071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط مهاجرت به آمریکا

 

آمریکا سرزمینی بسیار وسیع در میانه آمریکای شمالی است و بیش از پنجاه ایالت دارد. از آن جا که این کشور به صورت فدرال اداره می شود، برخی قوانین بین ایالت ها تفاوت دارد. سیستم آموزشی و دانشگاهی آمریکا اصولا معیار استاندارد آموزشی و پژوهشی در دنیا است. دانشگاه های این کشور همواره جزء برترین های دنیا بوده است و فراتر آن که حتی بسیاری از دانشگاه ها در سراسر دنیا زیر نظر دانشگاه های آمریکایی اداره می شوند. علاوه بر کیفیت، از نظر کمیت نیز ایالات متحده در این زمینه پیشتاز است. هدف این مقاله بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا در زمینه های مختلف مهاجرت می باشد.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خویشاوندی

از جمله شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خویشاوندی ارسال دعوتنامه است. هرچند امروزه ارسال دعوتنامه خویشاوندی برای بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا کمی سختگیرانه تر شده است. اخذ دعوتنامه در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خویشاوندی از روش های زیر امکان پذیر می باشد:

  • مدارک کامل معرفی مهمان ( پاسپورت و…)
  • اطلاعات تماس آن ها
  • 2 قطعه عکس با تصویر پس زمینه سفید
  • گواهی اشتغال به کار و یا در صورت بازنشستگی گواهی بازنشستگی مهمان
  • فرم در خواست دعوت نامه توسط میزبان
  •  مدارک شناسایی میزبان
  • مدارک بانکی میزبان

 

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

در شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق زیر شرایط زیر آمده است:

1) اخذ پذیرش تحصیلی در شرایط سنی خوب و معقول

2) دارا بودن مدرک زبان

3) اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های با رنکینگ بالا

4) پرداخت قسمت اعظم هزینه تحصیل به دانشگاه مقصد

5) قوی بودن پاسپورت متقاضی (یعنی قبلا از کشورهای معتبر دنیا ویزا اخذ کرده باشد)

 

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

در شرایط مهاجرت به آمریکا  از طریق سرمایه گذاری در ابتدا متقاضی باید نشان بدهد 1000000 دلار سرمایه دارد که البته این سرمایه را از راه قانونی کسب کرده باشد.او باید تعهد به سرمایه گذاری به مبلغ 50000 دلار آمریکا بدهد و همچنین در یک  یا چند پروژه تجاری و عمرانی شرکت کند.این مبلغ بعد از 5 سال با سود مشخص به وی بازگردانده می شود. البته بهتر است بدانید که در شرایط مهاجرت به آمریکا سرمایه گذاری در کشور آمریکا ریسک های بالایی را به همراه دارد و ممکن است به علت عدم اطلاعات و همچنین عدم موفقیت در ایجاد شغل و سرمایه گذاری پروسه سرمایه گذاری فرد با مشکل روبرو شود و مهاجرت فرد سرمایه گذار به خطر بیافتد.

 

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار

در شرایط مهاجرت به آمریکا شرط لازم برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 داشتن پیشنهاد کار از شرکت‌های معتبر در آمریکا می‌باشد که به تأیید وزارت کار امریکا و نیز مهاجرت آمریکا رسیده باشد. قابل ذکر است که در شرایط مهاجرت به آمریکا اخذ اقامت دائم از این روش یکی از کم شرط‌ ترین روش‌های مهاجرت به امریکا محسوب می‌شود و افراد بدون نیاز به مدرک زبان (آیلتس یا تافل)، شرط سرمایه‌گذاری و یا مالی نیز می‌توانند از این طریق گیرین کارت آمریکا را برای خود و سایر اعضای خانواده اخذ نمایند.

 

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و تولد

در شرایط مهاجرت به آمریکا ازدواج با یک شهروند آمریکایی به شرط رعایت ملزومات قانونی، که منجر به دریافت حق اقامت دائم و تابعیت آمریکا خواهد شد. فرآیند دریافت گرین کارت آمریکا بر اثر ازدواج با یک آمریکایی حدود 4 سال زمان می برد و پس از آن تا دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکایی نیز تا 16 ماه زمان خواهد برد. طبق شرایط مهاجرت به آمریکا و قوانین بین الملل افراد خارجی که در خاک آمریکا به دنیا بیایند، مستحق دریافت تابعیت آمریکا می باشند. پس از رسیدن آن کودک به سن 21 سال تمام، والدین وی نیز می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

در شرایط مهاجرت به آمریکا، برنامه لاتاری از معدود راه های کسب گرین کارت ایالات متحده امریکا برای اتباع سایر کشورهای جهان است.

در شرایط مهاجرت به آمریکا برای واجد شرایط بودن جهت کسب لاتاری، یک مهاجر باید مدرک تحصیلی دبیرستان (یا معادل آن) را داشته باشد، یا طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای مشغول به کار باشد که نیاز به حداقل دو سال تحصیل یا تجربه دارد.

در شرایط مهاجرت به آمریکا همسر و فرزندان مجرد متقاضی ، می توانند به عنوان بستگان او وارد ایالات متحده آمریکا شوند. قرعه کشی تصادفی کامپیوتری، متقاضیان را برای کسب لاتاری انتخاب می کند. اتباع کشورهای واجد شرایط در قاره های مختلف، می توانند برای قرعه کشی ثبت نام کنند. با این حال، به دلیل اینکه این ویزاها بر اساس منطقه توزیع می شوند، متقاضیان آفریقایی و اروپای شرقی امکان موفقیت بیشتری دارند.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

شرایط مهاجرت به آمریکا 2019 , شرایط مهاجرت به آمریکای جنوبی , شرایط مهاجرت به آمریکا برای تحصیل

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/4

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر