071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا

 

آیا می توان ازطریق ایتالیا به آلمان مهاجرت کرد؟ در این مقاله قصد داریم تمام جزئیات را در رابطه با مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا  بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا


شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا

شما می‌توانید برای مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا و همچنین مهاجرت به کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند ویزای کشورهای شینگن را تهیه کنید. ویزای شینگن و همه اتفاقات مربوط به آن از عهدنامه شینگن آغاز می شود. شینگن یک عهدنامه بین ۲۶ کشور اروپایی است که طبق معاهدات این کشورها، کنترل مرزهای داخلی عمدتا لغو شد. این عهدنامه در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ در کشور لوکزامبورگ توسط پنج کشور از ده کشور عضو اتحادیه اقتصادی اروپا امضاء شد.این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شینگن و نیز مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا وارد شوند.

شما می‌توانید مطمئن باشید که اگر ویزای شینگن شما توسط یکی از کشورهای زیر صادر شده باشد به وسیله این ویزا می‌توانید به سایر کشورهای محدوده شینگن و مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا مسافرت کنید؛ البته در صورتی که پاسپورت شما مورد تأیید این کشورها باشد. کشورهایی که جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا عضو پیمان شینگن هستند عبارتند از: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت و یونان، قبرس، بلغارستان، رومانی و سوئیس.

البته باید به این مسئله توجه داشته باشید که اگر می خواهید از طریق یک کشور شینگن به یک کشوردیگر عضو پیمان شنگن مهاجرت کنید ( در این مورد مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا )، اولین ورودتان باید به کشوری باشد که از آن ویزا گرفته اید. نکته بسیار مهم در مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا این است که شما نمی توانید بلافاصله از این کشور خارج شوید و باید مدتی در آن کشور اقامت کنید.

 

نحوه مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا

 اگر بخواهیم روند مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا را بررسی کنیم بدین گونه است که اگر شما ویزا ایتالیا دارید در ابتدا باید وارد کشور ایتالیا شوید و سپس به آلمان در حوزه شینگن مهاجرت کنید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا - شرایط ویزای شینگن

در ابتدا جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا باید در صدد گرفتن ویزای شینگن به منظور مشخص کردن کشور مقصد باشید. بعد از این‌ که مقصد شما مشخص شد باید از طریق سفارت کشور مقصد یا یکی از کنسول ‌گری‌های کشور مقصد و یا یک مرکز ویزا که وابسته به سفارت کشور مقصد است، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. اگر تنها قصد سفر به یک کشور عضو شینگن را دارید باید از طریق سفارت یا مرکز ویزای آن کشور برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید اما در صورتی ‌که شما قصد مهاجرت به دو کشور( مثلا مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا )  عضو پیمان شینگن را دارید باید درخواست خود را به سفارت کشوری ارائه دهید که بیشتر روزهای سفرتان را آن‌جا سپری می‌کنید. در صورتی‌ که مدت اقامت شما در هر یک از کشورها مشخص نیست یا اینکه برابر نیست، می‌توانید درخواست اخذ ویزای شینگن جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا را به سفارت یا مرکز ویزای کشوری ارائه بدهید که مقصد اولتان است یعنی اولین کشور عضو شینگن که شما وارد آن خواهید شد.

با توجه به این ‌که فرآیند اخذ ویزا از سفارت یا کنسول ‎گری‌های شینگن جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا زمان‌ بر است شما باید در فرصت مناسبی برای اخذ ویزا اقدام کنید. طبیعتا هر چه زودتر برای اخذ ویزا اقدام کنید بهتر است. بهترین و زودترین زمان برای ارائه درخواست مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا سه ماه قبل از مهاجرت است و دیرترین زمان ۱۵ روز قبل از شروع سفر است. توصیه ما این است که حداقل سه هفته قبل از مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا برای اخذ ویزا اقدام کنید.

 

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا

برای طی کردن پروسه اخذ ویزای شینگن جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا می بایست از سفارت کشوری که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید وقت بگیرید. برخی از سفارت‌ها این امکان را به شما می‌دهند که به صورت آنلاین برای گرفتن وقت اقدام کنید اما برخی از سفارت‌ها هنوز هم از طریق مراجعه حضوری شما را پذیرش می‌کنند.

بعد از طی کردن مراحل گفته شده جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. فرم درخواست ویزای شینگن جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا را دانلود کنید و آن را با صداقت کامل پر کنید. آخرین فرم ارائه شده توسط سفارت را باید دانلود کنید یا از سفارت بگیرید. تمامی قسمت‌های فرم را باید کامل پر کنید. توجه داشته باشید که باید فرم را در دو نسخه چاپ کنید و در هر دو نسخه را امضا کنید.

بعد از گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا، برای شما وقت مصاحبه مشخص می‌شود. شما باید در تاریخ تعیین شده به سفارت مدنظرتان مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا را به‌همراه داشته باشید و به افسر کنسولی که با شما مصاحبه می‌کند تحویل دهید. در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت ‌تان در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزییات پرسیده خواهد شد. سعی کنید که در نهایت صداقت پاسخ‌های درستی را ارائه بدهید که با پاسخ‌های فرم درخواست ‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

هنگام درخواست اخذ ویزای شینگن جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا شما باید هزینه‌ لازم را پرداخت کنید. هزینه اخذ ویزا توسط کشورهای عضو شینگن تصویب شده است و غیر قابل تغییر است. این هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا متفاوت است.

و در آخر شما باید منتظر پاسخ درخواست اخذ ویزای شینگن جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا بمانید. بررسی درخواست شما توسط سفارت معمولا ۱۵ روز طول می‌کشد. البته با توجه به هر فرد این زمان متغیر است و ممکن است طولانی‌تر شود. نهایتا طی یک دوره ۱۵ تا ۳۰ روزه نتیجه درخواست مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا شما اعلام خواهد شد.

 

مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا

 

مدارک لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا

برخی از مدارک لازم جهت مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا عبارتند از:

مدارک شناسایی

فرم درخواست ویزا

پاسپورت معتبر

دو عکس رنگی

بیمه سفر

ثبات محل اقامت و اثبات پشتوانه مالی در طول سفر

 

* سایر مدارک اضافی که هر یک از سفارت‌ها از متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا می‌ خواهند را باید از سفارت کشور مقصد بپرسید و به سفارت ارائه دهید.

.

 

نکته : برای مهاجرت به آلمان از طریق ایتالیا اولین ورودتان به مرزهای شینگن می بایست از طریق کشوری باشد که در فرم تقاضای ویزای خود مشخص کرده و بر اساس آن ویزا گرفته اید. تغییر مسیر ورودی می تواند در مرزهای شینگن مشکل به بار آورده و در بدترین حالت منجر به ابطال ویزا و بازگشت اجباری به کشور مبداء شود.

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/11

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط