071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

 

آلمان یکی از کشورهای محبوب متقاضیان و پر جمعیت در اروپاست که به دلیل داشتن شرایط مناسب دانشگاهی مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است. چرا که تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد و امکان کار دانشجویی نیز به صورت پاره وقت وجود دارد که از مزیت های تحصیل در آلمان می باشد. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان به معنای اعطای بورسیه نبوده و هزینه های زندگی به عهده ی شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان می باشد.

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان - تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان


یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان برای دانش آموزان غیر اروپایی شرایط سنی است که سن دانش آموز بین 14 تا 18 باشد. دانش آموزانی که شرایط زندگی با خانواده خود را ندارند میتوانند از محیط امن مدارس شبانه روزی استفاده کنند که امکانات لازم را برای فرزندان شما در نظر گرفته اند .بیشتر مدارسی که به زبان آلمانی تدریس می کنند تحصیل در آن ها رایگان خواهد بود.

با توجه به شرایط زندگی هر فرد هزینه ها در آلمان متفاوت خواهد بود اما برای دانش آموزانی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان در مدارس شبانه روزی را دارند هزینه زندگی بین 30 تا 50 یورو خواهد بود.

هر فرد بعد از 7 سال مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان و زندگی در آلمان می تواند از حق شهروندی به طور قانونی برخوردار شود.

برای هر دانش آموزی زبان آلمانی در سطح B1 از پیش نیازهای گرفتن پذیرش تحصیلی از مدارس بین المللی آلمانی می باشد. افرادی که به دنبال تحصیل در آلمان اما به زبان انگلیسی هستند باید مدرک آیلس بالای 6 را داشته باشند.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان - چندین دبیرستان معتبر آلمان عبارتند از

 • مدرسه بین المللی BBIS برلنبرگ

 • مدرسه بین المللی هامبورگ

 • مدرسه بین المللی AMADEUS وین، اتریش

 • مدرسه بین المللی هایدلبرگ

 • مدرسه بین المللی برلین Mitte Phorms

 • مدرسه نلسون ماندلا

 • مدرسه بین المللی برلنبرگ

 • آکادمی سیاه جنگل

 • مدرسه بین المللی بونس

 • مدرسه بین المللی ساکسون مايسن

 • مدرسه جورج کانتور اسپانسر

 • مدرسه آگنشتاین جیمناسیوم

 • مدرسه لندیمه شاندورف

 • دبیرستان لئوناردو داوینچی

 • موسسات سیاسی آموزش و پرورش ملی

 • مدرسه شاهزاده روپرت

 • مدرسه رابرت بوش، کالج جهانی یونایتد

 • مدرسه سنت جورج، کلن

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان با مدرک دیپلم


اگر تصمیم به مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان با مدرک دیپلم را دارید بهتر است با ما همراه باشید. برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان و ورود به دانشگاه های آلمان به مدرک دیپلم نیاز دارید. اگر مدرک شما مورد تایید نباشد در این صورت شما باید در دوره های پیش دانشگاهی آلمان شرکت کنید. شما برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان و ورود به کشور آلمان در اولین اقدام نیاز به ویزای دانشجویی دارید.
بعد از تایید شدن مدرک دیپلم در دانشگاه های آلمان به شما ویزای دو ماهه داده می شود که پس از ورود به دانشگاه می توانید به تمدید دوباره ی آن اقدام کنید. افرادی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید آیلس بالای 6 را داشته باشند. درصورت نداشتن آیلتس می توانند دوره های زبان آلمانی را بگذرانند.

 


مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی


 برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور محدودیت سنی وجود ندارد اما به دلیل سخت گیری سفارت در ارائه ی ویزا نهایتا تا سن 23 سالگی می توان برای این مقطع اقدام نمود. برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بهتر است فاصله ی زمانی زیادی میان اخذ کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکترا وجود نداشته باشد.
برای دریافت اطلاعات دقیق تر در رابطه با مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان به دفتر حقوقی مهاجرتی ما مراجعه کنید. مشاورین با تجربه ما برای شما بهترین ها را در نظر گرفته اند. ما قصد داریم آینده شما را به بهترین شکل ممکن رقم بزنیم اگر شما بخواهید.

 


زبان تحصیل جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان


اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی را دارید اکثر رشته ها در این کشور به زبان آلمانی ارائه می شوند و نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید (معمولا B1)، در صورتی که برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام می کنید امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور وجود دارد که مستلزم ارائه مدرک آیلتس (6.5 و 7) می باشند.
زبان تحصیل مدارس جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان زبان آلمانی می باشد. در مدارس دولتی برای دانش آموزان غیر بومی کلاس زبان برگزار نمی گردد اما می توان همزمان با کلاس های مدرسه برای کودک کلاس زبان را به صورت خصوصی برگزار نمود و کودکان استعداد خوبی در یادگیری زبان دارند و می توان با مدت زمان شش تا هشت ماه بازده خوبی را از آن ها دریافت نمود، در مدارس خصوصی کلاس زبان به صورت فشرده ارایه می گردد و معمولا این دانش آموزان را دو سه سال عقب تر از کلاس درسی واقعی خود قرار می دهند تا زبان را به صورت بنیادی بیاموزند.


 

 

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماهه و دو کپی از آن جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-پذیرش تحصیلی جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-گواهی پایان دوره سه ساله متوسطه به همراه ترجمه جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-گواهی دوره پیش دانشگاهی به همراه ترجمه جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-فرم در خواست ویزا جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-عکس رنگی پاسپورتی جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-شناسنامه و دو کپی از آن جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-گواهی پشتیبانی مالی جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-هزینه صدور رویداد 60 یورو جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

-انگیزه نامه جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان - شرایط ورود به دانشگاه های آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی معمولا 4 سال بوده و فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان باید معدل بالایی از 4 سال دبیرستان در دست داشته ، همچنین قبولی آزمون سراسری در همان رشته یا رشته ای مرتبط با رشته ی مد نظر خود در کشورش را داشته باشد .که در غیر این صورت باید در دوره های کالج یک ساله ی این کشور قبل از ورود به دانشگاه شرکت نموده و در آزمون نهایی کالج نمره قبولی را کسب نماید. این دوره به منظور معادل سازی دیپلم شما یک فرد آلمانی گذاشته می شود و تمامی آموزش ها به زبان آلمانی می باشند.

در برخی رشته ها و دانشگاه های دولتی جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان معمولا برای مقاطع اولیه ، دانشجویان برای ورود به دانشگاه می بایست آزمون ورودی را پاس کنند و در صورت قبولی در آزمون می توانند با ارائه مدرک زبان وارد دانشگاه شوند. با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می توان برای ورود به دانشگاه و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان اقدام نمود اما با مدارکی مانند کاردانی نمی توان اقدام نمود چرا که این کشور مقطعی با عنوان کارشناسی ناپیوسته ندارد.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان - دانشگاه هایی که تحصیل رایگان به شما ارائه می دهند

 

_دانشگاه بین المللی برمن
_دانشگاه دولتی برلین
_دانشگاه یوهانس گوتنبرگ
_دانشگاه بین المللی آلمان
_دانشگاه آکسبورگ
_دانشگاه دورتموند
_دانشگاه بایروت
_دانشگاه هامبورگ
_دانشگاه هانوفر
_دانشگاه اشتوتگارت
_دانشگاه کلن
_دانشگاه روستوک
_دانشگاه کلن
- دانشگاه کاسل

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/3

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط