071-۳۶۳۴۰۶۵۶

راه های مهاجرت به روسیه

 

روسیه یا سرزمین تزارها، از پهناورترین کشورهای جهان می باشد که در آسیا قرار گرفته است. این کشور در شرق اروپا و شمال آسیا قرار گرفته و مسکو پایتخت روسیه می باشد که یکی از بزرگترین شهرهای جهان است و جاذبه های توریستی بسیار چشم گیری دارد. با این وجود که بیش از 100 زبان در این کشور صحبت می شود، زبان رسمی آنها روسی می باشد، اما معمولا در معاملات کسب و کار به زبان انگلیسی صحبت می کنند. در این مقاله به انواع راه های مهاجرت به روسیه خواهیم پرداخت.

 

راه های مهاجرت به روسیه

 

راه های مهاجرت به روسیه - ویزای توریستی روسیه

می توان گفت که ساده ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به روسیه، ویزای توریستی روسیه می باشد. این ویزا به گردشگران تعلق می گیرد و تا یک ماه اعتبار دارد. متقاضیانی که قصد اقامت بیشتری در روسیه دارند باید یک بار از کشور خارج شده و مجدد برای این ویزا درخواست دهند چون ویزای توریستی قابل تمدید نمی باشد.

 

راه های مهاجرت به روسیه - ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه از راه های مهاجرت به روسیه یک ویزای تک ورودی است که برای کل دوره تحصیلی دانشجو اعتبار دارد. جهت اخذ ویزای تحصیلی، باید از یک دانشگاه یا مدرسه در روسیه دعوت نامه داشته باشید. این ویزا به دانشجویان دوره های تحصیلی یا کسانی که دوره های زبان روسی می خوانند، تعلق می گیرد. این نوع ویزا 3 تا یک سال اعتبار دارد و پس از این دوره، دانشجو باید تا هر زمانی که در این کشور است هر سال برای تمدید آن اقدام کند. لازم به ذکر است که متقاضیانی که قصد اقامت در روسیه برای مدت زمان بیش از 3 ماه را دارند باید حتما گواهی عدم ابتلا به بیماری HIV ارائه دهند.

تدریس در دانشگاه های روسیه علاوه بر زبان روسی، به زبان های انگلیسی و فرانسه نیز انجام می شود. کسانی که برای روش تحصیل از راه های مهاجرت به روسیه در دانشگاه های انگلیسی زبان اقادام می کنند، باید حتما مدرک آیلتس 5 داشته باشند. هزینه تحصیل و زندگی در روسیه بین 10,000 تا 13,000 دلار در سال می باشد.

اسامی برخی از دانشگاه های معروف و برتر روسیه جهت روش تحصیلی از انواع راه های مهاجرت به روسیه:

  • NOVOSIBIRSK STATE UNIVERSITY
  •  SAINT-PETERSBURG STATE UNIVERSITY
  • TOMSK STATE UNIVERSITY (TSU)
  • MOSCOW INSTITUTE OF PHYSICS AND TECHNOLOGY STATE UNIVERSITY
  • BAUMAN MOSCOW STATE TECHNICAL UNIVERSITY (BMSTU)
  • NATIONAL RESEARCH NUCLEAR UNIVERSITY “MEPHI” (MOSCOW ENGINEERING PHYSICS INSTITUTE)
  • NATIONAL RESEARCH UNIVERSITY – HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS (HSE
  • MOSCOW STATE INSTITUTE OF INTERNATIONAL RELATIONS MGIMO UNIVERSITY
  • (TOMSK POLYTECHNIC UNIVERSITY (TPU

 

راه های مهاجرت به روسیه - ویزای سرمایه گذاری روسیه

متقاضیانی که از بین راه های مهاجرت به روسیه قصد تجارت در روسیه دارند می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری به این کشور وارد شوند. ویزای سرمایه گذاری تک ورودی، دو ورودی و چند ورودی می باشد. ویزاهای تو . دو ورودی 1 تا 3 ماه، و ویزاهای چند ورودی بین 3 ماه تا 1 سال اعتبار دارند. اکثر توریست هایی که قصد اقامت در روسیه برای بیش از یک ماه دارند تقاضای ویزای سرمایه گذاری می دهند.

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه از انواع راه های مهاجرت به روسیه باید از به وزارت امور خارجه روسیه درخواست دهید که این وزارت درخواست شما را پس از 45 روز بررسی می کند.

 

راه های مهاجرت به روسیه - ویزای کار و تخصص روسیه

چنانچه که شما اجازه کار در روسیه و دعوت رسمی جهت همکاری در این کشور داشته باشید می توانید برای این ویزا از انواع ویزا و راه های مهاجرت به روسیه درخواست دهید. ویزای کار فقط به کارکنان خارجی جهت کار در شرکت های روسی تعلق می گیرد و بین 3 ماه تا 1 سال اعتبار دارد.

 

راه های مهاجرت به روسیه - ازدواج

این قانون از راه های مهاجرت به روسیه از 1/1/2015 ایجاد شد که خارجی هایی که با یک فرد با ملیت روسی ازدواج کرده باشند می توانند با این ویزا به روسیه مهاجرت کنند. از مزایای ویزای ازدواج روسیه می توان به رایگان بودن این ویزا، اعتبار آن که 5 سال می باشد و عدم محدودیت برای کار و تحصیل و ... اشاره کرد. برای ثبت ازدواج باید اجازه اقامت، پاسپورت و ویزا داشته باشید. پس از گذشت 3 سال از اقامتتان در روسیه می توانید برای اخذ تابعیت اقدام کنید.

 

راه های مهاجرت به روسیه - پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به روسیه که بسیار خطرناک و پر ریسک است، مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی می باشد. متقاضی راه پناهندگی از انواع راه های مهاجرت به روسیه از کشور خودش از طریق نرم افزار درخواستش را ثبت و به سوالات مربوطه پاسخ می دهد. پس از بررسی اطلاعات و صحت آنها، به شخص گواهی پناهندگی تعلق می گیرد که در کل کشور روسیه معتبر می باشد. پس از گذشت 5 سال از حضور پناهجو در صورتی که به قانون و مقررات این کشور پایبند بوده و به زبان روسی تسلط کامل داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم بدهد.

 

ابر کلمات کلیدی:

روش های مهاجرت به روسیه

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/19

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر