071-۳۶۳۴۰۶۵۶

مشکلات زندگی در چین

 

به طور کلی چینی ها اهل دعوا و .. نیستن ,اما لحن صحبتشون با تن بالاست (عادتشونه)، اما اگر یه وقت دعوا کردی ,فرار کنی بهتره!چون ممکنه چند نفر بریزن سرت! (البته من اینو فقط شنیدم تا حالا هم ندیدم کسی تو خیابون دعوا کنه و ...) کلا آدمای آرومی هستن و پرخاش گر و تند خو نیستن!

اما بعضی هاشون هم زود عصبانی ممکنه بشن و سرت یهو دادم بزنن!!! مخصوصا راننده تاکسی هاشون وقتی آدرسو بهشون اشتباه میدی ...

آب و هوای چین چهار فصله! یعنی زمستون هم داره و بعضی وقتا برفم میاد! اما خونه ها گازکشی برای گرم کردن اتاق ها نیست و شما باید بخاری برقی و ... رو بخرید که هزینه برقتون هم زیاد میشه!توی فصل گرما هم باید از کولر گازی استفاده کنید اونم باعث میشه هزینتون بره بالا.

گوشت حلال در همه جا در دسترس نیست و فقط بعضی از فروشگاهها دارن!اونم ممکنه یه کم گرون باشه و نرخ ثابتی نداشته باشد.

در چین بهتره که اصلا کارتون به اداره پلیس نیوفته! انگلیسی نمیفهمن و براتون خیلی چیزا دردسر میشه!پس کاری نکنید که به اداره پلیس نیاز پیدا کنید.

هزینه درمان خیلی بالا نیست اما شرایط بیمارستان ها و نحوه برخورد ها خیلی خوبه!هر کاری میکنن که تو راضی باشی و زودتر خوب بشی! هزینه ویزیت کمه اما هزینه های درمان خیلی بالاست و کمر شکن. دیگر مشکلات زندگی در چین را در ادامه بخوانید.

 

 

مشکلات زندگی در چین

 


مشکلات زندگی در چین – اقامت

در مشکلات زندگی در چین اتباع چين كه به كشورهاي غربي همچون كانادا و آمريكا مهاجرت مي كنند پس از سه سال زندگي در آنجا به عنوان شهروند دائم محسوب مي شوند در حاليكه خارجي ها پس از ده سال زندگي در چين هيچ سودي عايدشان نمي شود. اما در اين ميان سرمايه گذاران از گرين كارت بهره مند خواهند شد و اين در حالي است كه معلمين براي مدت طولاني نمي توانند در چين اقامت داشته باشند.

 


مشکلات زندگی در چین – اجازه کار

در مشکلات زندگی در چین اجازه كار، موضوعي است كه در كشور چين به راحتي حل نمي شود؛ چراكه در اين زمينه داشتن مدارك عالي شرط لازم است. داشتن مهارت هاي گوناگون زمينه لازم براي ايجاد شغل مناسب را فراهم نمي آورد. البته اين موضوع خلاء اي را هم براي افراد و هم براي كشور چين بوجود خواهد آورد. بسياري در اين زمينه اظهار داشته اند كه در چين نبايد به اجازه كار فكر كرد تنها بايد سه موضوع را مد نظر قرار داد: لذت بازنشستگي، يادگيري زبان انگليسي به صورت رايگان و يادگيري زبان چيني.

 


مشکلات زندگی در چین – جمعیت

در مشکلات زندگی در چین بسياري از اتباع چيني زندگي در كشور خود را به هر جاي ديگري حتي آمريكا ترجيح مي دهند. زيرا براي آن ها كار در سن بالا بسيار دشوار مي باشد. آن ها در سنين بالا به كارهاي هنري مي پردازند. كتاب مي خوانند و از نوشتن لذت مي برند.

 


مشکلات زندگی در چین – ویزا

در مشکلات زندگی در چین مشكل ويزا براي اتباع غير چيني مسئله ايست كه اين افراد را به شدت آزار مي دهد. اگر فردي قصد اقامت در چين را داشته باشد و بخواهد از شهري به شهر ديگر سفر كند براي هر بار بايد ويزاي شهر مقصد را دريافت نمايد كه اين كار براي افراد بسيار مشكل مي باشد.

 


مشکلات زندگی در چین – تمدید اقامت

دیگر مشکلات زندگی در چین براي افرادي است كه مدت هاي طولاني در چين زندگي مي كنند و تشكيل خانواده داده اند بسيار مشكل است كه اقامت دائم ندارند و اين امر هر ساله و يا ۵ سال يك بار براي آن ها تمديد مي شود.

 


مشکلات زندگی در چین – باز هم اقامت

در چين بسياري از اتباع خارجي هم تراز با اتباع چين زندگي مي كنند. حضور در چين با تمامي مشكلات براي مهاجرين يك فرصت باورنكردني ايجاد مي كند. حضور تجار، مهندسين و افراد ثروتمند سبب ايجاد مشاغل فراوان مي شود. اما در مشکلات زندگی در چین استفاده مكرر از توان خود در قبال دريافت هيچ چيزي حتي اقامت دائم سبب تحليل رفتن افراد در اين زمينه مي شود.

 


 مشکلات زندگی در چین – - گرین کارت

در مشکلات زندگی در چین اخذ گرين كارت براي افرادي كه حتي با اتباع چيني هم ازدواج مي كنند بسيار دشوار است و اين مسئله ايست كه تمامي اتباع خارجي خواستار رسيدگي به آن از سوي دولت مي باشند. 

ابر کلمات کلیدی :

مزایا و معایب زندگی در چین , سطح زندگی مردم چین , خاطرات زندگی در چین , بهترین شهر چین برای زندگی , هزینه زندگی در چین 2018 , هزینه زندگی در چین 2019 , خاطرات تحصیل در چین

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/31

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر