071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری

 


کشور آلمان به دلیل داشتن شرایط مناسب سالانه مورد توجه دانشجویان زیادی قرار می گیرد. تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی از مواردی است که این کشور را از سایرکشورهای اروپایی متمایز می گرداند. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری موضوع این مقاله است.

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری

 

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری

شما برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری و تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور می بایست تنها مبلغ دو هزار یورو به طور متوسط برای استفاده از امکانات دانشجویی هر ترم بپردازید در حالی که شهریه ی دانشگاه های خصوصی برای رشته ها و مقاطع تحصیلی متفاوت از شش هزار تا سیزده هزار یورو متغیرمی باشد.

 

زبان تحصیل در آلمان جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری

جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری گفتنی است تحصیل در آلمان به زبان آلمانی انجام شده و دانشجویان می بایست مدرک زبان آلمانی گوته یا بی دو را به دانشگاه مربوطه ارائه نمایند. درمقاطع فوق لیسانس و دکتری رشته هایی به زبان انگلیسی تدریس می شوند که در صورت انتخاب آنها می بایست مدرک آیلتس را ارائه دهید که نمره ای در حدود 6 تا 6.5 معمولا مورد نیاز است.
 


شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری و طول دوره تحصیل دکتری در آلمان معمولا 4 سال به طول می انجامد. سالیانه 4000 دانشجو در این مقطع پذیرفته می شوند و شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری در صورت داشتن رزومه ی قوی ، که شامل معدل ارشد بالا و کارهای تحقیقاتی  مانند مقالات می باشد ، می تواند برای اخذ پذیرش این مقطع جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری اقدام نماید. در صورت پذیرفته شدن دانشجو از سمت یکی از اساتید و یا دانشگاه مد نظر، مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه به دانشجو داده خواهد شد. همانطور که گفته شد تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان می باشند بنابراین توانایی در تامین هزینه های زندگی دانشجویی برای زندگی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری کفایت می کند.
 


شرایط پذیرش در مقطع دکتری در آلمان جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری

برای دانشگاه های مختلف جزییات متفاوت است اما به طور کلی دانشجویان خارجی می بایست معدل بالایی در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشند (بالاتر از 18) و در صورت تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به اثبات آن نیست اما اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری در دانشگاه های زبان آلمانی را دارید می بایست از طریق شرکت در آزمون های DSH و یا  testdaf  تسلط خود را اثبات نمایید. 
متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری که به صورت یکسره با مدرک لیسانس برای فوق لیسانس و دکتری پذیرش دریافت می کنند می بایست در مصاحبه ی حضوری قبول شوند و مورد تایید برای اخذ پذیرش قرار گیرند.

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری


مدارک مورد نیاز مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری

  • کارهای تحقیقاتی و مقالات تایید شده ی متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری در حین تحصیل
  • مدرک زبان متناسب با شرایط اختصاصی دانشگاه
  • در صورت داشتن ، ژورنال های چاپ شده ی متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری
  • توصیه نامه از اساتید دانشجو
  • در صورت وجود ثبت اختراع، اضافه نمودن به پرونده
  • مدارک کامل از مقطع قبلی

 شرایط سنی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری


برای تحصیل در مقطع دکتری در آلمان متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری می بایست دوره های تحصیلی و کاری را پشت سر هم بدون وقفه ی زمانی طی کرده باشد و به عنوان مثال بین مقاطع لیسانس و ارشد و یا ارشد تا زمان درخواست برای اخذ پذیرش بیشتر از دو سال وقفه نباشد و در صورت داشتن گپ تحصیلی، با سابقه ی کاری آن بازه ی زمانی را توجیه نماید. بنابراین دانشجویان نباید بیشتر از 35 سال سن داشته باشند زیرا در غیر اینصورت شانس کمی از سوی سفارت برای اخذ ویزای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری خواهند داشت.
 

 


مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری - دانشگاه های آلمان که تحصیل رایگان در مقطع دکتری ارائه می دهند
 

  • Humboldt university of berlin

  • Graduate school of Economic and sciences

  • Berlin mathematical school

  • Graduate school of Economics,Finance,and management

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

بورسیه تحصیلی آلمان دکترا , حقوق دانشجوی دکتری در المان , طول دوره دکتری در المان , اپلای دکترا آلمان

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/19

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط