071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

 

برنامه ی تنوع نژادی یا شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری  که از طرح آن  سال ۱۹۹۰ توسط جورج بوش امضا  و اجرایی شد راحت ترین راه  مهاجرت به آمریکا می باشد و شما با کمرین هزینه می توانید از طریق این برنامه گرین کارت و اقامت دائم آمریکا را اخذ نمایید. مهترین هدف این برنامه حفظ گوناگونی و تنوع نژادی در کشور آمریکاست و سالانه حدود ۵۰۰۰۰ نفر از طریق این برنامه وارد خاک آمریکا می شوند.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری - مراحل ثبت نام

قدم اول در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری  ثبت نام در لاتاری است. برای ثبت نام در لاتاری جهت شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری  که هر ساله از اول اکتبر تا 4 نوامبر صورت می گیرد متقاضی باید یک سری شرایط و الزامات خاص را دارا باشد که به شرح زیر است :

1.تبعه کشورهای مجاز باشید

2.داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یا دو سال سابقه ی کار در مشاغل مورد نیاز آمریکا  (گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت  صنعتی و ...) در 5 سال گذشته

3.معرفی اسپانسر بدین معنی که شما شخصی را که در کشور آمریکا سکونت دارد  را به عنوان حامی مالی خود در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری معرفی می کنید. اسپانسر شما باید فرم I-134 را تکمیل کرده و به همراه کپی فرم های مالیاتی از طریق پست  برای شما ارسال نماید. در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری فردی که قرار است اسپانسر شما باشد باید دارای تمکن مالی باشد و می بایست تمکن مالی خود را به یکی از سه روش زیر اثبات نماید:

  • اثبات پرداخت مالیات سه سال قبل خود از طریق ارائه فرم های 1040 و W2
  • با ارائه گواهی از محل اشتغال خود ثابت نماید در آمد امسال وی بیش تر از  سال قبل است.
  • ارائه گواهی گردش مالی و‌مانده حساب بانکی جهت اثبات این امر که  پول نقد کافی در حساب خود دارد.

 

* در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری این پروسه حداقل 3 ماه به طول می انجامد.

 

در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری پس از اینکه موفق به ثبت نام در لاتاری شدید یک کد تاییدیه یا کانفرمیشن نامبر برای شما ارسال می شود که با استفاده از آن می توانید در زمان اعلام نتایج که 6 ماه پس از شروع ثبت نام در سایت کنسولگری کنتاکی آمریکا (KCC) مشخص می شود وضعیت خود را بررسی کنید. در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری درصورت قبولی و برنده شدن ویزای لاتاری  که یک نوع ویزای مهاجرتی می باشد می بایست فرم آنلاین شماره DS-260 را برای خود و همسر و فرزندان زیر 21 سال و یا سایر افرادی که در کیس شما وجود دارند تمکیل کنید. بعد از تکمیل این فرم یک تاریخ برای مصاحبه حضوری که به زبان فارسی و در محل سفارت انجام می پذیرد در سایت DV lOttery برای شما مشخص می شود تا برای بار دیگر اطلاعات و مدارک شما توسط مامورین کنسولی بررسی شود و ‌تطابق آن با اطلاعات مندرج در فرم  DS-260تایید شود. در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری پس از دریافت ویزای لاتاری 6 ماه وقت دارید تا وارد خاک آمریکا شده و از باطل شدن ویزای خود جلوگیری کنید.

 

*باید دقت داشته باشید در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری تمام اطلاعات خود و افرادی که در کیس خود معرفی کرده اید بصورت صحیح و دقیق وارد کنید در صورتی که هرگونه تناقض یا اشتباه در ارائه اطلاعات و مدارک ارائه شده وجود داشته باشد درخواست شما رد می شود.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری - مدارک مورد نیاز

1.ارائه مدارک هویتی خود و همراهانتان

2.آخرین مدرک تحصیلی خود و همراهانتان

3.ارائه گواهی تمکن مالی که با توجه به تعداد افراد خانواده حداقل

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری - هزینه دریافت لاتاری

در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری هزینه ی برنده لاتاری 800 دلار می باشد که مربوط به هزینه های سفارت، آزمایشات پزشکی، ترجمه مدارک و ... می باشد.

 

تاربخ به روزرسانی 1402/2/16

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر