به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی امکان مراجعه حضوری نیست.
۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱ جمعه ها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

مشاوره تحصیل در ترکیه

 

 

ترکیه که یک کشور اوراسیایی محسوب می شود با 82 میلیون نفر جمعیت در غرب ایران واقع شده است. زبان رسمی این کشور ترکی استانبولی و واحد پول آن لیر می باشد. سطح عالی آموزش، هزینه کم تحصیل و امکان اخذ بورسیه های تحصیلی متنوع ترکیه را به یک مقصد محبوب برای افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند تبدیل کرده است.

کیفیت آموزش در تمام دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه مطابق با استاندارد های اروپا می باشد و تمامی این دانشگاه ها توسط دولت این کشور اداره می گردد. علاوه بر این بسیاری از دانشگاه های کشور ترکیه با دانشگاه های اروپایی و آمریکایی در ارتباط هستند. به عنوان مثال دانشگاه حاجت تپه با دانشگاه هاروارد آمریکا همکاری داشته و سیستم آموزشی آن مطابق دانشگاه هاروارد ترمی- واحدی می باشد. جزئیات بیشتر جهت اخذ مشاوره تحصیل در ترکیه را در ادامه بخوانید.

 

مشاوره تحصیل در ترکیه

 

مشاوره تحصیل در ترکیه - مدارس

سال تحصیلی در کشور ترکیه از اواسط سپتامبر آغاز و در اوایل ماه ژوئن به پایان می رسد. پروسه تحصیل در کشور ترکیه از مقطع پیش دبستانی شروع می شودو پس از آن فرد وارد مقطع ابتدایی میشود که رایگان می باشد گذراندن این دوره که شامل 8 سال تحصیلی 5 سال ابتدایی و 3 سال متوسطه می باشد اجباری است. مدارس ترکیه خود به چند دسته خصوصی،دولتی،بین المللی و ایرانی تقسیم بندی می شود.

مدارس خصوصی

در مدارس خصوصی ترکیه علاوه بر دروس اصلی کلاس های موسیقی،زبان و ورزش نیز برگزار میگردد.هزینه تحصیل در مدارس خصوصی ترکیه 5000 الی 20000 لیر در سال می باشد.این مدارس از امکانات بیشتری در مقایسه با مدارس دولتی برخوردارند و بسیاری از مدارس خصوصی دارای استخر،سالن موسیقی،آزمایشگاه های مجهز می باشند و کلاس های زبان آلمانی و فرانسه و انگلیسی برای دانش آموزان برگزار می گردد.جهت ثبت نام در این مدارس متقاضی می بایست علاوه بر تسلط به زبان ترکی استانبولی اقامت کشور ترکیه را نیز دارا باشد و در آزمون های ورودی این مدارس نمره قبولی کسب نماید.

 مدارس دولتی

تحصیل در مدارس دولتی ترکیه رایگان می باشد و متقاضی برای تحصیل در این مدارس باید کیملیک و اقامت کشور ترکیه را دارا باشید.دروس در مدارس دولتی به زبان ترکی تدریس داده می شود.

مدارس بین المللی ترکیه

درمدارس بین المللی ترکیه علاوه بر دروس اصلی کلاس های کامپیوتر،مهارتی و ورزشی نیز برگزار میگردد.هزینه تحصیل در این مدارس باتوجه  به امکانات ارائه شده متفاوت می باشد.مدرسه بین المللی استانبول و MEF جزو بهترین مدارس بین المللی کشور ترکیه می باشند.مدرسه بین المللی MEF در هر ازمیر واقع شده و دروس در این مدرسه به زبان انگلیسی تدریس داده میشود.امتیازه ویژه ای که برای دانش آموزان این مدرسه مهیا شده است امکان ورود به دانشگاه کمبریج پس از اتمام دوره متوسطه می باشد.هزینه تحصیل در این مدرسه با توجه به اینکه متقاضی در چه مقطعی در حال تحصیل است متفاوت خواهد بود و حدود 6000 الی 21000 دلار در سال می باشد.هزینه تحصیل در مدرسه بین المللی استانبول حدود 10000 الی 27000 دلار در سال می باشد که این مدرسه  امکانات ویژه ای نظیر برگزاری کلاس های آموزشی ،دوره های تفریحی،موسیقی و کارگاه های آموزشی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

جهت اخذ مشاوره تحصیل در ترکیه در مدارس این کشور با ما در تماس باشید.

 

مشاوره تحصیل در ترکیه - کارشناسی

دوره کارشناسی در کشور ترکیه 4 سال می باشد و دانشجویان پس از پاس کردن 147فارغ التحصیل میشوند.تحصیل در این مقطع به زبان ترکی انجام می پذیرد و برای آن دسته از دانشجویانی که تسلطی به این زبان نداره دوره های آموزشی زبان ترکی برگزار می شود.هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه متفاوت می باشد.هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی که اقامت کشور ترکیه را دارند 100 تا 300 دلار در سال و در دانشگاه های خصوصی 8000 تا 25000 دلار  در سال می باشد.در طول این دوره دانشجویان اجازه 10 ساعت کار در هفته خواهند داشت.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این باره و دریافت مشاوره تحصیل در ترکیه با موسسه حقوقی آینده سازان مهر تماس حاصل نمایید.

 

مشاوره تحصیل در ترکیه - کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع برخلاف مقطع کارشناسی نیازی به آزمون ورودی ندارد و 2 سال بطول می انجامد.هزینه تحصیل در این مقطع با توجه به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه متغیر است.هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی انگلیسی زبان 1000 تا 3000 دلار در سال و هزین تحصیل در دانشگاه های خصوصی 14000 دلار در سال می باشد.علاوه براین در طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان اجازه 20 ساعت کار پاره وقت در هفته دارند.

اخذ مشاوره تحصیل در ترکیه رایگان با تماس با شماره ۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱

 

مشاوره تحصیل در ترکیه - دکتری

مقطع دکتری در کشور ترکیه یکه دوره ی 4 ساله است ک دو سال بصورت حضوری برگزار میگردد و مابقی بصورت عملی و کار میدانی صورت می پذیرد.در طول مدت این دوره دانشجویان حدود 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند.هزینه تحصیل در این مقطع حدود 4000 دلار در سال می باشد.

مشاوره تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا را از ما بخواهید. با ما در تماس باشید.

 

مشاوره تحصیل در ترکیه - ویزای همراه

این امکان برای دانشجویان در حال تحصیل در کشور ترکیه فراهم شده تا بتوانند در صورت تمایل خانواده خود را طی اخذ یک ویزای توریستی 3 ماه با خود همراه سازند.در ابتدا خانواده شخص متقاضی برای همراهی فرزند خود یک ویزای توریستی 3 ماهه اخذ میکندو پس از آن درخواست اقامت می نماید. مدت این اقامت بستگی به طول دوره تحصیلی دانشجو دارد ولی بطور کلی این اقامت 2 ساله خواهد بود.

اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای همراه و دریافت مشاوره تحصیل در ترکیه با تماس با موسسه حقوقی مهاجرتی آینده سازان مهر

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ درج مطلب 1400/1/21

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط