071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد

 

بسیاری از مهاجران بین مهاجرت به آلمان و سوئد تردید دارند. آلمان و سوئد هر دو کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت هستند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، کاری، تحصیل،پناهندگی و ازدواج و مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد ارائه دهیم تا با آگاهی کامل در این مورد تصمیم به مهاجرت بگیرید.

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – درباره آلمان

کشور آلمان جهت مقایسه مهاجرت به آلمان با سوئد به لحاظ جغرافیایی در مرکز اروپا واقع شده است و از شمال با دریای شمال ، دریای بالتیک و دانمارک و از غرب با هلند ، بلژیک ، لوکزامبورگ و فرانسه ، و از جنوب با سوئیس و اتریش ، از شرق با جمهوری چک و لهستان مرز مشترک دارد .علاوه بر این ، این کشور مرز دریایی با سوئد و انگلستان را در اختیار دارد . زبان رسمی مردم این کشور زبان آلمانی است و پایتخت آن شهر برلین می باشد . از نظر آب و هوایی ، کشوری با آب و هوای معتدل می باشد. اقامت در آلمان به معنای زندگی و کار در یکی از پویاترین و جالب ترین کشورهای اروپایی می باشد. علاوه بر این ، آلمان سطح بالایی از زندگی ، رویدادهای فرهنگی در سطح جهانی و امکانات تفریحی برای همه ارائه می دهد . این کشور با جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر، لقب پرجمعیت ‌ترین کشور قاره‌ ی سبز و هفتمین کشور وسیع اروپا را گرفته است.

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - درباره سوئد

کشور سوئد جهت مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد در شمال اروپا و در شبه ‌جزیره اسکاندیناوی نیز واقع شده است. از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک نیز همسایه ‌است. پایتخت وبزرگترین شهر این کشور شهر استکهلم نام دارد. سوئد با مساحت 449964 کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت بشمار می رود. سوئد هشتمین سرانهٔ تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا می‌باشد و جایگاه خوبی در جنبه‌های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی دارد.

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - سرمایه گذاری

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - سرمایه گذاری در سوئد

در مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد می توان گفت اتباع کشورهای مختلف می توانند بر اساس سیستم ثبت شرکت در سوئد به این کشور وارد شوند و اقامت در سوئد را کسب نمایند. ثبت شرکت سوئد از طریق ویزای Eget Företag امکان پذیر است.برابر قوانین نوع شرکت در سوئد بسته به اساسنامه ی شرکت ممکن است متفاوت باشد. انواع شرکت در سوئد عبارت است از شرکت انحصاری ، شرکت تعاونی شرکت تعاونی با مسئولیت محدود ، شرکت مسئولیت محدود و موسسه ی اقتصادی.

معمولاً به افراد پیشنهاد می شود که از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه ابتدایی 50 هزار کرون کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی نمایند. به این منظور نیاز است که اشخاص با راهنمایی وکیل مهاجرت طرح کسب وکار Business plan  طراحی نمایند و سپس در حسابی به نام شرکت مبلغ مورد نظر را منتقل نمایند. طراحی و نگارش اساسنامه نیز از جمله مواردی است که نیاز به مشاوره با وکیل مهاجرت متخصص دارد. برای تمدید فعالیت کسب و کار شرکت مورد نظر مدیر شرکت می بایست 26 درصد درآمد سالیانه ی شرکت را به عنوان مالیات پرداخت نمایند. شرکت باید طی 2 سال ابتدایی فعالیت مستمر داشته باشد. نکته ی قابل توجه درباره ی ثبت شرکت سوئد این است که باید 49 درصد سهام شرکت به نام شخص تبعه ی سوئد باشد.

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - سرمایه گذاری در آلمان

1) فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)

در این نوع سرمایه گذاری جهت مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد نیازی به ثبت شرکت نبوده و کافی است با دریافت اجازه کسب Gewerbeanmeldung نسبت به آغاز فعالیت های خود در مشاغل صنفی و تجاری اقدام نمایید.

 

2) ثبت شرکت مدنی با مسئولیت محدود (حداقل۲ نفر)

این نوع سرمایه گذاری شخص باید با ثبت و تأسیس یک شرکت مستقل در اقامت کشور آلمان را به دست آورد ،

زمان تخمینی برای انجام این پروسه از ابتدا تا زمان دریافت ویزای اقامت آلمان حدود ۸ ماه می باشد.

 

3)  ثبت شرکت سهامی :

شرکتهای سهامی نهاد های حقوقی هستند که در آن دارنده حقوق و تعهدات. شخص سهامدار نیست بلکه خود شرکت می باشد.

یعنی خود شرکت به عنوان یک شخص حقوقی طرف قرارداد است و متعهد به پرداخت مالیات میباشد.

 

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان :

سرمایه لازم برای اقدام جهت سرمایه گذرای در شرکت با مسئولیت محدود  ۲۵ هزار یورو و شرکت سهامی خاص ۵۰ هزار یورو می باشد.

در راستای این فعالیت شما می باید طرحی با عنوان طرح توجیهی اقتصادی را به اداره بازرگانی کشور آلمان ارائه دهید تا اهداف چند سال آینده خود را در آن توصیف نموده باشید.

 

مزایای ثبت شرکت و اقامت آلمان:

از ویژگی های بارز شرکت آلمانی این می باشد که نیاز به سهامدار آلمانی نیست و متقاضی می تواند مالکیت تمام سهام شرکت را داشته باشد .

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - کار

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – کار در سوئد

جهت مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد با توجه به قوانین سوئد و به طور کلی قوانین اتحادیه اروپا و حوزه شنگن به این ترتیب است که فرد متقاضی کار باید از یک کارفرمای معتبر سوئدی دعوتنامه کاری دریافت نماید. این فرایند به این ترتیب است که ابتدا کارفرمای مربوطه باید آگهی کار مذبور را ابتدا به مدت سه ماه در خاک سوئد و مجدداً سه ماه در اتحادیه اروپا منتشر نماید. پس از این مدت امکان استخدام فردی که تبعه ی خارج از اتحادیه اروپا می باشد ، وجود دارد. همچنین موسسات کاریابی مختلفی مثل Academic Work ، Man Power و … در کشور سوئد مشغول به کارند که متقاضیان کار در این کشور می توانند رزومه خود را برای ایم موسسات ارسال نمایند. در صورت تایید کارفرما و صدور ویزا ، فرد با پرداخت مالیات و حق بیمه می تواند اقامت خود را تمدید نماید و فردی که ۵ سال در سوئد به این طریق حضور داشته باشد می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.

 

 مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – کار در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار نیز جهت مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد به این صورت است که ترجمه رسمی مدارک و سوابق کار و تحصیلی خود را برای کارفرما ارسال کنید. در این موارد تسلط شما به زبان انگلیسی و آلمانی را نشان می دهد که می تواند  تاثیر به سزایی در دریافت ویزای کار داشته باشد. چنانچه کارفرما سوابق شما را مود تایید قرار دهد، با یک نامه رسمی شما را دعوت به کار می کند و کارفرما باید فردی که استخدام میکند را تضمین کند . چنانچه این ضمانت مورد تایید قرار گرفت دعوتنامه کاری آلمان صادر میگردد و به صورت الکترونیکی برای شما ارسال خواهد شد. و شما با دریافت کد رهگیری مراحل ویزای خود را در سفارت آلمان پیگیری خواهید کرد.

سخترین قسمت دریافت این نوع ویزا، گرفتن دعوتنامه است . چرا که کارفرما باید فرد خارجی را که شناختی از او ندارد را ضمانت کند. با این حال  شما باید بتوانید کارفرما را متقاعد کنید که به تخصص شما نیاز دارد چرا که برای هر کارفرما راحت تر است که یکی از از شهروندان کشور خودش را استخدام کند تا یک فرد خارجی.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - پناهندگی

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – پناهندگی در سوئد

در مقوله مهاجرت به سوئد برای مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد ، پناهنده فردی است که به خاطر ترس از در خطر بودن جان و مال خود و به دلایلی اعم از جنسیت، نژاد، مذهب یا عضویت در گروه های سیاسی از کشور متبوع خود به مقصد یک کشور دیگر مهاجرت می نماید. اما به افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند این راه مهاجرت را پیشنهاد نمیکنیم. دلیل این امر نا ایمن بودن مسیر پناهندگی و سختی ها و مصائب مربوط به این روش است. اما فرایند پناهندگی به این ترتیب است که فرد  باید پس از طی مراحل ثبت درخواست و انگشت نگاری و دریافت کارت LMA در زمان محاسبه مدارک خود را به اداره ی مهاجرت ارائه نماید. در صورت پذیرش فرد به عنوان پناهنده مسکن موقتی از طرف دولت برای اسکان معرفی می گردد و روزانه ۷۱ کرون کمک هزینه ی مخارج جاری داده می شود. فرد پناهنده چنانچه ۴ سال در سوئد سکونت داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم کند.

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – پناهندگی در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان جهت مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد از طریق پناهندگی می باشد. طبق کنوانسیون ژنو هرگاه شخصی بعلت عقاید سیاسی ، مذهبی و اجتماعی… در کشور خود در شرف خطری که متعارفاً غیرقابل تحمل است، و یا مجازاتی در انتظار وی باشد، میتواند تا زمان رفع خطر درخواست پناهندگی از یک کشور دیگر نماید و کشور پذیرنده موظف است از نظر خوراک، مسکن و بهداشت، شخص پناهجو را تامین نماید.

پناهندگی در آلمان دارای دو مرحله می باشد:

 الف: اقامتگاه موقت: در این مرحله، اطلاعات شخصی افراد به همراه اثر انگشت و عکس اخذ میگردد و بعد از آن اثر انگشت به سازمان جنایی فدرال جهت مشخص شدن اینکه شخص قبلا در کشور اروپایی دیگری درخواست پناهندگی داده و یا خیر؟! در این مرحله علت خروج از کشور زادگاهشان مورد پرسش واقع می شود

ب: در مرحله ی دوم با درخواست پناهندگی موافقت شده و پرونده ای برای شخص تشکیل میدهند و ایالتی که پناهجو باید فرستاده شود انتخاب می گردد و سپس در یک پناهگاه گروهی اقامت داده می شوند.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - تحصیل

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – تحصیل در سوئد

نظام تحصیلی سوئد تا سپتامبر سال 2012 به صورت رایگان بوده است اما بعد از این تاریخ دانشگاه های این کشور هزینه ی تحصیل دریافت می کنند. هزینه های تحصیل برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند به نسبت هزینه های تحصیل مهاجران به مراتب کمتر است.

در زمینه مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در رابطه با مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد، دوره ی کارشناسی در نظام تحصیلی سوئد 4 سال می باشد که دانشجویانی که از کشورهای دیگر متقاضی تحصیل در آنها می باشند باید مدارک دیپلم 12 ساله به همراه مدرک زبان انگلیسی IELTS 5.5 داشته باشند و پس از ورود به دوره های کالج برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایند. برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی می بایست مدرک دوره ی کارشناسی خود را بهمراه نمره ی IELTS 6.5 ارائه نمایند. پذیرش در مقطع دکترا به سختی امکان پذیر است و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند می بایست رزومه ی تحصیلی بسیار خوبی ارائه نمایند ضمن اینکه تاییدیه ی استاد سوپروایزر از دانشگاه مورد نظر نیز الزامی می باشد. به هر حال پذیرش دوره ی دکترا دشوار به نظر می رسد و پیشنهاد می شود افراد از طریق دوره های Master‌ وارد شوند و سپس وارد دوره ی دکترا شوند. در حال حاضر فاصله ی سنی خاصی برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مطرح نیست و از این رو سوئد گزینه ی مناسبی برای تحصیلات عالی به شمار می رود. همچنین دوره ی زبان کالج های مرتبط با دانشگاه نیز گزینه ای برای ورود دانشجویانی باشد که هزینه های دوره های زبان به طور میانگین ۷، ۸ هزار یورو می باشد. هزینه های زندگی سوئد به طور میانگین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو می باشد.

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان نیز جهت بررسی و مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد با وجود دانشگاه های بدون شهریه امکانات قابل توجهی را برای دانشجویان و از نقطه نظر آنان برای مهاجرت تحصیلی فراهم کرده است.تحصیل در آلمان به شما این امکان را خواهد داد که در دانشگاه هایی همچون Technical University of Munich و دانشگاه هامبورگ با رتبه بندی بالا سطح علمی خود را ارتقاء دهید.

تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس طی 3 الی 4 سال میباشد.دانشگاه های آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی رایگان میباشد و فرد در این مقطع اجازه ی کار ضمن تحصیل به میزان 10 ساعت در هفته را دارا میباشد.نکته مهم این است که تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان به زبان آلمانی میباشد و شخص باید تسلط کافی را داشته باشد.علاوه بر مدارکی همچون ویزای تحصیلی و پاسپورت و شناسنامه،لازم است مدارک دیپلم 12 ساله و در صورت وجود مدرک زبان آلمانی با سطح B1 یا B2 را نیز داشته باشید. چنانچه مدرک زبان آلمانی را ندارید میتوانید پیش از شروع به تحصیل در دانشگاه در دوره های زبان آلمانی در آلمان شرکت نمایید و به سطح مورد نظر برسید. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد 2 ساله است و برای این مقطع دانشجو میتواند 20 ساعت در هفته کار ضمن تحصیل داشته باشد.در این مقطع نیز تحصیل رایگان میباشد.اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان برای تامین هزینه های زندگی با وجود دانشگاه های رایگان نیاز به شرایط بسیار خوب دانشجو از لحاظ معدل بالا،کارهای پژوهشی،توصیه نامه ی اساتید و سن کم دارد. تحصیل در آلمان در مقطع دکترا نیاز به سوپروایزر دارد و متقاضی شرایط تحصیل در آلمان باید شخصا در آلمان استاد راهنما پیدا کند و در بسیاری از موارد این امر نیاز به صرف وقت و تلاش دارد.زیرا تحصیل در آلمان رایگان بوده و دانشگاه ها تمایل زیادی به جذب دانشجویان خارجی به این منظور نشان نمی دهند.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - ازدواج

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – ازدواج در سوئد

در مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد اگر یک فرد غیر تبعه سوئد قصد ازدواج با فردی از تبعه سوئد را داشته باشد پس از ازدواج با فرد سوئدی می تواند اقامت و تابعیت سوئد را از طریق ازدواج اخذ نماید. فرد خارجی که قصد ازدواج با یک تبعه سوئدی دارد باید به سن 18 سال تمام رسیده باشد تا بتواند با فرد مورد نظر خود از تبعه سوئد ازدواج نماید همچنین این ازدواج باید به طور رسمی به ثبت برسد.کشور سوئد برای افراد غیر تبعه که قصد ازدواج با فرد تبعه ی سوئد را دارد قوانین خاصی را وضع کرده است و اگر فرد سوئدی با شخصی خارجی ازدواج نماید باید شرایطی را برای اخذ اقامت و تابعیت دارا باشد که این شرایط عبارتند از:

1: فرد باید درآمد کافی داشته باشد تا بتواند هزینه های خود و همسرش را نیز بپردازد.

2: فرد باید بتواند مسکن مناسب برای زندگی هر دو نفر را فراهم نماید.

 

اما می توان گفت این قوانین شامل برخی از افراد نمی شود. این افراد عبارتند از:

1: افرادی که تبعه کشور سوئد و یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشند.

2: اشخاصی که دارای اقامت دائم سوئد می باشند و از اقامت آنها در سوئد بیش از 4 سال گذشته باشد.

3: اشخاصی که در کشور سوئد پناهنده شده اند.

فرد متقاضی اخذ ویزای ازدواج بعد از تحویل مدارک برای مصاحبه حضوری دعوت می شود که حداکثر ۵ ماه زمان مورد نیاز است. در هدف اصلی برای مصاحبه این است که بیان شود ازدواج آنها یک ازدواج واقعی می باشد و ازدواج آنها برای اخذ ویزا نمی باشد. پس از مصاحبه حضوری و به اثبات رسیدن ازدواج آنها یک ویزای دو ساله برای اقامت فرد متقاضی در کشور سوئد صادر می شود و فرد می تواند به مدت 2 سال در سوئد اقامت داشته باشد. پس از گذشت 2 سال از اعتبار این ویزا فرد می تواند برای اقامت دائم و سپس اخذ تابعیت کشور سوئد اقدام نماید که البته انجام این پروسه هم خود مستلزم سپری شدن مراحلی می باشد.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد – ازدواج در آلمان

برای مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد اگر قصد اقدام از این روش را دارید، حتما باید گواهی قانونی همراه داشته باشید که ازدواج کرده اید.طبق قوانین ازدواج در آلمان شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی  با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد ازدواج کنید می توانید به اقامت دائم و پس از آن به تابعیت کشور آلمان دست پیدا کنید.که دستیابی به تابعیت کشور آلمان مستلزم ارائه درخواست برای اخذ تابعیت در کشور آلمان می باشد.

با صدور ویزای ازدواج آلمان می توانید وارد کشور آلمان شوید و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و تحصیل رایگان برای شما وجود خواهد داشت. ضمن اینکه با اقامت 3 ساله در خاک آلمان می توانید اقامت دائم آلمان را بدست آورید.

قدم اول شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که شخص تبعه کشور آلمان باید درآمد کافی برای تامین هزینه زندگی خود و همسرش را اثبات کند. از طرفی طبق قانون ازدواج در آلمان شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید زبان آلمانی را حداقل تا سطح A1 فرا گرفته باشد.پس از ازدواج متقاضی دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نموده و مدارک ثبت ازدواج و درخواست خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه نماید . پس از بررسی مدارک شغلی و درآمدی شخص آلمانی و در صورت صحت مدارک ویزای ازدواج صادر می گردد.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - پس از اتمام تحصیلات مشغول به کار شوید

در این مورد از مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد شخص متقاضی می تواند قبل از اتمام دوره ی تحصیلی و ابطال ویزای تحصیلی اش، شغل کاملا مرتبط با رشته ی خود را پیدا کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید، که پس از گذشت 4 سال کاری و پرداخت مالیات به دولت می تواند درخواست اقامت دائم دهد و در هر دو کشور صدق می کند.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - پیشنهاد کاری

در بررسی و مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد در صورتی که شرکت یا کارفرمایی در کشور آلمان و یا سوئد به متقاضی پیشنهاد کاری دهد، شخص حدودا 3 ماه فرصت دارد تا خود را به آن کشور رسانده و در صورت تایید نهایی و گرفتن کار می تواند پس از 4 سال درخواست اقامت دائم دهد، که پروسه ی اخذ پیشنهاد شغلی به این آسانی نبوده و ابتدا شرکت پست مد نظر را در روزنامه این کشور آگهی می کند تا در صورت یافتن فرد در کشور خود، پست را به او دهند ، اگر کسی برای استخدام پیدا نشد سپس چندین بار در اتحادیه اروپا آگهی تکرار شده و باز هم اگر پست خالی ماند پیشنهاد شغلی به فرد داده می شود و این قانون برای هر دو کشور یکسان می باشد.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - ویزای جستجوی کار

جهت مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد متقاضیانی که می خواهند برای کار در آلمان اقدام نمایند در صورت داشتن شرایط و صلاحیت لازم می توانند برای ویزای جست و جوی کار درخواست دهند. پروسه ی اخذ ویزا به این صورت است که با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه ی کاری شما، فرصتی شش ماهه برای پیدا کردن شغل مد نظر در همان زمینه به شما داده می شود. در صورتی که بتوانید کارفرمای مورد نظرتان را پیدا کنید می توانید در این کشور بمانید و پس از حدودا دو سال می توانید blue card آلمان را دریافت نمایید.
کشور سوئد چنین ویزایی نداشته و کار در این کشور مشروط به داشتن پیشنهاد کاری و یا کار پس از اتمام تحصیلات می باشد.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - هزینه اجاره خانه

در مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد هزینه مسکن در شهر های مختلف آلمان و بر اساس نقاط مختلف شهری متفاوت است و هزینه ی اجاره رنجی بین 6 تا 17 یورو را برای هر متر مربع درشهرهای درسدن و مونیخ داراست. هزینه ی قبوض را نیز خودتان باید پرداخت نمایید و در هزینه ی اجاره گنجانده نمی شود. اما خانه های دانشجویی نیز در شهرهای مختلف وجود دارند به عنوان مثال هزینه ی اجاره یک خانه 12 متری در شهر هامبورگ حدودا 250 تا 350 یورو در ماه می باشد. اما در کشور سوئد میانگین نرخ اجاره در یک آپارتمان بسته به شرایط آن از جمله محل و منطقه ، متراژ آپارتمان، امکانات و تسهیلات، مشترک بودن آشپزخانه یا سرویس های عمومی آن و … می تواند متغیر باشد. دراستکهلم هزینه ها به مراتب از شهرهای دیگر بیشتر است. در شهر استکهلم هزینه اجاره یک آپارتمان معمولی می تواند از 3000 تا 8000 کرون متغیر باشد در حالی که در سایر شهرهای کوچک این هزینه می تواند بین 3000 تا 5000 کرون باشد.برای اجاره فقط یک اتاق با امکانات آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک طبیعتا هزینه ها کمتر خواهد بود (بطور متوسط از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کرون).

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - هزینه رفت و آمد

قیمت بنزین جهت مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد در کشور آلمان بسته به این که از کدام شرکت بنزین می زنید و در چه ساعاتی از شبانه روز هستید متغیر می باشد، ولی به طور میانگین می توان گفت از 1.20 یورو تا 1.50 متغیر است. اگر قصد دارید از اتوبوس شهری استفاده نمایید به طور میانگین ماهیانه 80 تا 90 یورو هزینه باید صرف کنید،و همچنین نرخ تاکسی برای هر 8 کیلومتر حدودا 20 یورو می باشد که برای استفاده ی روزانه ی افراد به صرفه نیست. در کشور سوئد به طور میانگین ماهانه ۵۰۰ کرون برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی در شهرهای کوچک تر و ۷۰۰ کرون برای شهر استکهلم در نظر گرفته می شود. در سوئد، اتوبوسهای عمومی یکی از منظم ترین و دقیقترین سیستم های حمل ونقل شهری و همچنین خطوط بین شهری را دارند و اصولا بجز برای مسافرتهای خانوادگی نیاز چندانی به اتومبیل شخصی نخواهید داشت. هزینه بنزین ۱۲ تا ۱۳ کرون به ازای هر لیتر می باشد.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - هزینه ی خورد و خوراک

برای مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد اگر از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مواد خوراکی خود را تامین کنید نسبت به سایر سوپرمارکت های سطح شهر از قیمت های پایین تری برخوردار خواهید شد.

 

در اینجا نمونه ای از قیمت های مواد غذایی را در آلمان به عنوان مثال برای شما آوردیم:

تخم مرغ (10 عدد) : 0.99 یورو

گوشت چرخ شده (یک کیلو) : 5.18 یورو

گوشت گوسفند (یک کیلو) : 9.38 یورو

سینه مرغ (500-600 گرم) : 3.59 یورو

پنیر (یک کیلو) : 5.69 یورو

رب (یک کیلویی) : 3.98 یورو

نان (یک کیلویی) : 1.39 یورو

گوجه (نیم کیلو) : 1.20 یورو
 


و نمونه ای از قیمت مواد غذایی در کشور سوئد:

یک وعده غذا در رستوران­های مک دونالد : حدود 70 کرون

یک وعده غذا در رستوران ارزان : حدود 90 کرون

غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی : ۵۹٫۵۰ کرون

یک لیوان نوشابه : حدود 18.09 کرون

یک فنجان کاپوچینو : حدود 32 کرون

یک کیلو برنج : 22.60 کرون

یک لیتر شیر : 9.80 کرون

یک کیلو گوشت سینه مرغ : 80.30 کرون

یک شانه تخم مرغ : 25.05 کرون

یک پاکت سیگار : 55 کرون

یک کیلو گوشت گاو : 135.80 کرون

یک قرص نان 500 گرمی : 20.05 کرون

یک کیلو موز: 21.25 کرون

یک کیلو پرتقال : 20.18 کرون

یک کیلو سیب : 21.50 کرون

یک کیلو گوجه فرنگی: 22.50 کرون

یک کیلو سیب زمینی : 8.92 کرون

یک کیلو پیاز : 10.20 کرون

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - هزینه پوشاک

در مقایسه مهاجرت یه آلمان یا سوئد هزینه ی خرید یک شلوار جین در آلمان بسته به مارک های متنوع حدودا 40 تا 80 یورو می باشد.هزینه ی خرید یک جفت کتونی (نایک یا سایر مارک ها) حدودا 70 تا 100 یورو و هزینه ی خرید کاپشن 50 تا 100 یورو می باشد. هزینه پوشاک در سوئد تفاوت چندانی با ایران ندارد. فقط گاهی ممکن است در مواقع حراجی ها یا اواخر فصل از فروشگاههای مارک دار و درجه یک هم بتوانید اجناس را با قیمت های بسیار عالی خریداری کنید. برای هزینه پوشاک می توانید بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کرون را در نظر بگیرید.

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - مزایای کشور سوئد

 • کیفیت بالای زندگی در سوئد
 • سطح کیفی بالای آموزشی در سوئد
 • نرخ بیکاری پایین در سوئد
 • آشنا بودن اکثر مردم به زبان انگلیسی

 

 

مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد - مزایای کشور آلمان

 • شرایط مالیاتی رقابتی و مناسب
 • زمینه سرمایه گذاری امن
 • زیر ساخت خوب
 • وجود طرح های گوناگون برای تشویق سرمایه گذاران
 • سطح رفاه بالای ساکنان
 • وضعیت اقتصادی خوب و پیشرو
 • وجود نیروهای کار متخصص
 • توجه به نوآوری

 

 

نکته: مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد درباره هزینه مهاجرت به آلمان و سوئد کلی است، این هزینه ها  در زمینه راه های مختلف مهاجرت به این دو کشور متفاوت است و همچنین از اینکه از چه طریقی به صورت شخصی یا از طریق موسسات مهاجرتی اقدام کنید نیز متفاوت می میباشد. به صورت کلی معمولا هزینه ها شامل، هزینه ترجمه مدارک، هزینه وکیل و هزینه های مربوط به سفارت می باشد.

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

ابر کلمات کلیدی:

پناهندگی آلمان یا سوئد , مقایسه آلمان و سوئد

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/7

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط