071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط زندگی در ایتالیا

 

ایتالیا کشوری ست با فرهنگی غنی که در همه جای شهر تاریخ به وضوح مشهود است.این کشور مهد تمدن ،کلیساها، بناهای تاریخی، موزه ها و آثار هنری هنرندان معروفی چون میکل آنژ ،فراگامو و.... می باشد و مقصدی زیبا و جذاب برای زندگی.مردم ایتالیا همچون مردم کشورعزیزمان برای خانواده ارزش و اهمیت زیادی قائلند و نسبت به سایر کشورهای اروپایی اساس خانواده در این کشور پر رنگ تر می باشد. همچنین غذا و وعده های غذایی برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است، به طوری که می توان گفت در تمام سطح شهر می توانید ماکارونی و پاستا و پیتزا را به راحتی پیدا کنید. در ادامه به بررسی شرایط زندگی در ایتالیا می پردازیم.

 

شرایط زندگی در ایتالیاشرایط زندگی در ایتالیا - سطح کیفی زندگی در ایتالیا

در بحث شرایط زندگی در ایتالیا گفتنی است ایتالیا کشوری توسعه یافته و عضو اتحادیه اروپاست که در مسائلی مانند بهداشت اجتماعی، خدمات رفاهی و .... شرایط مسائدی را داراست. نرخ بیکاری در آن نسبتا بالاست و حدودا 30 درصد از جوانان دارای شرایط کارشان بیکار هستند.

قیمت شیر ، ( 1 لیتری) حدودا : 1.40یورو

قیمت یک قرص نان (حدودا 500 گرم) به طور میانگین: 1.20 یورو

قیمت یک شانه تخم مرغ ( 12 عدد): 2.90 یورو

پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 12.50 یورو

سینه ی مرغ ( 1 کیلوگرم): 8.15 یورو

گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) : 14.15یورو

گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 1.80یورو

سیب زمینی ( 1 کیلوگرم): 1.15 یورو

پیاز ( 1 کیلوگرم): 1.30یورو

آب ( بطری 1.5 ل): 2 یورو

پاکت سیگار: 5.20یورو

 شرایط زندگی در ایتالیا – هزینه زندگی در ایتالیا 

برای بررسی شرایط زندگی در ایتالیا واحد پول این کشور یورو و هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. هزینه های زندگی اشخاص با یکدیگر متفاوت بوده و بسته به نوع زندگی و سبک زندگی افراد دارد.
به طور میانگین می توان گفت، در ماه 500 تا 700 یورو برای یک زندگی دانشجویی در این کشور نیاز است ودرشهرهای پیشرفته ای چون رم، میلان و.... بالاتر از شهرهای کوچک می باشد.


شرایط زندگی در ایتالیا – هزینه حمل و نقل در ایتالیا

سفردر سطح شهر و رفت آمد های عمومی بین 20 تا 50 یورو هزینه خواهد داشت. اما دانشجویان هزینه ی کمتری برای رفت و آمد پرداخت کرده و با ارائه کارت دانشجویی خود درصد قابل توجهی از هزینه ی بلیط را پرداخت نمی کنند.
تنوع اتوبوس و وسایل حمل و نقل ریلی در ایتالیا نیز جهت بررسی شرایط زندگی در ایتالیا طیف گسترده ای از انتخاب ها را برای شما به وجود آورده.درواقع حتی روستاهای کوچک و دورترین نقاط نیز از حمل و نقل عمومی برخوردارند.


شرایط زندگی در ایتالیا - آب و هوای ایتالیا

در بحث شرایط زندگی در ایتالیا مردم این کشور آب و هوای چهار فصل را تجربه می کنند و در ارتفاعات آن نسبت به مناطق ساحلی اختلاف دمای زیادی وجود دارد که همین باعث شده در تابستان ها مناطق خنک و در زمستان ها مناطق جنوبی آن برای مردم و گردشگران جذاب شوند، به طور کلی کشور ایتالیا مانند کشور خودمان در نقاط مختلف آب و هوای متفاوتی را در برمی گیرد و شرایط زندگی در ایتالیا را ایده آل می سازد.

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/19

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر