071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

 

کشور انگلیس با مساحتی حدود 130,395 کیلومتر مربع در شمال قاره ی اروپا واقع شده است. پایتخت و بزرگترین شهرانگلستان لندن و واحد پول آن علی رغم عضویت در اتحادیه اروپا پوند می باشد.انگلستان به دلایل زیادی از جمله پایداری اقتصادی، وجود فرصت های شغلی فراوان و بالا بودن سطح علمی در مدارس و دانشگاه های این کشور به مقصد جذابی برای مهاجران مبدل شده است. شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی از سریع و آسانترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد و این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا پس از فارغ التحصیلی برای اخذ اجازه کار و اقامت دائم اقدام نمایند. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل بپردازیم.

 

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

یکی از مهمترین شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل اخذ امتیاز حداقل 40 از سیستم امتیاز دهی این کشور می باشد. اهمیت این موضوع به قدری است که حتی  اگر شما موفق به جلب نظر آفیسر پرونده خود نشوید با دریافت امتیاز مورد نیاز می توانید جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید. بطورکلی ویزای تحصیلی کشور انگلستان به سه دسته تقسیم می شود که به شرح زیر است:

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - ویزای کوتاه مدت

این ویزا در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل مخصوص دانشجویان بین المللی است که قصد گذراندن دوره ی تحصیلی کوتاه در این کشور را دارند.ویزای کوتاه مدت قابل تمدید نیست و نمی توان بواسطه ی داشتن این نوع ویزا مشغول به کار یا هرگونه فعالیت تجاری در کشور انگلستان شد.اعتبار ویزای short term  بسته به طول دوره آموزشی یا تحقیقاتی متقاضی به دو دسته ی 6 ماهه و 11 ماهه تقسیم می شود که هزینه هر دوره به ترتیب 90 و 170 پوند خواهد بود.پروسه ی اخذ ویزای کوتاه مدت حداکثر 1 ماه می باشد و پس از دریافت این ویزا شما می توانید در آن دسته از کالج یا دانشگاه های انگلیس که دولتی نیستند دوره ی آموزشی یا تحقیقاتی خود را سپری کنید.

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - شرایط اخذ ویزای کوتاه مدت (short term)

در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی از ضعف های ویزای کوتاه مدت عدم امکان دریافت اقامت و یا همراهی برای خانواده ی شخص متقاضی می باشد وبا توجه به کوتاه بودن اعتبار این نوع ویزا دریافت آن به افرادی که صرفا  قصد گذراندن یک دوره کوتاه  آموزشی یا تحقیقاتی را دارند پیشنهاد می شود. برای دریافت این ویزا شخص متقاضی می بایست واجد شرایط زیر از شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باشد:

1.ارائه گواهی پذیرش از کالج یا دانشگاهی که قصد گذراندن دوره آموزشی خود در آنجا را دارند

2.اثبات تمکن مالی

3.باید ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه های سفر برگشت خود را دارید

4.داشتن رضایتنامه والدین یا سرپرست قانونی(در صورتی که سن شما کمتر از 18 سال باشد)

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - ویزای TIER 4

در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل این نوع ویزا به دو دسته tier child 4 وtier general 4 تقسیم می شود:

ویزای کودک یا TIER CHILD 4 : این نوع ویزا در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل مختص افراد زیر 17 سالی است که تمایل دارند در طول تحصیل در کنار خانواده ی خود باشند و به عبارتی امکان همراهی یکی از والدین برای متقاضی فراهم می شود بدین منظور یک نوع ویزای همراهی تحت عنوان parent of tier 4 به والدین متقاضی اعطا می شود که این نوع ویزا که قابلیت تمدید است حداکثر یکسال اعتبار دارد.هزینه ی درخواست ویزای tire child 4 تقریبا 300 پوند و ویزای  parent of tier 4 حداکثر 1000 پوند است.

ویزای عمومی یا TIER GENERAL OF 4 : در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل افراد بالای 16 سالی  که تسلط کافی به زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، مکالمه) دارند می توانند در صورت داشتن تمکن مالی جهت دریافت این نوع ویزا اقدام نمایند.هزینه ی اخذ ویزای عمومی 328 پوند به ازای هر نفر می باشد.

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - مدارک مورد نیاز ویزای TIER 4

باید توجه داشت که با اخذ این نوع ویزا برخلاف ویزای کوتاه مدت امکان دریافت اقامت برای خانواده متقاضی به شرط ورود و حضورشان در این کشور قبل از ارائه درخواست وجود دارد. در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل برای دریافت ویزای TIER 4 ملزم به ارائه یک سری مدارک می باشید که به شرح زیراست:

1.پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند

2.گواهی تمکن مالی

3.ارائه نامه پذیرش از کالج یا دانشگاه های معتبر انگلیس

4.ارائه رضایتنامه والدین در صورتی که کمتر از 18 سال سن داشته باشید

5.پرداخت هزینه ی مراقبت های بهداشتی(معمولا 150 پوند است)

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - هزینه تحصیل در انگلستان

در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف انگلیس متفاوت و بطور میانگین 10,000 الی 15,000 پوند در سال می باشد .

 

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل - مدرک زبان مورد نیاز

با توجه به شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل مدرک زبان مورد نیاز جهت پذیرش و اخذ ویزا در هر دوره ی تحصیلی متفاوت و به شرح زیر می باشد:

لیسانس: در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل مدرک مورد نیاز جهت پذیرش در دوره ی کارشناسی انگلستان که معمولا 3 الی 4 سال بطول می انجامد مدرک زبان آیلتس 6 می باشد.در طول این دوره دانشجویان به مدت 20 ساعت در هفته اجازهخ کار خواهند داشت.

فوق لیسانس: در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد کشور انگلستان را دارند ملزم به ارائه مدرک زبان آیلتس 6/5 می باشند.طول دوره ی تحصیلی در این مقطع یکسال می باشد و متقاضی اجازه 30 ساعت کار در هفته را دارد

دکتری: در شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل با ارائه مدرک زبان آیلتس 7 و داشتن سایر شرایط می توانید جهت تحصیل در دوره دکتری کشور انگلستان اقدام نمایید. با توجه به شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل برای تحصیل در مقطع دکتری ملزم به همکاری با یک سوپروایز مورد تایید انگلیس می باشید و امکان بورسیه شدن در این مقطع برای شما وجود دارد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

شرایط سنی تحصیل در انگلیس , مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان , ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان , هزینه تحصیل در انگلیس , اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل , ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان , محدودیت سنی تحصیل در انگلستان , تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/12

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر