071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

 

 

کانادا کشوری زیبا با طبیعت عالی و زیرساخت های پیشرفته است.این کشور دارای اقتصادی قدرتمند (دهم در جهان) ، سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی ، کیفیت زندگی بالا (مقام یازدهم در گزارش شادی جهانی) ، میزان جرم کم و سطح فساد پایین هستیم.نکته اصلی این است که دولت کانادا کاملاً لیبرال و طرفدار مهاجرت است و معتقد است که مهاجرت کلید تقویت اقتصاد و توسعه ما است.دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کانادا می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و بیش از 20 ساعت کار در هفته نقض شرایط اجازه تحصیل شما است و با  این کار ممکن است وضعیت دانشجویی خود را از دست بدهید و در آینده برای یک اجازه کار تأیید نشوید. همچنین ممکن است مجبور شوید کشور را ترک کنید. شما فقط زمانی می توانید کار خود را در کانادا آغاز کنید که برنامه تحصیلی شما شروع شود. قبل از شروع تحصیل نمی توانید کار کنید. اگر می خواهید در طول تحصیل کار کنید ، باید این مورد را در شرایط اجازه تحصیل بیان کنید.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا را بررسی نماییم.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا - شرایط عمومی

کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به دو دسته کار در محیط دانشگاه و کار خارج از دانشگاه به مدت 20 ساعت در هفته(در زمان تعطیلات زمستان و تابستان به 30 ساعت در هفته می رسد) می باشد.کار در دانشگاه های کانادا شامل: دفترداری،مسئول پذیرش،تنظیم برنامه ،کار کمک منشی ،تکنسین آزمایشگاهی، کمک تحقیق و یا حتی استادیاری می باشد.در صورتی که دانشجویان شرایط لازم را داشته باشند می توانند بیرون از دانشگاه و بدون داشتن مجوز کار مشغول به کار شوند.این شرایط به شرح زیر می باشد:

  • داشتن ویزای تحصیلی معتبر
  • دانشجوی تمام وقت در یکی از موسسات آموزشی  DLI باشند.
  • رشته ثبت نامی آنها جزو رشته های دانشگاهی، آموزش شغلی و یا فنی و حرفه ای در مقطع پس از دبیرستان و یا رشته های آموزش فنی و حرفه ای در دوره دبیرستان باشد.(فقط در کبک)
  • مدت زمان رشته تحصیلی آنها حداقل 6 ماه طول بکشد و منجر به دریافت مدرک، گواهینامه یا دیپلم شود.

 

*در صورتی که رشته تحصیلی دانشجو در هیچ یک از تعاریف رشته های دانشگاهی، شغلی یا آموزش های فنی نگند یا در یک دوره یا رشته تحصیلی جهت گذراندن پیش نیاز برای ثبت نام در یک موسسه DLI نامنویسی کرده باشد نمی تواند در خارج از دانشگاه مشغول به کار شود.علاوه بر این دانشجویان بین المللی که وضعیت تحصیلی آن ها به دلایل مختلفی نظیر مشروط شدن در یک ترم از تمام وقت به پاره وقت تغییر پیدا میکند نیز اجازه کار در خارج از دانشگاه را نخواهند داشت.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا - ساعت کار

دانشجویانی که تحصیل خود در کانادا را شروع کرده و یا در رشته های فشرده ثبت نام کرده اند می توانند به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند.علاوه بر این می توانند در زمان تعطلات خود به مدت 30 ساعت در هفته فعالیت کاری داشته باشند. دانشجویان تا قبل از شروع به تحصیل امکان کار ندارند و حتما باید در یکی از موسسات تعیین شده شروع به تحصیل نمایند تا واجد شرایط کار کردن در بیرون از دانشگاه شوند.علاوه بر این دانشجویانی که تنها در ترم آخر برای برای تمکیل تحصیل خود مجبوربه گذرانده دروس پاره وقت شده اند می توانند حداکثر 20ساعت در هفته در طول ترم آخر بیرون از دانشگاه کار کنند.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا - حقوق

در کانادا به دانشجویان با توجه به حداقل میزان دستمزد که تقریبا معادل 10.25 دلار کانادا است - 15 دلار کانادا در هر ساعت 400 دلار - 1000 دلار کانادا در ماه پرداخت می شود.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا - هزینه زندگی

هزینه زندگی با توجه به لایف استایل هرفرد و شهر مورد نظر متفاوت و حدودا  900 تا 3000 دلار کانادا در هر ماه متغییر می باشد.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا - مشاغل مورد نیاز

کارپرداز وب و شبکه، مدیر فروش، مدیر بازاریابی، مدیر پروژه، مدیریت بازرگانی، مهندس برق، پرستار، حسابدار، مدیر منابع انسانی، جوشکار حرفه ایی، راننده ماشین آلات سنگین ، مهندس و تکنسین مکانیک از جمله مشاغلی هستند که دانشجویان می توانند حین تحصیل به آن ها بپردازند.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا - قانون PGWP

دانشجویان بین المللی طبق قانون Post graduate work permit در صورتی که تحصیلات خود در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا کانادا به پایان برسانند می توانند با دریافت ویزای کار پس از تحصیل، در کانادا بمانند و تجربه کار کانادایی کسب کنند. طول مدت ویزای کار حداکثر سه سال بوده و حداقل به اندازه طول دوره ای که متقاضی در کانادا درس خوانده، است. ویزای کار نمی تواند از ویزای تحصیل طولانی تر باشد به همین ترتیب برای دوره های کمتر از 8 ماه ویزای کار صادر نمی گردد. در صورتیکه بعد از گذراندن بخشی از دوره وارد کانادا شده باشید و مدرک خود را طی یک دوره آموزشی حداقل 8 ماهه در این کشور اخذ کرده باشید شامل ورک پرمیت می شوید.

 

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا - بیمه اجتماعی (SIN)

هر کسی که در کانادا کار می کند باید دارای شماره بیمه اجتماعی معتبر (SIN) باشد. این بدان معنی است که هر دانشجوی بین المللی که می خواهد در کانادا کار کند ، ابتدا باید درخواست SIN کند. درخواست های شماره بیمه اجتماعی (SIN) را می توان به صورت حضوری یا از طریق پست به Service Canada ارسال کرد. با این حال ، برای درخواست SIN ، باید اطلاعات خاصی در مجوز تحصیل یک دانشجوی بین المللی ذکر شده باشد.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/25

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط