071-۳۶۳۴۰۶۵۶

راه های مهاجرت به انگلیس

 


کشورانگلستان با در برداشتن یکصد جزیره در جنوب بریتانیای کبیر قرار گرفته است.از سمت شمال با کشور اسکاتلند و از جنوب با کشور ولز هم مرز است. واحد پول انگلستان پوند و بزرگترین شهر آن لندن می باشد. کشور انگلستان همواره دارای دانشگاه های معتبر، اقتصاد پایدار، فرصت های شغلی فراوان، آب و هوای مرطوب و معتدل، امنیت کاری و اجتماعی، شهرهای مدرن و پیشرفته و خدمات بهداشتی رایگان است و به همین دلیل مهاجرت به انگلستان رویای بسیاری از افراد بویژه جوانان می باشد. راه های مهاجرت به انگلیس عبارتند از تحصیلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی،ازدواج و پناهندگی که در این مقاله سعی داریم تا به تشریح هریک از این راه های مهاجرت به انگلیس بپردازیم.

 

راه های مهاجرت به انگلیس

 

راه های مهاجرت به انگلیس - سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری است که در این روش فرد باید ویزای TIER1 را که یک نوع ویزای بلند مدت است و خود به 4 دسته سرمایه گذاری، استعداد عالی، کارآفرینی و فارغ التحصیلان کارآفرینی تقسیم می شود را دریافت کند.

 

ویزای سرمایه گذاری

در این روش از راه های مهاجرت به انگلیس سرمایه گذار خارجی باید مبلغ 2,000,000 پوند را در یکی از شرکت های فعال و معتبر کشور انگلیس سرمایه گذاری کند. بدین ترتیب در ابتدا به فرد سرمایه گذار اقامتی به مدت 3 سال و 4 ماه داده می شود که قابل تمدید برای 2 سال دیگر خواهد بود.در صورتی که مبلغ سرمایه گذاری شما بیش از 5 میلیون پوند باشد بعد از 3 سال و درصورتی که بیش از 10 میلیون پوند باشد بعد از 2 سال می توانید جهت دریافت اقامت دائم کشور انگلیس اقدام نمایید.علاوه بر این شخص متقاضی سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به انگلیس باید دارای شرایط خاصی باشد که به شرح زیر است:

  1. داشتن سرمایه ای به میزان حداقل 2,000,000 پوند که این سرمایه باید متعلق به خود شخص یا شریک وی باشد
  2. شرط سنی بالای 18 سال
  3. داشتن حساب بانکی در کشور انگلیس

 

ویزای استعداد عالی

این ویزا از راه های مهاجرت به انگلیس مختص افرادی است که قصد انجام یک کار علمی، بشر دوستانه ،پزشکی و مهندسی در سطح بین المللی را دارند.برای دریافت ویزای استعداد عالی که زیر مجموعه ی ویزای TIER1 می باشد متقاضی باید در ابتدا به اداره مهاجرت انگلستان مراجعه کرده وبا پرداخت مبلغ 292 پوند تأییدیه ای مبنی خاص بودن کار و استعداد خود دریافت نمایید. پس از دریافت تأییدیه می توانید با پرداخت 293 پوند برای درخواست ویزا اقدام کنید. متقاضیان دریافت این نوع ویزا از راه های مهاجرت به انگلیس که تبعه کشور ایران هستند می بایست مبلغ 200 پوند بابت بیمه به ازای هر سال به اداره مهاجرت انگلیس پرداخت کنند.در صورتی که متقاضی خارج از انگلستان باشد مدت اعتبار این ویزا برای او 5 سال و 4 ماه خواهد بود و اگر در داخل بریتانیا باشد این مدت به 5 سال تقلیل می یابد که پس از گذشت آن می توانید جهت دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام نمایید.

*باید در نظر داشته باشید در این روش از راه های مهاجرت به انگلیس چنانچه با درخواست ویزای شما موافقت نشود مبالغ پرداختی قابل استرداد نمی باشد.

 

ویزای کارآفرینی

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد راه انداختن یا سرمایه گذاری به میزان 200,000 پوند در یک کسب و کار را بصورت کامل دارند می توانند جهت دریافت این نوع ویزا از راه های مهاجرت به انگلیس اقدام کنند. در این روش بسته به اینکه متقاضی بصورت آنلاین یا حضوری جهت اپلای اقدام کرده باشد باید به ترتیب مبالغی حدود 1,228 و928 پوند را به ازای هر نفر پرداخت کند. به طور کلی مدت اعتبار این ویزا حداکثر 3 سال و4  ماه می باشد که قابلیت تمدید دارد. در صورتی که پس از انقضای مدت بخواهید مجددا ویزای خود را تمدید کنید اگرقصد دارید همچنان در همین بخش فعلی به فعالیت خود ادامه دهید ویزای شما برای مدت 2 سال و در صورت ادامه در بخش های دیگر به مدت 3 سال تمدید خواهد شد.

*در این روش از راه های مهاجرت به انگلیس کارآفرینان ایرانی باید مبلغ 700 پوند بابت بیمه به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت نمایند.

 

ویزای فارغ التحصیلان کارآفرینی

دانشجویان بین المللی که از یکی از دانشگاه های معتبر انگلستان فارغ التحصیل شده اند در صورت داشتن یک ایده کسب و کار درجه یک می توانند جهت دریافت این ویزا اغز راه های مهاجرت به انگلیس اقدام نمایند.در ابتدا ایده این افراد باید توسط سازمان DIT یا دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اند تایید شود.هزینه ی اپلای این ویزا برای هر فرد 349 پوند و هزینه ی تمدید آن 474 پوند میباشد.همانند سایر روش فارغ التحصیلان ایرانی  باید مبلغ 200 پوند بابت هزینه بیمه به اداره مهاجرت انگلستان پرداخت نمایند.

 

 

راه های مهاجرت به انگلیس - کار و تخصص (بلند مدت)

افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی و به صورت تخصصی در حرفه هایی نظیر IT ، حسابداری، مراقبت های بهداشتی و تدریس در انگلستان مشغول به کار شوند می بایست ویزای TIER2 یا ویزای کار کشور انگلیس از راه های مهاجرت به انگلیس را دریافت نمایند. در این روش از راه های مهاجرت به انگلیس فرد باید دارای پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور انگلستان باشد. کارفرمایان انگلیسی باید در ابتدا مشاغل مورد نیاز خود را به مدت 3 ماه در کشور انگلیس آگهی کنند. در صورتی که در این مدت شخصی متقاضی این شغل نبود برای بار دیگر و به مدت 3 ماه این آگهی در اتحادیه اروپا درج میشود و چنانچه نتیجه همانند سابق بود نوبت به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا میرسید. یافتن پیشنهاد شغلی از این روش برای کارگران ماهر خارجی دور از دسترس و بعید بنظر می رسد مگر اینکه حرفه ی آنها جزو شغل های دارای کمبود در کشور انگلستان باشد. این نوع ویزا خود به چهار دسته ویزای مبلغان دینی، انتقال درون شرکتی، ورزشکاری و تخصص تقسیم می شود. در این روش از راه های مهاجرت به انگلیس با گذشت 5 سال درصورتی که درآمدی بیش از35000  پوند در سال داشته باشید می توانید اقامت دائم کشور انگلیس را دریافت نمایید.

 

 

راه های مهاجرت به انگلیس - کار و تخصص (کوتاه مدت)

این نوع ویزا از راه های مهاجرت به انگلیس بیشتر مختص کارکنان خیریه، هنرمندان، دیپلمات ها و ورزشکاران می باشد. برای دریافت ویزای کار موقت یا TIER5 متقاضی می بایست دارای پیشنهاد کار از یک کارفرما در کشور انگلیس باشد مگر اینکه در کشورهای Tier5 Youth Mobility scheme  اقامت داشته باشند. علاوه بر این متقاضی می بایست با داشتن 945 پوند در حساب بانکی خود (حداقل برای مدت 90 روز) تمکن مالی خود را به اثبات برساند.

 

 

راه های مهاجرت به انگلیس - تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به انگلیس تحصیل می باشد. با توجه به قوانین اقامتی آسان و پیشرفته بودن نظام آموزشی در این کشور با اطمینان کامل می توان گفت یکی از بهترین راه های مهاجرت به انگلیس از این طریق می باشد. دانش آموزان و دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کشور انگلیس را دارند باید ویزای TIER4 یا ویزای تحصیلی انگلیس را دریافت کنند. متقاضی تحصیل در انگلیس از راه های مهاجرت به انگلیس باید تمکن مالی خود را به اثبات برساند بدین معنی که شخص باید ثابت کند می تواند مخارج زندگی و محل اقامت خود را بدون کار کردن پرداخت کند. ویزای TIER4 خود به چهار دسته ویزای دانش آموزی، دانشجویی، تحصیل کوتاه مدت و خانواده دانش آموز تقسیم می شود.

 

 

راه های مهاجرت به انگلیس - ازدواج

در صورتی که همسر یا نامزد شما مقیم دائم یا شهروند انگلیس باشد تحت شرایطی می توانید از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج به او ملحق شوید. برای دریافت ویزای ازدواج از راه های مهاجرت به انگلیس باید یکی از شرایط زیر را دارا باشید:

1.ازدواج کرده باشید

2.نامزد کرده اید تا ازدواج کنید

3.حداقل دو سال با یکدیگر زندگی کرده باشید

علاوه بر شرایط فوق باید به دولت انگلیس ثابت کنید که نامزدی یا ازدواج شما واقعی بوده و تنها برای اخذ اقامت دائم انگلیس صورت نگرفته است.در هردو روش نامزدی و ازدواج زوجین باید بالای 18 سال سن داشته و درآمد سالانه ی زوج بدون فرزند حدود 18,600 پوند در سال باشد. ویزای نامزدی از راه های مهاجرت به انگلیس خود به دو دسته معمولی و ویزیتوری تقسیم میشود:

ویزای نامزدی معمولی : به شخص یک مهلت 6 ماهه داده میشود تا در این مدت مقدمات ازدواج خود را فراهم کند و آن را به ثبت برساند.

ویزای نامزدی ویزیتوری : در این روش در ابتدا به فرد یک ویزای 6 ماهه داده میشود تا ازدواج خود را به ثبت برساند و پس از آن شخص باید به کشور خود برگردد و از طریق کشور خودش ویزای سه ساله ازدواج را دریافت نماید.

 

 

راه های مهاجرت به انگلیس - پناهندگی

یکی از راه های مهاجرت به انگلیس که جزو سخت ترین روش های مهاجرتی در دنیاست و پیچیدگی های فراوانی دارد پناهندگی است که با توجه به مشکلات فراوانی که از نظر روحی،جسمی،اجتماعی و.... برای پناهجو به دنبال دارد به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. به طور کلی پناهنده به شخصی اطلاق میشود که به دلایل عقیدتی، سیاسی، امنیتی، مذهبی، نژادی و اجتماعی در معرض خطر جانی و مالی قرار دارد و به همین دلیل امکان بازگشت به کشور خود را نخواهد داشت. در این روش از راه های مهاجرت به انگلیس شخصی که قصد پناهندگی دارد پس از ورود به خاک انگلیس ضمن بیان عدم امکان بازگشت به کشور خود به دلیل تحمیل شکنجه و آزار و اذیت می بایست درخواست پناهندگی خود را ارائه دهد. پس از این یک قرار ملاقات با افسر اداره مهاجرت برای فرد پناهنده ترتیب داده می شود تا اطلاعات و مدارک فرد بررسی و صحت آن تایید شود. این پروسه در راه های مهاجرت به انگلیس حداقل 6 ماه به طول می انجامد. در مدت بررسی پرونده به شخص متقاضی کارت شناسایی پناهندگی یا ARC داده می شود .در صورتی که با درخواست پناهندگی شما موافقت شود می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به کشور انگلیس بیاورید.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

روش های مهاجرت به انگلیس , راه های قانونی مهاجرت به انگلیس , راه های مهاجرت غیرقانونی به انگلیس , راه هاي مهاجرت به انگليس 

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/30

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر