071-۳۶۳۴۰۶۵۶

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

 

کانادا دارای دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای در سراسر جهان است که توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی را جهت ادامه تحصیل در این کشور به خود جلب کرده است. 97 دانشگاه در کانادا دوره کارشناسی ارشد را ارائه می دهند و متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نیز رو به افزایش است. شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد موضوع این مقاله است.

 

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

 

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد – پذیرش

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و پذیرش در دانشگاه ها به این صورت است که باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایید. از دیگر شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی یا لیسانس با معدل بالای 15، داشتن مدرک زبان، سه توصیه نامه از اساتید قبلی و داشتن رزومه تحصیلی قوی و معتبر می باشد.

 

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد – هزینه تحصیل

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد رایگان نیست و باید تمکن مالی کافی به این منظور داشه باشید. به طور متوسط هزینه ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد 30000 دلار در سال می باشد. با اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد می توان این هزینه را تا 12000 دلار کاهش داد. بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویانی که از نمرات بالا و سطح زبان خوبی برخوردار باشند تعلق می گیرد.

 

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد – زبان

در بررسی شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد زبان تحصیل اهمیت ویژه ای دارد. زبان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد در شهرهای فدرال کانادا به زبان انگلیسی و در شهرهای کبک کانادا به زبان فرانسوی می باشد. بنابراین با توجه به شهر مورد نظر برای ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بایستی مدرک زبان مربوطه را ارائه دهید.

 

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد – طول دوره تحصیل

طول دوره تحصیل از شرایط  ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بین 1 تا 3 سال است. طول دوره تحصیل در کانادا در  مقطع کارشناسی ارشد با توجه به نوع برنامه ریزی تحصیلی دانشگاه تعیین می گردد. دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت پژوهش محور (بدون پایان نامه) و بصورت گذراندن واحدهای درسی همراه با پایان نامه ارائه می شود.

 

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد – مدارک

مدارک و شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد به قرار زیر می باشد:

- پاسپورت

- روزمه

- مدرک کارشناسی

- مدرک زبان

- انگیزه نامه

- عکس

- توصیه نامه

 

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد – دانشگاه ها

دانشگاه های کانادا نیز در بررسی شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد قابل توجه هستند. سه دانشگاه برتر در کانادا که دوره کارشناسی ارشد را ارئه می کنند عبارتند از :

McGill University

University of Toronto

The Universiti of British Columbia

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

سفارت کانادا در ایران:

آدرس : تهران ، خیابان استاد مطهری ، خیابان شهید سرافراز ، پلاک 57

تلفن : 81520000-021

فکس : 88757054-021

 

 

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

 رشته های فوق لیسانس کانادا , تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/13

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط