071-۳۶۳۴۰۶۵۶

راه های مهاجرت به ترکیه

 

 

ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخشی از آن در آسیا و بخش دیگر آن در اروپا قرار دارد. نظام ترکیه بر اساس نظام جمهوری ایجاد شده است. حکومت ترکیه در سال 1923 توسط آتاتورک بنا شد. ترکیه کشوری توریستی، زیبا و کوهستانی، می باشد و یکی از پرجمعیت ترین کشورهای خاورمیانه با جمعیتی حدود 78 میلیون نفر می باشد و زبان مردم ترکیه ترکی ( استانبولی ) است. دین اکثر مردم ترکیه اسلام و زبان رسمی آن ترکی است. واحد پول کشور ترکیه لیر و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب نمیشود. کشور ترکیه یکی از اقتصادی ترین کشورهای جهان به شمار می آید و اقتصاد آن بر پایه صنعت تولید، کشاورزی و گردشگری است. از آنجا که این کشور یک کشور تاریخی محسوب  می شود سالانه گردشگران و مهاجران زیادی را به خود جذب می کند.

شما عزیزانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید با ما همراه باشید تا راه های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری، ویزای کاری، ویزای تحصیلی ، ازدواج و پناهندگی را جزء به جزء برای شما شرح دهیم. 

 

راه های مهاجرت به ترکیه

 

 

راه های مهاجرت به ترکیه - سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری می باشد . با توجه به اینکه ترکیه کشوری است که در این سال ها رشد فوق العاده ای در زمینه های اقتصادی داشته است و با اطمینان از ثبات سیاسی – اقتصادی این کشور می توان به سرمایه گذاری دراین کشور پرداخت.

سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به ترکیه خود به روش های مختلفی تقسیم می شود :

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک (حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک 250 هزار دلار)
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام ( خرید سهام به مبلغ 500 هزار دلار کانادا )
 • سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی ( سپرده گذاری حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا)

 

مزایای سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به ترکیه

1) امکان تحصیل رایگان

2) اخذ پاسپورت ترکیه تنها 3 تا 6 ماه

3) بهره مندی از خدمات درمانی و بیمه در کشور ترکیه

4) امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون ویزا

5) پاسپورت ترکیه 10 سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید است.

6) امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه شنگن.

 

 

راه های مهاجرت به ترکیه - ثبت شرکت

برای ثبت شرکت از راه های مهاجرت به ترکیه شما احتیاج به داشتن اقامت این کشور ندارید. البته با ثبت شرکت به شما اقامت یک ساله اعطا می شود و بعد از پنج سال تمدید کردن این اقامت، به شما اقامت دائم می دهند. مراحل ثبت شرکت از راه های مهاجرت به ترکیه به صورت زیر می باشد:

 • مشخص کردن محل شرکت
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • تکمیل فرم های ثبت شرکت در ترکیه
 • گرفتن تاییدیه اساسنامه شرکت از دفترخانه رسمی ترکیه
 • ثبت شرکت در اتاق بازرگانی ترکیه
 • مراجعه به اداره دارایی ترکیه و تحویل فرم اداره دارایی برای بررسی و تایید آن
 • گرفتن شماره مالیاتی شرکت بعد از تایید و بررسی
 • گرفتن کارت بازرگانی
 • افتتاح حساب بانکی برای شرکت

 

انواع ثبت شرکت از راه های مهاجرت به ترکیه

1) شرکت با مسئولیت محدود : این شرکت از راه های مهاجرت به ترکیه با حداقل یک نفر ثبت و تاسیس شود. سهم هر سهامدار از سود و زیان شرکت به میزان سهم افراد بستگی دارد و در صورت ورشکستگی شرکت، طلبکار تنها می تواند به اندازه سهامی که در شرکت دارد  مطالبه کند و نه بیشتر از آن.

2) شرکت سهامی : شرکت سهامی از راه های مهاجرت به ترکیه به دوگونه عام و خاص هستند .که در شرکت سهامی خاص تعداد سرمایه گذاران حداکثر 250 نفرمی باشند و در شرکت سهامی عام تعداد سرمایه گذاران بیشتر از 250 نفرهستند. سهام در این نوع شرکت به صورت مساوی بین اعضا می باشد.

3) شرکت تضامنی : در شرکت های تضامنی از راه های مهاجرت به ترکیه به این صورت است که در صورت وجود بدهی این شرکت هر کدام از شرکا مسئول و موظف به پرداخت آنها هستند حتی اگر میزان بدهی بیشتر از کل سرمایه و ارزش شرکت باشند.

 

 

راه های مهاجرت به ترکیه - کار

برای ورود به کشور ترکیه جهت کار از راه های مهاجرت به ترکیه مستلزم به اخذ ویزاهستید، در صورتی نیاز به ویزا نخواهید داشت که موافقتنامه معافیت ویزا را از وزارت امور خارجه ترکیه دریافت نمایید. مراحل کار به این صورت است یک شرکت ترکیه ای برای صدور ویزای کار  قراردادکاری راامضامی کند . در این صورت شما جهت اخذ اقامت دائم کشور ترکیه نیازمند یافتن کار می باشید.

 

برای دریافت کار در کشور ترکیه از راه های مهاجرت به ترکیه دو راه وجود دارد:

روش اول: اقدام از طریق یک کارفرما و تاییدیه او در وزارت کار و امور اجتماعی

روش دوم: اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه (معمولا 30 روز به طول می انجامد)

 

انواع ویزای کار ترکیه از راه های مهاجرت به ترکیه:

1) ویزای کار موقت: اجازه ‌ی اقامت یک ساله به متقاضی بعد از استخدام ، اقامت دائم پس از 5 سال کار مداوم در ترکیه

2) ویزای کار دائم: اقامت دائم پس از 8 سال کار مداوم در ترکیه با این شرط که متقاضی 6 سال از ترکیه خارج نشده باشد.

 

راه های مهاجرت به ترکیه

 

راه های مهاجرت به ترکیه - ازدواج

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه می باشد که دارای شرایطی می باشد. مهاجرت از طریق ازدواج با یکی از شهروندان کشور ترکیه طی ۳ الی ۵ سال می توان برای دریافت اقامت دائمی کشور ترکیه اقدام کرد.

1) حداقل سن برای ازدواج باید 18 سال باشد

2) واقعی بودن ازدواج باید به اثبات برسد

3) فردی که به منظور دستیابی اقامت کشور ترکیه با تبعه ترکیه ازدواج می کند، پناهنده ترکیه نباشد.

4) بستگان نزدیک نمی توانند با هم ازدواج کنند

5) در طول مدت 3 تا 5 سال پروسه اخذ اقامت، متقاضی باید خارج از ترکیه بماند فقط از طریق ویزای توریستی می تواند به ترکیه سفر کند.

 

 

راه های مهاجرت به ترکیه - پناهندگی

به طور کلی مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به ترکیه پر ریسک می باشد. قبلا قوانین پناهندگی در ترکیه بدین صورت بود که این کشور مسئولیت کامل پناهندگان از کشورهای عضو اتحادیها روپا را برعهده گرفته بود و در خصوص افرادی که خارج از این منطقه بودند تنها حمایت موقت را در نظر داشت. افراد واجد شرایط برای مهاجرت از طریق پناهندگی در دفتر مرکزی DGMM توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرند. کمیسیون عالی پناهندگی ترکیه نیز به بررسی تمام مراحل ثبت نام متقاضی و مصاحبه آنها می پردازد. سپس تصمیم نهایی توسط PDMM گرفته می شود و طی شش ماه نتیجه اعلام خواهد شد.

در جلسه ‌ی مصاحبه به افراد اجازه‌ داده می شود که وکیل، مترجم، روانشناس، نماینده قانونی یا اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشند. نتیجه نهایی به صورت کتبی اعلام می شود و در صورت جواب منفی، پناهجو موظف به ترک خاک کشور ترکیه است.

 

 

راه های مهاجرت به ترکیه - تحصیل

در این روش مهاجرت از راه های مهاجرت به ترکیه دانشجویان بایستی برای پذیرش در دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی شرکت کنند.دانشجو پس از دریافت نامه پذیرش خود در دوره های زبان ترکیه بایستی به سفارتخانه ترکیه در ایران مراجعه نماید و پس از تایید، ویزای تحصیلی خود را اخذ نموده و از این طریق مجوز ورود به کشور ترکیه برای تحصیل را کسب می کند. ویزای تحصیلی ترکیه اعتبار یک ساله دارد. دانشجو باید پس از ورود به کشور ترکیه تا قبل از یکماه به اداره امنیت کشور ترکیه مراجعه نموده و دفترچه اقامت ترکیه بگیرد. مدارکی نیز جهت اخذ ویزای تحصیلی دانشجو لازم است که به شرح زیر می باشد:

 • کپی صفحه اول پاسپورت دانشجو
 • فرم تقاضای دانشجو برای اخذ ویزای دانشجویی
 • اخذ نامه از دانشگاه مورد نظر

 

 

سفارت ترکیه در ایران:

آدرس : تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول

تلفن : اطلاعات  33111202-021    -    ویزا  33118997-021    و    35951100-021

فکس : 33117928-021

 

 

ابر کلمات کلیدی :

روش های مهاجرت به ترکیه , راه های قانونی مهاجرت به ترکیه , راه های مهاجرت به کشور ترکیه

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/20

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط