071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط زندگی در آمریکا

 

ایالات متحده آمریکا یک کشور متفاوت است. آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان را تشکیل می دهد. آمریکایی ها خیلی کار می کنند و تنبلی در ایالات متحده آمریکا در واقع بی معناست  و اوقات فراغت و بیکاری کمتر به چشم می خورد. با توجه به شرایط زندگی در آمریکا می توانید مطمئن باشید که به ازای کار و تلاش معقول، درآمدی مناسب خواهید داشت و وقت، انرژی، تلاش و عمر ارزشمند شما بیهوده تلف نخواهد شد.

قبل از تصمیم برای مهاجرت به هر کشوری باید اول شرایط و قوانین ان کشور را بسنجید و بر اساس نیاز و هدف خودتان به امور مهاجرت بپردازید.

در این مقاله سعی بر این است که به بررسی شرایط زندگی در آمریکا و مزایا و معایب زندگی در آمریکا پرداخته شود.

 

شرایط زندگی در آمریکا

 

شرایط زندگی در آمریکا - مزایا

در این بخش به بررسی شرایط زندگی در آمریکا و مزایای آن می پردازیم:

شرایط زندگی در آمریکا – اقتصاد : بستگی به این دارد که شما کجای جهان ایستاده باشید. اما در هر حال یکی از بهترین کشور ها از نظر اقتصادی آمریکا می باشد. صنعت های بسیاری در آمریکا وجود دارد که شما می توانید وارد آن ها شوید. فناوری تنها بخشی از این اقتصاد قدرتمند می باشد.

 

شرایط زندگی در آمریکا - علم پزشکی و تحقیق : آمریکا دارای بهترین بیمارستان ها در سطح جهانی می باشد. همچنین تحقیقات پزشکی گسترده ای در این کشور صورت می گیرد که نهایتا منجر به تولید دارو های بسیار مفیدی برای انواع بیماری ها می شود. آنها در کلینک های تخصصی  پزشکان ماهری را تربیت می کنند و هزینه های بسیاری در زمنیه تحقیقات پزشکی انجام می دهند.

 

شرایط زندگی در آمریکا - سیستم سیاسی : بستگی به این دارد که شما در کجای دنیا زندگی می کنید اما به هر ترتیب نهاد های سیاسی آمریکا نمونه ای از حقوق شهروندی هستند و می توانند با مرور زمان خودشان را اصلاح کنند که یک پیروزی بزرگ برای جامعه به حساب می آید. سیستم سیاسی کلی آن، چندین مرحله نظارتی را دارد که از هرگونه سوء استفاده از قدرتی جلوگیری می شود. در این نوع سیستم هر کسی می تواند وارد سیستم سیاسی شود و شهروندان به راحتی می توانند اداره امور را آن طور که می خواهند از پایین ترین سطح تا مقامات فدارال بخواهند.

 

شرایط زندگی در آمریکا - املاک و زمین : آمریکا درای زمین های بکر بسیاری است که دست نخورده هستند و دارای قیمت های نسبتا ارزانی نیز می باشند. پس اگر در زمینه املاک و زمین فعالیت می کنید، آمریکا یکی از بهترین جاها می باشد.

 

شرایط زندگی در آمریکا - طبیعت زیبا : در کنار فرهنگ های متفاوت مردم ، آمریکا دارای طبیعت گوناگون و زیبایی نیز می باشد. از سواحل فلوریدا و کوه های آپالاشیا تا زمستان سرد مینیسوتا و صخره های صعب العبور کوهای راکی، همه بخشی از زیبایی های آمریکا هستند . 58 پارک ملی وجود دارد که توسط دولت فدرال محافظت می شود و برای کمپ زدن ، پیاده روی ، ماهیگیری و بسیاری فعالیت های دیگر، قابل استفاده می باشد.

 

شرایط زندگی در آمریکا - سیستم آموزشی بالا : امریکا دارای بهترین دانشگاه ها در سطح جهان می باشد. هاراورد ، استنفورد ، ام آی تی و دانشگاه شیکاگو از جمله این دانشگاه ها هستند. مردم از سراسر جهان برای گرفتن بورسیه در این دانشگاه ها تلاش می کنند.

 

 

شرایط زندگی در آمریکا - معایب

حال شرایط زندگی در آمریکا و معایب آن را بیان می کنیم:

شرایط زندگی در آمریکا - نژادپرستی : آمریکا برای مدت های طولانی است که به عنوان منبع و سرچشمه نژادپرستی علیه فرهنگ های اقلیتی شناخته می شود. ریشه هایی از نژاد پرستی و برده داری آفریقایی-آمریکایی به شکل و نوع امروزی همچنان مشاهده می شود. در یک رای گیری از سوی NBC حدود 64 درصد از آمریکایی ها گفته اند که نژاد پرستی هنوز وجود دارد و یکی از مشکلات مهم آمریکا می باشد.

 

شرایط زندگی در آمریکا - شهرهای کثیف : شهر های بزرگ می توانند فرصت های زیادی را ایجاد کنند، اما در کنار این فرصت ها معایبی نیز وجود دارد. از شهر نیویورک تا شیکاگو و تا لس آنجلس که از بزرگترین شهرهای آمریکا هستند، کثیف ترین شهر ها نیز به حساب می آیند.بوی بد ، مگس ها و وجود زباله های فراوان در بستر رودخانه های و خیابان ها از جمله معایب این شهر ها می باشد.

 

شرایط زندگی در آمریکا - سیستم حمل و نقل عمومی : آمریکا به طور کلی فاقد سیستم حمل و نقل عمومی می باشد. البته در برخی از شهرهای آمریکا در مورد اتوبوس ها، دوچرخه ها و قطارها شرایط کمی بهتر است، اما ترافیک همچنان یک مشکل بزرگ به حساب می آید.

 

شرایط زندگی در آمریکا - تقسیمات سیاسی : امروزه آمریکا دارای تقسیمات شدید سیاسی است که به نظر می رسد این تقسیمات در حال رشد نیز می باشند. این سیستم دو حزبی فقط مشکلات را تشدید می کند .اینکه در هر بار قدرت به دست یک حزب بیافتد  باعث بی ثباتی در سیاست و قوانین کشور می شود.

 

شرایط زندگی در آمریکا – ساعات کاری زیاد : کمپانی ها و شرکت های بزرگ امریکایی احتیاج به ساعات کاری زیادی نیز دارند و هم چنین داری محیط کاری خسته کننده و با دستمزد های پایین هستند. کار درآمریکا شما را تبدیل به یک ماشین می کند. اگر خیلی خوش شانس باشید حداقل 40 ساعت در هفته باید کار کنید. اما همه کارمندان برای اینکه شغل خود را حفظ کنند می دانند که ساعات بیشتری را باید مشغول به کار باشند.

 

شرایط زندگی در آمریکا - سیستم سلامت : سیستم سلامت در آمریکا افتضاح است. نتایج یکی از مطالعات نشان می دهد که آمریکا در این زمینه یکی از بدترین ها می باشد. هزینه درمان بسیار بالا می باشد و اگر بیمه ای نداشته باشید می تواند کاملا شما را ورشکسته کند. بیمه ها نیز ممکن است بعضی بیماری ها را پشتیبانی نکند.

 

شرایط زندگی در آمریکا - هزینه تحصیل بالا: در حالی که هر کودک در سیستم مدرسه دولتی آمریکا تحصیلات رایگان دریافت می کند، آنها باید برای تحصیلات عالی خود در کالج ها و دانشگاه ها  هزینه پرداخت کنند. هزینه ها به گونه ای است که سال ها پس از فارغ التحصیلی هنوز به دانشگاه ها بدهکار می مانند. در واقع، دانش آموزان به طور متوسط مبلغ 37172 دلار وام می پردازند. کل بدهی وام دانشجویی در امریکا 1.52 تریلیون دلار است.

 

ابر کلمات کلیدی :

شرایط زندگی در آمریکا با لاتاریشرایط زندگی در آمریکا برای ایرانیان , شرایط زندگی در آمریکای جنوبی , شرایط زندگی در پورتلند آمریکا , شرایط زندگی در آمریکا برای برندگان لاتاری , شرایط زندگی در سیاتل آمریکا , شرایط لازم برای زندگی در آمریکا , شرایط زندگی ایرانیان در امریکا , شرايط زندگي در آمريكا

 

تاریخ به روزرسانی 1402/4/5

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر