071-۳۶۳۴۰۶۵۶

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

 

یکی از راه های اخذ اقامت هلند، مهاجرت به هلند از طریق ازدواج است . به خصوص در کشورهایی که مهاجر پذیر نیستند و هیچ نوع اقامتی صادر نمی کنند مهاجرت از طریق ازدواج بهترین راه اخذ اقامت است. شما از طریق ازدواج در هلند پس از 3 تا 5 سال زندگی در هلند می توانید شهروندی این کشور را بدست آورید. در این مفاله سعی داریم قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج  را بررسی کنیم. 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

 

شرایط و قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

بر اساس قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج , می بایست از زمان ازدواج به مدت سه سال بگذرد تا اقامت و همچنین تابعیت به زوجین داده شود و طی این مدت شخص متقاضی ازدواج در هلند می تواند اجازه کار کردن و تحصیل در این کشور را داشته باشند.

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج نسبت به قبل کمی پیچیده تر شده است. دارایی عروس و داماد، از روز عروسی به بعد مشترک خواهد بود و در صورت طلاق، املاک به صورت مساوی تقسیم خواهد شد. مگر اینکه بین زن و شوهر قراردادی قید شده باشد.

اگر چه طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج، ازدواج در کلیسا و یا مکان های عمومی انجام می شود اما ثبت ازدواج در شهرداری باید انجام پذیرد. و برای ثبت ازدواجتان در شهرداری حتما باید از قبل همان تاریخی که میخواهید را رزرو کنید. طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج ثبت نام باید حداقل 14 روز قبل از ازدواج انجام شود .

 

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج در حالتی که یکی از طرفین خارجی باشد

با توجه به قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج در این حالت، نیازی به داشتن مجوز اقامت در هلند و یا اینکه شهروند هلند باشید نیست. با این وجود، باید اجازه اقامت قانونی در کشور هلند را داشته باشید. با این حال، اقامت قانونی می تواند از طریق ویزای توریستی یا ویزای معتبر برای شما فراهم گردد.

علاوه بر این طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج ، پارتنر( همسر ) خارجی نیاز به ارائه اظهار نامه شخصی (Personal Declaration) خواهد داشت. معمولاً این کار در شهرداری محل اقامت شخص در کشور هلند انجام می شود. قبل از اینکه بخواهید در هلند برای ازدواج اقدام نمائید، می بایست گواهینامه مربوط به ازدواج را که نشان دهنده صلاحیت شما برای ازدواج در کشور هلند است را دریافت نمایید. با این حال باید به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج در فرایند صدور و اخذ این گاهینامه، با پروسه طولانی مدت مواجه می شوید.

 

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج در حالتی که طرفین هر دو خارجی باشند

با توجه به قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج برای انجام ازدواج در این حالت، می بایست مجوز اقامت قانونی در هلند داشته باشید. در این حالت، اقامت قانونی می تواند از طریق ویزای توریستی، اجازه اقامت یا ویزای معتبر برای اقامت فراهم گردد. علاوه بر این، هر دو نفر شما می بایست اظهار نامه شخصی (Personal Declaration) ارائه نمائید. در این حالت نیز، شما بایستی گواهینامه ازدواج ارائه دهید. قابل ذکر است در فرآیند صدور و اخذ این گواهینامه نیز پروسه طولانی مدت را بگذرانید.

 

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج در حالتی که طرفین ساکن کشور هلند باشند

طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج  چنانچه طرفین ازدواج هر دو ساکن کشور هلند باشند و یکی از آن ها شهروند هلند و دیگری خارجی باشد، پارتنر خارجی می بایست اظهار نامه شخصی (Personal Declaration) ارائه نماید. علاوه بر این، طرف خارجی می بایست دارای اجازه اقامت معتبر در کشور هلند باشد. در این حالت نیز، طرفین می بایست گواهینامه ازدواج ارائه نمایند. به این نکته توجه داشته باشید که فرایند صدور و اخذ این گاهینامه، مدت زمانی به طول خواهد انجامید. پس از دریافت این گواهینامه، باید به دفاتر ازدواج ارائه گردد.

 

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج - شرایط شاهدان برای ازدواج رسمی در هلند در شهرداری

1 ) امضای گواهی ازدواج  توسط حداقل دو شاهد یا حداکثر چهار شاهد

2 ) شاهدان باید سن بالای 18 سال را دارا باشند

3) شاهدان نباید کارمند شهرداری کشور هلند باشند.

4) شاهدان می توانند ازهر ملیتی باشند.

5) ارائه گذرنامه هر دو زوج در شهرداری ضرورت دارد.

 

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج - قوانین مربوط به نام خانوادگی در هلند

1) نام خانوادگی زن و شوهر پس از ازدواج قانونی در هلند:

- طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج شوهر می تواند پس از ازدواج نام خانوادگی همسرش را بگیرد و بالعکس.

- طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج همسران می توانند از نام خانوادگی خود، یا نام خانوادگی همسر یا برعکس استفاده کنند.

- طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج هر دو همسرمی توانند نام خانوادگی خود را حفظ کنند.

 

2) نام خانوادگی کودکان پس از ازدواج در هلند:

- با توجه به قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج کودکان می توانند نام خانوادگی  پدر یا مادرشان را داشته باشند. (به خواست خودشان)

- با توجه به قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج پس از انتخاب نام خانوادگی تایید شده، تمام فرزندان یک پدر و مادر باید یک نام خانوادگی داشته باشند .

- با توجه به قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج اگر پدر به طور قانونی فرزند خود را به رسمیت نمی شناسد ، او نام خانوادگی مادر خود را خواهد داشت .

 

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج - شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت ازدواج

1) اثبات صداقت در رویه ی ازدواج و اینکه این ازدواج صوری نیست.

2) آزمون tuberculosis test   (ملیت های خاص از این تعهد مستثنی هستند).

3) طبق قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج همسر یا نامزد شما باید به مدت حداقل یکسال در کشور هلند بماند. البته به جز مواردی که همسر یا نامزد با اجازه موقت به منظور مطالعه، محقق علمی، کار به عنوان یک کارمند و یا سرمایه گذاری و خود اشتغالی امده اند.

4) امضای عقدنامه

5) همسر باید حمایت مالی را برای حداقل مدت 12 ماه را اثبات نماید.

6) حداقل سن 18 سال

7) متقاضی ازدواج باید مجرد باشد .

8) در صورت فوت همسر مدارک معتبر گواهی فوت ارائه شود.

9) در صورت طلاق باید مدارک قانونی تجرد ارائه گردد.

 

قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج - مدارک مورد نیاز

  • شناسنامه
  • پاسپورت
  • گواهی تولد
  • نشان دادن مدرکی که قادر به اثبات نمودن محل زندگی مناسب زوجین باشد.
  • اثبات ملیت

با توجه به قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج الزامی برای ترجمه مدارک وجود ندارد. مدارک رسمی باید دارای مهر نامه ای رسمی باشند. مهر رسمی روی مدارک نشان دهنده درست و دقیق بودن مدارک است و به صورت بین المللی به رسمیت شناخته می شود.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج می توانید به مشاورین و کارشناسان مجرب ما اطمینان کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

 

ابر کلمات کلیدی:

شرایط مهاجرت به هلند از طریق ازدواج , شرایط اقامت در هلند با ازدواج , همسریابی در هلند , گرفتن ویزای ازدواج هلند , ازدواج صوری هلند , بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ازدواج , پاسپورت هلند , ویزای mvv هلند

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/27

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر