071-۳۶۳۴۰۶۵۶

راه های مهاجرت به ایتالیا

 

ایتالیا کشوری توسعه یافته  عضو اتحادیه اروپاست که در مسائلی مانند بهداشت اجتماعی ، خدمات رفاهی و ... شرایط مسائدی را داراست. نرخ بیکاری در آن نسبتا بالاست و حدودا 30 درصد از جوانان دارای شرایط کارشان بیکار هستند.
واحد پول این کشور یورو و هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر می باشد. هزینه های زندگی اشخاص با یکدیگر متفاوت بوده و بسته به نوع زندگی و سبک زندگی افراد دارد.
به طور میانگین می توان گفت، در ماه 500 تا 700 یورو برای یک زندگی دانشجویی در این کشور نیاز است ودر شهرهای پیشرفته ای چون رم ، میلان و ... بالاتر از شهرهای کوچک می باشد. در اینجا راه های مهاجرت به ایتالیا را بررسی خواهیم کرد.

 

راه های مهاجرت به ایتالیا


راه های مهاجرت به ایتالیا - تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا  تحصیل و مقاصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان کشور ایتالیاست. به دلیل هزینه های زندگی کمتری که نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد می تواند کشور مناسبی برای تحصیل باشد . زبان تحصیل در مقطع کارشناسی برای اکثر رشته ها به زبان ایتالیایی بوده بنابراین دانشجویان ملزم به ارائه مدرک زبان ایتالیایی دال بر تسلط به این زبان دارند اما در برخی رشته ها مانند پزشکی، مدیریت، اقتصاد، مهندسی ها ... به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند که داشتن مدرک آیلتس یا تافل برای متقاضی تحصیل از راه های مهاجرت به ایتالیا ضروری است. اخذ پذیرش از این دانشگاه ها یک بار در سال و فقط در ماه سپتامبر تا زمان اعلام شده انجام می شود.


مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا از راه های مهاجرت به ایتالیا

اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات و ترجمه شده ی تمامی این مدارک به زبان انگلیسی یا ایتالیایی، به همراه مهر تاییدیه وزارت خارجه و دادگستری برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند.

اصل مدرک لیسانس و ریز نمرات و ترجمه ی ان ها به زبان ایتالیایی همراه با تاییده ی وزرات خارجه و دادگستری؛ برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری را دارند.

اصل پاسپورت و کپی از صفحات آن

فرم پر شده ی درخواست اخذ ویزا

5 قطعه عکس با شرایط مد نظر سفارت(در سایت سفارت می توانید بخوانید)

دو کپی از پذیرش اخذ شده ی دانشگاه مورد نظر در ایتالیا

مدرک زبان انگلیسی در سطح b2 و یا ارائه ی سندی دال بر عدم نیاز به مدرک زبان از سوی دانشگاه

ترجمه ی شناسنامه ی متقاضی تحصیل از راه های مهاجرت به ایتالیا به زبان ایتالیایی و برابر با اصل نمودن آن

به همراه داشتن وجه حداقل ۵۰ یورو به صورت نقد

گزارش گردش حساب بانکی از سه ماه آخر

ارائه ی حساب بانکی به عنوان پشتوانه ی مالی بین 6000 تا 8000 یورو برای هزینه یک سال تحصیلی در ایتالیا به نام دانشجو و یا یکی از والدین وی.

کپی و یا اصل بلیط رزرو یا خریداری شده برای ایتالیا

 

راه های مهاجرت به ایتالیا


راه های مهاجرت به ایتالیا - ازدواج

اگر فردی با یک شخص ایتالیایی آشنا شده و قصد ازدواج با او را داشته باشد می تواند پس از پروسه ی زمانی چهار تا پنج سال به اقامت دائم ایتالیا رسیده و پاسپورت این کشور را دریافت نماید. مدارکی که برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج از راه های مهاجرت به ایتالیا در این کشور مورد نیازند عبارتند از:
 

_داشتن سند ازدواج و ادامه ی زندگی مشترک تا حداقل زمان مد نظر

_سند حقوقی همسر ایتالیایی تبار

_نداشتن سوپیشینه از سمت همسر غیر ایتالیایی در سابقه ی کیفری خود

_گواهی عدم وجود مشکلات قضایی حقوقی در منطقه ی اقامتی درخواست شده

_مدارک همسر،شامل مدارک تولد، تحصیل، وضعیت شغلی در کشورش و میزان درآمد به زبان ایتالیایی* متقاضیان ازدواج از راه های مهاجرت به ایتالیا بایستی در سایت سفارت ایتالیا اطلاعات بیشتر را به روز کسب نمایند.

 

راه های مهاجرت به ایتالیا – ویزای طلائی

این ویزا از راه های مهاجرت به ایتالیا درکشور ایتالیا در سال ۲۰۱۴  به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی و افراد سرمایه گذار از خارج از اروپا در کشور ایتالیا تصویب گشت. همانطور که می دانید اخذ این ویزا در ازای ۵ سال تمدید ویزای شنگن می باشد. ایتالیا همانند سایر کشورهای دنیا برای دانشجویان، کارآفرینان و همچنینین افراد کارگری که شرایط مطلوبی دارند برنامه های متفاوتی را در مد نظر قرار داده و همچنین برای گرفتن این ویزا باید مدتی را در کشور ایتالیا ساکن باشید .
این ویزا از راه های مهاجرت به ایتالیا در ابتدا به مدت یک ساله به فرد داده می شود و سپس بعد از گذشت یک سال به مدت ۵ سال تمدید می گردد .و لازم به ذکر است که پروسه ی اخذ ویزای طلائی ایتالیا در صورت کامل بودن مدارک و داشتن وقت سفارت هفت تا ده روز به طول می انجامد و ویزایی بسیار مهم برای دولت و مردم کشور ایتالیا به شمار می رود چرا که اجازه ی ورود افراد برای زندگی و تحصیل در کنار آن ها در کشور است.
بنابراین نداشتن سوپیشینه و عدم گذراندن هرگونه دوره های زندان از جمله شرایط مهم و ضروری برای اخذ ویزای طلایی این کشور از راه های مهاجرت به ایتالیا می باشد و در صورتی که فرد با یک شرکت خارجی سرمایه گذاری در ایتالیا را انجام دهد باید این موضوع را مد نظر قرار دهد که مقدار بیشتر سرمایه باید متعلق به خود شخص باشد.

 

 

راه های مهاجرت به ایتالیا - سرمایه گذاری

اخذ اقامت برای افرادی که تمایل دارند در یک کشور تاریخی و زیبایی اروپایی زندگی کنند ولی مایل به کار نیستند می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به ایتالیا اقامت این کشور را بدست آورند. دو نوع ویزای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که برای سرمایه گذاری قابل اجرا می باشد: ویزای اقامت دائمی ایتالیا و ویزای خود اشتغالی ایتالیا (در قسمت ثبت شرکت به طور کامل توضیح دادیم).

مزایای سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به ایتالیا

_بدون نیاز به اخذ ویزا به تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا (بیش از ۱۴۵ کشور دنیا) می توانید سفر کنید.

_نیازی به دانستن زبان انگلیسی نداشته و همچنین شامل هیح محدودیت سنی نمی شوید.

_فرزندانتان می توانند به طور رایگان در این کشور و سایر کشورهای شنگن تحصیل داشته باشند

_از تمامی امکانات بهداشتی ، درمانی و رفاهی کشور ایتالیا و سایر کشورهای شنگن برخوردار می شوید.

_به راحتی و پس از گذشت تنها چند سال از تابعیت و پاسپورت کشورهای عضو شنگن بهره مند شوید.
 

 

راه های مهاجرت به ایتالیا - خرید ملک در ایتالیا

خرید ملک در این کشور از راه های مهاجرت به ایتالیا نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود . همچنین بهتر است بدانید برای خرید ملک در ایتالیا می توانید از وام کمک هزینه ی خرید ملک استفاده نمایید که در این صورت باید فیش حقوقی ماهانه بالای هزار یورو (اثبات تمکن مالی برای بازگشت وام) را ارائه دهید ،گرچه از این روش به اقامت نمی رسید اما می توانید از طریق آن به کشورهای شنگن در سفر باشید.

 


راه های مهاجرت به ایتالیا - ثبت شرکت

سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به ایتالیا به دو قسم تقسیم می شود: در نوع اول شخص متقاضی سرمایه گذاری خود کلیه پروسه ی ثبت شرکت و ایجاد یک کسب و کار جدید را انجام می دهد. فرد با توجه به تجربه ی کاری خود و بیزنس و کاری که در کشور خود داشته و یا طبق تحصیلاتی که گذارنده ، طرح اولیه شغل را نوشته که در آن هدف اصلی و غایت کار باید مشخص گردد . یکی از مرحله های مهم پروسه همین طرح اولیه می باشد ، زیرا که با توجه به طرح اولیه شخص است که اداره مهاجرت نظر خود را اعلام نموده و طرح را رد یا قبول می کند که در صورت قبولی آن با اقامت شخص موافقت می گردد.راه های مهاجرت به ایتالیا - پناهندگی

پناهندگی از راه های مهاجرت به ایتالیا بدین گونه است که اگر اشخاص در کشور خودشان از نظر سیاسی ، جسمی یا روحی مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گیرند و یا از لحاظ اعتقادات مذهبی و گرایشات دینی در معرض خطر قرار گیرند و به ایتالیا پناهنده شوند طبق کنوانسیون ژنو کشور مقصد موظف است تا زمان بر طرف شدن خطر جانی مکان خواب و نیازهای اولیه ی شخص را برآورده سازد ، چرا که کشور ایتالیا به پذیرفتگان این کنوانسیون پیوسته است. در صورت پذیرفته نشدن درخواست شما از سمت دولت ، متقاضی چاره ای جز بازگشت به کشورش نخواهد داشت.
خطرات جانی و مالی رسیدن غیر قانونی به کشور ایتالیا بسیار بالاست و ارزش به خطر انداختن جان خودتان و خانواده را ندارد بنابراین هرگز به پیشنهاد دلالان اعتماد نکنید زیرا که قاچاچ انسان در سال های اخیر افزایش زیادی داشته است.

 ابر کلمات کلیدی :

روش های مهاجرت به ایتالیا , راه های قانونی مهاجرت به ایتالیا , راه هاي مهاجرت به ايتاليا 

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/10

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر