهه برای پیدا کردن شغل مد نظر در همان زمینه جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار به شما داده می شود. در صورتی که بتوانید کارفرمای مورد نظرتان را پیدا کنید؛ می توانید در این کشور بمانید و حدودا دو سال پس از مهاجرت به آلمان از طریق کار می توانید blue card آلمان (کارت آبی) را دریافت نمایید.


این ویزا ابتدای کار بدون همراه بوده و فقط به خود شخص به صورت تک تعلق می گیرد ولی پس از اینکه شخص به آلمان سفر نموده و موفق به پیدا کردن کارفرمای مناسب شد بعد از شش ماه می تواند درخواست همراه داده و همراهانش(همسر و فرزند/خواهر و برادر همراه محسوب نمی شوند) به او بپیوندند.

مهاجرت به آلمان از طریق کار

 

مدارک لازم جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

- داشتن حداقل مدرک لیسانس در زمینه ی شغلی مد نظر جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

- داشتن سابقه ی کاری حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با مدرک تحصیلی جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

- سن زیر 40 سال جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

- مدرک زبان آلمانی یا آیلتس (اگر شغل مد نظرتان به زبان انگلیسی ارائه شود) جهت مهاجرت به آلمان از طریق کار

-بیمه نامه ی مسافر برای مدت اقامت تا زمان اخذ ویزای کاری

-ارائه ی اجاره نامه و یا مدرکی دال بر اخذ مکانی مناسب برای شش ماه زندگی در آن کشور

 

اطلاعات کامل تر را در مقاله ی کار در آلمان مطالعه فرمایید.

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

مطالعه مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می گردد :

مهاجرت به اتریش از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار

 

 

ابر کلمات کلیدی :

پذیرش نیروی کار در آلمان , کار در آلمان برای پناهندگان , تجربه کار در آلمان , ویزای کار آلمان 2018 , ویزای جستجوی کار آلمان , ویزای کار آلمان , ویزای جست و جوی کار آلمان , ویزای job seeker آلمان , مهاجرت به المان از طریق کار پرستاری , مهاجرت به آلمان از طریق کاریابی , مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی , مهاجرت به المان از طریق کار , شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کار , مهاجرت به آلمان از طریق بلو کارت , جاب سیکر آلمان , شرایط جاب سیکر آلمان , ویزای جاب سیکر آلمان , شرایط ویزای جاب سیکر آلمان , تجربه ویزای جاب سیکر آلمان , جستجوی کار در آلمان , جست و جوی کار در آلمان , ویزا جستجو کار آلمان , مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار آلمان , کار در آلمان بدون مدرک دانشگاهی , کار در المان , دفتر مهاجرتی شیراز , شرکت مهاجرتی شیراز , مشاوره رایگان مهاجرت در شیراز

 

 

تاریخ ویرایش مطلب 1402/2/30

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط