071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی

 

آلمان یکی از کشورهای محبوب متقاضیان و پر جمعیت در اروپاست که به دلیل داشتن شرایط مناسب دانشگاهی مورد توجه دانشجویان زیادی برای متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی قرار گرفته است. چرا که تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد و امکان کار دانشجویی نیز به صورت پاره وقت وجود دارد که از مزیت های تحصیل در آلمان است. تحصیل رایگان به معنای اعطای بورسیه نبوده و هزینه های زندگی به عهده ی شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی می باشد.

 

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی


مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی – زبان تحصیل در آلمان


زبان تحصیل مدارس آلمان زبان آلمانی می باشد. در مدارس دولتی برای دانش آموزان غیر بومی جهت مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی کلاس زبان برگزار نمی گردد اما می توان همزمان با کلاس های مدرسه برای کودک کلاس زبان را به صورت خصوصی برگزار نمود و کودکان استعداد خوبی در یادگیری زبان دارند و می توان با مدت زمان شش تا هشت ماه بازده خوبی را از آن ها دریافت نمود. در مدارس خصوصی جهت مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی کلاس زبان به صورت فشرده ارایه می گردد و معمولا این دانش آموزان را دو سه سال عقب تر از کلاس درسی واقعی خود قرار می دهند تا زبان را به صورت بنیادی بیاموزند. یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی برای دانش آموزان غیر اروپایی شرایط سنی است که سن دانش آموز بین 14 تا 18 باشد. دانش آموزانی که شرایط زندگی با خانواده خود را ندارند می توانند از محیط امن مدارس شبانه روزی استفاده کنند که امکانات لازم را برای فرزندان شما در نظر گرفته اند . که  بیشتر مدارسی که به زبان آلمانی تدریس می کنند تحصیل در آن ها رایگان خواهد بود.
 

 


مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی - وضعیت تکفل در آلمان


جهت مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی برای دانش آموزان زیر 18 سال می بایست پدر یا مادر یا شخصی که از نظر قانونی حق حضانت کودک را داراست (با ارائه ی گواهی حق حضانت) به همراه او برود و یا فامیل و بستگانی را در این کشور به عنوان کفیل معرفی نمایند که در این صورت می بایست آدرس محل زندگی دانش آموز و شخص مورد نظر یکی باشد و در واقع کودک می بایست با آن شخص زندگی کند.
 


مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی - شرایط ورود به دانشگاه های آلمان

 

تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا 4 سال بوده و فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی باید معدل بالایی از 4 سال دبیرستان در دست داشته ، همچنین قبولی آزمون سراسری در همان رشته یا رشته ای مرتبط با رشته ی مد نظر خود در کشورش را داشته باشد .که در غیر این صورت باید در دوره های کالج یک ساله ی این کشور قبل از ورود به دانشگاه شرکت نموده و در آزمون نهایی کالج نمره قبولی را کسب نماید. این دوره جهت مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی به منظور معادل سازی دیپلم شما با یک فرد آلمانی گذاشته می شود و تمامی آموزش ها به زبان آلمانی می باشند.
معمولا مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی دو سال طول می کشد که سال تحصیلی از اوایل ماه اکتبر آغاز میشود و تا پایان سپتامبر سال بعد ادامه دارد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان است. تحصیل در مقطع دکتری در این کشور معمولا 4 سال به طول می انجامد.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی - شرایط پذیرش در مقطع دکتری در آلمان


این شرایط در مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی برای دانشگاه های مختلف جزییات متفاوت است اما به طور کلی دانشجویان خارجی می بایست معدل بالایی در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشند (بالاتر از 18) و در صورت تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به اثبات آن نیست اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه های زبان آلمانی را دارید  می بایست تسلط خود را از طریق شرکت در آزمون های DSH  و یا testdaf اثبات نمایید. متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی که به صورت یکسره با مدرک لیسانس برای فوق لیسانس و دکتری پذیرش دریافت می کنند می بایست در مصاحبه ی حضوری قبول شوند و مورد تایید برای اخذ پذیرش قرار گیرند.

 


مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی - زبان تحصیل در آلمان


اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنید اکثر رشته ها در  این کشور به زبان آلمانی ارائه می شوند و نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید (معمولا B1)، در صورتی که برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام می کنید امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور وجود دارد که مستلزم ارائه مدرک آیلتس (6.5 و 7) می باشند.
 

 

 مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی - شرایط سنی تحصیل در آلمان


برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور محدودیت سنی وجود ندارد اما به دلیل سخت گیری سفارت در ارائه ی ویزا نهایتا تا سن 23 سالگی می توان برای این مقطع اقدام نمود. برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بهتر است فاصله ی زمانی زیادی میان اخذ کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکترا وجود نداشته باشد و در صورت وجود گپ تحصیلی، این مدت زمانی با سابقه ی کاری توجیه گردد.
 


مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی - مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاهی از آلمان

 

_ریز نمرات و کپی مدرک تحصیلی قبلی ترجمه شده(دیپلم/بسته به مقطع مد نظر)

_ ریز نمرات و مدرک پیش دانشگاهی ترجمه شده

_کپی صفحات پاسپورت

_عکس رنگی پاسپورتی

_مدرک زبان آلمانی

_کپی شناسنامه

تمامی مدارک جهت مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی باید مهر تاییدیه وزارت امور خارجه را داشته باشند و بعد به سفارت این کشور تحویل داده شوند.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی - مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت و اخذ ویزای تحصیلی آلمان


زمانی که برای اخذ ویزا جهت مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی به سفارت میروید باید مدارک زیر را به طور کامل به همراه داشته باشید زیرا که ناقص بودن مدارک پرونده می تواند باعث عدم صدور ویزا جهت مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی از طرف افسر مهاجرت گردد بنابراین مدارک زیر را باید به دقت آماده سازید:

_فرم پر شده درخواست ویزا که می توانید از سایت دانلود نموده و عکس متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی را ضمیمه آن کنید (دو کپی از این فرم به همراه داشته باشید)

_گذرنامه و کپی از تمامی صفحات آن

_کپی تمامی صفحات گذرنامه همسر متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی

_اعتبار گذرنامه متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی حداقل 1 سال

_گواهی بانکی منوط بر داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی دانشجو برای یک سال اول که به دو صورت انجام می شود:

1.حساب بانکی خود شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی

2.مدارک بانکی شخص پشتیبان مقیم آلمان

_مدرک پذیرش دانشجو از دانشگاه ها یا کالج ها و موسسات معتبر این کشور

_بیمه نامه حداقل برای شش ماه

_اصل مدارک چهار سال دبیرستان متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی
 

 

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

ابر کلمات کلیدی :

چگونه ویزای تحصیلی آلمان بگیریم , مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان , هزینه ویزای دانشجویی آلمان , ضمانت مالی ویزای دانشجویی آلمان , ویزای تحصیلی آلمان چقدر طول میکشه , پیگیری ویزای دانشجویی آلمان , ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان , سوالات مصاحبه سفارت المان برای ویزای دانشجویی

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/16

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط