071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

 

 

کشور آلمان در اروپای غربی  واقع شده است و با کشورهای فرانسه ،لوکزامبورگ،بلژیک و هلند از غرب  و با کشور دانمارک،دریای شمال ودریای بالتیک  از شمال همسایه می باشد.آلمان بالغ بر 83/000/000 میلیون نفر جمعیت دارد و برلین پایتخت و بزرگترین شهر این کشور می باشد. واحد پول آلمان یورو و زبان مردم آن آلمانی می باشد.آلمان جزو اتحادیه اروپا و یکی از قطب های صنعتی این قاره می باشد که با توجه به اقتصاد پویا ، کیفیت بالای زندگی و نرخ پایین بیکاری به یکی از برترین کشورهای مهاجر پذیر تبدیل شده است. نکته قابل توجه دیگری که در خصوص کشور آلمان وجود دارد این است که به دلیل وجود دانشگاه های دولتی رایگان و بالا بود سطح علمی افراد زیادی تمایل به تحصیل در این کشور دارند.که ما در این مقاله سعی داریم در ابتدا به بررسی شرط معدل برای تحصیل در آلمان بپردازیم.

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان - تعریف معدل

منظور از شرط معدل برای تحصیل در آلمان نمره ای است که به عنوان معدل کل در کارنامه تحصیلی ثبت می شود که در سیستم آموزشی کشور ما دو نوع معدل کتبی و معدل کل وجود دارد .معدل کتبی همان جمع نمرات آزمون های سال سوم دبیرستان است و معدل کل میانگین جمع نمرات شما در سه سال تحصیلی در مقطع دبیرستان را شامل میشود.پذیرش متقاضی در دانشگاه های آلمان بر اساس معدل کل صورت می پذیرد. بطور کلی دانشگاه های آلمان میانگین معدل را به سه دسته کمتر از 15،15 الی 17 و معدل بالای 17 تقسیم بندی کرده اند.

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان - دیپلم

با توجه به اینکه قصد تحصیل در چه رشته ای را دارید شرط معدل برای تحصیل در آلمان متفاوت می باشد. به عنوان مثال دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی،داروسازی یا دندان پزشکی را دارند باید معدل بالای 5/18 داشته باشند.و آن دسته از دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی یا علوم انسانی را دارند با داشتن معدلی بین 15 تا 20 می توانند در صورت داشتن سایر شرایط از دانشگاه های آلمان پذیرش اخذ نمایند.

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان - کارشناسی

درصورتی که شما موفق به پاس کردن 35 واحد در طول دو ترم در مقطع کاردانی شده باشبد بدون گذراندن دوره ی کالج در کشور آلمان می توانید بصورت مستقیم اقدام به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی نمایید .جهت اخذ پذیرش مستقیم شرط معدل برای تحصیل در آلمان و میانگین معدل دیپلم،پیش دانشگاهی و ترم های پاس شده ی شما بالای حداقل 15 باشد.که این میانگین برای اخذ پذیرش مستقیم  در رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی باید بالای 17 باشد.

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان - کارشناسی ارشد

شرط معدل برای تحصیل در آلمان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر ریز نمرات و مدرک کارشناسی متقاضی می بایست معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خود را نیز ارائه دهد.علاوه بر این رشته ای که در آن مدرک دیپلم و کاردانی خود را دریافت کرده اید  حائز اهمیت می باشد.بطور کلی برای اخذ پذیبرش در دوره کارشناسی ارشد باید معدل متقاضی در مقطع کارشناسی حداقل 14 باشد.

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان - دکتری

اکثر دانشگاه های آلمان ملاک خود را برای پذیرش دانشجو در دوره دکتری بر اساس پژوهای ارائه شده توسط متقاضی انجام می دهند و شرط معدل برای تحصیل در آلمان در مقطع دکترا وجود ندارد. بدین صورت که متقاضی می بایست نظر استاد راهنما یا سوپروایزر خود را جلب کرده و پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را دریافت نماید.در واقع شما می توانید معدل پایین خود را با ارائه مقالات علمی معتبر،مدارک زبان با نمرات بالا و داشتن رزومه تحصیلی قوی جبران نمایید.

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان - پزشکی

شرط معدل برای تحصیل در آلمان جهت تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور آلمان متقاضی علاوه بر داشتن مدرک زبان آلمانی سطح B1 باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای 17 نیز باشد.

*در صورتی که دانشجو واحد های تحصیلی خود را در کشور های دیگر گذرانده باشد می تواند پذیرش پزشکی کشور آلمان را دریافت نماید.

 

شرط معدل برای تحصیل در آلمان – مزایای تحصیل

با اخذ ویزای تحصیلی آلمان می توانید طی فرصت 18 ماهه ای که به شما داده میشود به جست و جوی کار بپردازید و اقامت این کشور را دریافت نمایید. مهم ترین مزیت های تحصیل در المان به شرح زیر می باشد:

  • سطح بالای علمی و آموزشی
  • تحصیل رایگان
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • بورسیه های تحصیلی متنوع
  • معتبر بودن دانشگاه های آلمان
  • رفت و آمد به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید

 

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/27

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط