071-۳۶۳۴۰۶۵۶

راه های مهاجرت به انگلستان

 

سالیانه افراد زیادی تمایل دارند از طریق راه های مهاجرت به انگلستان مختلف برای دریافت اقامت و مهاجرت به کشور انگلستان اقدام کنند. ثبات و پایداری وضعیت اقتصادی کشور انگلستان، امنیت و سودآوری باعث شده که این کشور در زمره بهترین کشورهای جهان قرار بگیرد. در این مقاله توضیح کلی در مورد انواع راه های مهاجرت به انگلستان داده شده است.

 

راه های مهاجرت به انگلستان

 

راه های مهاجرت به انگلستان - مهاجرت از طریق ازدواج

راه های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت انگلیس روش­ های بسیاری وجود دارد که یکی از آن روش­ها، اخذ اقامت از طریق ازدواج است. این نوع از ویزا به دو دسته ویزای نامزدی و ویزای ازدواج تقسیم می ­شود. در هر دو مورد از راه های مهاجرت به انگلستان متقاضی برای اخذ ویزا در مرحله اول باید شرط داشتن حداقل حقوق را اثبات کند که در حال حاضر سالیانه 18600 پوند برای زوج بدون بچه است. اثبات این درآمد از راه­های مختلفی از قبیل داشتن وجه نقد در بانک و داشتن کار آزاد و یا استخدام بودن امکان پذیر است. قابل ذکر است که مقررات و شرایط در رابطه با توانایی مالی پیچیده است و هر پرونده به صورت مجزا مورد بررسی قرار می­گیرد.

الف- ویزای ازدواج انگلستان

در ویزای ازدواج از راه های مهاجرت به انگلستان در ابتدا ویزای 33 ماهه داده می­شود . بعد از تمام شدن این مدت زمان، مجددا شرایط مورد بررسی قرار می­گیرد و اقامت برای 33 ماه دیگر تمدید می­شود و در صورت نبودن مشکل پس از گذشت 5 سال زوجین درخواست اقامت دائم کنند. برای درخواست این نوع ویزا سن ازدواج از اهمیت مهمی برخوردار است و حتما باید 18 سال تمام باشد.

در این نوع ویزا از راه های مهاجرت به انگلستان متقاضیان اجازه درس خواندن و کار دارند. افرادی که به وسیله ویزای دانشجویی و یا ویزای کاری بالای شش ماه در کشور انگلستان هستند می­ توانند ویزای خود را به این ویزا تبدیل کنند.

در راه های مهاجرت به انگلستان و اخذ این نوع ویزا فرد متقاضی باید درخواست خود را خارج از کشور انگلستان و با مراجعه به سفارت این کشور انجام دهد و هنگام مراجعه مدارک مربوط به ازدواج و هر گونه مدارکی که نشان دهند­ی شهروند بودن همسر آینده خود در کشور انگلستان باشد را تحویل دهند.

ب- ویزای نامزدی انگلستان

ویزای نامزدی انگلستان از راه های مهاجرت به انگلستان خود به دو طریق می­ باشد:

- ویزای نامزدی ویزیتوری و ویزای نامزدی معمولی

در ویزای نامزدی ویزیتوری از راه های مهاجرت به انگلستان شامل یک ویزای شش ماهه است که فرد متقاضی به انگلستان رفته و در آنجا ازدواج کند و پس از آن به کشور خود برگشته و از طریق کشور خود ویزای سه ساله ازدواج را دریافت کند که حال حاضر این مورد برای ایرانی ­ها مقدور نیست.

در ویزای نامزدی معمولی از راه های مهاجرت به انگلستان نیز پس از ثابت کردن دارا بودن شرایط لازم، به متقاضی ویزای شش ماهه داده می­شود و طرفین در این مدت زمان شش ماهه باید ازدواج کنند. فرد متقاضی باید شرایط ثبت ازدواج را داشته باشد و وضعیت تأهل فرد متقاضی باید واضح باشد. قابل ذکر است که چند همسری در کشور انگلستان قانونی نیست و جرم محسوب می­شود. به طور کلی در این نوع ویزا پس از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و بعد از ازدواج در زمان مشخص شده، ویزای سه ساله ازدواج را دریافت خواهد کرد. در صورت انجام نگرفتن ازدواج فرد به کشور خود باز می­گردد. ضمن اینکه طرفین باید ثابت کنند رابطه آن­ها واقعی بوده و هدف از ازدواج گرفتن اقامت کشور انگلستان نیست.

 

راه های مهاجرت به انگلستان - مهاجرت از طریق تحصیل

انگلستان از جنبه ­های زیادی در زمینه تحصیلی حرف زیادی برای گفتن دارد. از راه های مهاجرت به انگلستان دیگر تحصیل در انگلستان است که در زمینه های مهندسی، علوم و هنر و پزشکی، مدیریت و فاینانس به کلیه متقاضیان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان پیشنهاد می­شود. برای ادامه تحصیل در انگلستان در مرحله اول اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات انگلستان را انجام داده و سپس از اداره مهاجرت و کنسولگری، ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت نمایید. مدرکی که از دانشگاه انگلیس اخذ شده باشد برای نهادهای دولتی و دانشگاه­ها در همه نقاط جهان ارزش خاص خود را دارد. همچنین اگر یکی از اهداف اصلی ادامه تحصیل برای به دست آوردن شغل مناسب و به طبع آن مهاجرت باشد بدون شک انگلستان یکی از مناسب­ترین گزینه­ هاست.

در کشور انگلیس زمان دوره­های تحصیلی در مقاطع مختلف عموما کمتر از دوره­های مشابه در کشورهای دیگر می­باشد. به طور مثال بسیاری از رشته­های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان یک سال زمان می­برد که این موضوع به نوبه خود تاثیر زیادی در کاهش هزینه­ های تحصیل دارد.

خوابگاه و محل اقامت در حین تحصیل را جهت این نوع از راه های مهاجرت به انگلستان می­توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد.

خوابگاه دانشجویی در محل دانشگاه: اکثر دانشگاه­ها در کشور انگلستان برای سال اول تحصیل دانشجویان خارجی خوابگاه­های شخصی در محیط دانشگاه فراهم می­کنند که معمولا اتاقی مجزا در یک سوویت با دیگر دانشجویان می­باشد.

خوابگاه­ دانشجویی خصوصی: پس از پایان سال اول تحصیل، بسیاری از دانشجویان خارجی خوابگاه یا اقامتگاه خصوصی را برای زندگی انتخاب می­کنند. که ممکن است دانشجو خوابگاه را تنها برای خود و یا برای کاهش هزینه­های زندگی به صورت مشترک با چند دانشجوی دیگر اجاره کند.

اقامت خانگی: در این روش از راه های مهاجرت به انگلستان دانشجو پس از پایان سال نخست تحصیل خود می­تواند به همراه یک خانواده انگلیسی در خانه آن­ها سکونت کند. خانواده­های زیادی در کشور انگلستان با نظارت نهادهای دولتی و هماهنگی دانشگاه محل سکونت خود دانشجویان خارجی و کم سن و سال را پذیرا می­شوند. که به نوبه خود باعث کاهش هزینه­های تحصیل و همچنین فرصتی مناسب برای آشنایی با فرهنگ بریتانیا خواهد بود.

برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی از راه های مهاجرت به انگلستان متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جز در موارد خاص محدودیت سنی وجود ندارد.

بر اساس قوانین کشور انگلستان هر دانشجوی تمام وقت بین المللی محصل با ویزای تحصیلی تا سقف 20 ساعت در هفته می­تواند کار کند. با کار دانشجویی در کشور انگلیس علاوه بر غنی­تر شدن رزومه دانشجو مخصوصا اگر کار مرتبط با رشته تحصیلی باشد، می­توان ماهیانه 600 پوند درآمد کسب کرد که با در نظر گرفتن هزینه­های زندگی می­تواند کمک بسیار خوبی باشد. برای تحصیل در مدارس انگلیس تا سن 17 سالگی نیاز به نمره زبان نخواهد بود. اما برای وارد شدن به دانشگاه حداقل نمره پنج و نیم آیلتس نیاز بوده و در مقاطع بالاتر حتی آیلتس شش و نیم مورد نیاز است. اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه­های انگلیس طبق مراحل زیر انجام می­شود :

1 – تکمیل مدارک

2 – ترجمه مدارک

3 – ارسال مدارک به دانشگاه مورد نظر

4 – رزرو محل اقامت در حین تحصیل

 

راه های مهاجرت به انگلستان

 

راه های مهاجرت به انگلستان - مهاجرت از طریق تخصص

این نوع مهاجرت از راه های مهاجرت به انگلستان مختص کسانی است که به عنوان افراد متخصص با جستجوی کار در حوزه تخصص خویش قصد مهاجرت به بریتانیا را دارند. افراد با داشتن مدرک لیسانس و یا مقاطع بالاتر ، سرمایه کافی و تسلط کافی به زبان انگلیسی، سوابق حرفه­ای و کاری خوب می­توانند از طریق تخصص  بدون نیاز به پیشنهاد کاری به انگلستان مهاجرت کنند. تقاضای افراد بر اساس سن، مدارک تحصیلی، مهارت زبان انگلیسی، تجربه کاری و حرفه ای، توانایی پرداخت هزینه های زندگی بررسی خواهد شد.

برای اخذ ویزای انگلستان از طریق تخصص گرفتن 95 امتیاز ضروری است. امتیاز بندی به این صورت است که 75 امتیاز برای مشخصه های مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و ... است. 10 امتیاز برای تسلط به زبان انگلیسی و مدرک زبان انگلیسی می­باشد و 10 امتیاز برای ارائه تمکن مالی و توانایی گذراندن امور زندگی است.

پس از اخذ ویزای این روش از راه های مهاجرت به انگلستان می­توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 درخواست ویزا انگلستان دهید و پس از گذراندن 5 سال اقامت با ویزای معتبر به صورت قانونی می­توانید درخواست اقامت دائم دهید.

انواع مختلف مشاغلی که می­توان از طریق تخصص مهاجرت کرد شامل انواع رشته های مهندسی، رشته­های هنری، رشته های فنی، رشته­های پزشکی و پرستاری و  ... می­ باشد.

 

راه های مهاجرت به انگلستان - مهاجرت از طریق ثبت شرکت

امروزه افراد زیادی برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت از راه های مهاجرت به انگلستان اقدام می­کنند. ثبت شرکت یکی از بهترین راه های مهاجرت به انگلستان برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند. در ابتدا متقاضیان با سرمایه 200 هزار پوند می­توانند برای مهاجرت و گرفتن اقامت کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام کنند. دو موردی که در این شرایط مورد اهمیت است به این صورت است که در وحله­ی اول سرمایه گذار باید 200 هزار پوند را برای مدت سه ماه در یک بانک مورد تایید کشور انگلستان قرار دهند و این مبلغ قابل انتقال به کشور انگلستان باشد. بانک هایی مورد اعتماد کشور انگلستان در این دو بانک پاسارگاد و پارسیان است که این مبلپغ به دو صورت ریالی یا ارزی می­تواند در حساب قرار گیرد. دومین مورد مدرک زبان و تسلط نسبی به زبان انگلیسی است.

ویزای اولیه به مدت 3 سال و 4 ماه است که متقاضی باید تجارتی راه اندازی کرده باشد و در این مدت زمان دو نفر را استخدام کرده باشد. پس از این دوره سه ساله مدت ویزا به مدت 2 سال مجددا تمدید خواهد شد و پس از 5 سال سرمایه گذار می­تواند درخواست اقامت دائم کشور انگلستان دهد.

نوع شرکت در این روش از راه های مهاجرت به انگلستان باید با توجه به شرایط و موقعیت انتخاب شود. انواع مختلف شرکت که می­توان در کشور انگلستان ثبت کرد چندین مورد مانند : شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود، مشارکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت مدیریت املاک، شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار و شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با گارانتی. برای ثبت شرکت باید یک سری مراحل طی شود که برای مثال شرکت سهامی با مسئولیت محدود دارای مراحلی از جمله : آدرس معتبر برای شرکت، نام شرکت، حداقل یک مدیر عامل، جزئیات سهام، تعیین نوع فعالیت شرکت و تعیین نقش تعیین کننده افراد در شرکت؛ می­باشد.

پس از ثبت شرکت مدرک ثبت صادر خواهد شد که نشان دهنده ثبت شدن شرکت است. پس از شروع فعالیت شرکت حتما باید پس از سه ماه در اداره مالیات ثبت شود. ثبت در اداره مالیات برای استخدام، تبلیغات، خرید و فروش و ... ضروری است. 

 

راه های مهاجرت به انگلستان - مهاجرت از طریق دعوتنامه

ارسال دعوتنامه از راه های مهاجرت به انگلستان و ضمانت حتمی برای گرفتن ویزا نیست ولی به اخذ آن کمک شایانی می­کند. برای تسریع در اخذ ویزا نباید در دعوتنامه هنگام ذکر مواردی مانند اطلاعات متقاضی، مدت اقامت، هزینه زندگی متقاضی دعوت شده، هدف سفر به کشور انگلیس و زمان ورود و خروج ابهاماتی وجود داشته باشد و تمام اطلاعات وارده در دعوتنامه باید روشن و واضح باشد. به این ترتیب که اگر در دعوتنامه مخارج متقاضی را متقبل شده است باید به عنوان ضمانت فیش حقوقی خود را ارائه دهد و یا مقداری پول در حساب داشته باشد.

انواع دعوتنامه کشور انگلستان :

دعوتنامه خانوادگی و خویشاوندی: منظور از خانواده و بستگان؛ اقوام درجه یک مانند پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر است که امکان ارسال این نوع دعوتنامه به شرط دارا بودن موقعیت مناسب مالی و شرایط مناسب می­باشد. فرد دعوت شده از این روش در راه های مهاجرت به انگلستان پس از سفر به انگلستان می­تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

دعوتنامه کاری و همکاری: به طور کلی در این روش از راه های مهاجرت به انگلستان ، متقاضی از طرف یک شرکت یا کارفرما دعوتنامه کاری دریافت می­کند و برای کار در کشور انگلستان دعوت می­شود. پس از گذراندن مراحل استخدام، متقاضی می­تواند به مدت 4 سال در انگلیس کار کند و پس از آن برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند. مناسب­ترین روش برای اخذ این نوع دعوتنامه و گرفتن ویزای کاری، گذراندن یک دوره تحصیلی در کشور انگلستان می­باشد. به این صورت که متقاضی پس از گذراندن یک دوره تحصیلی می­تواند برای دعوتنامه کاری اقدام کند.

دعوتنامه تجاری: زمانی که یک شرکت انگلیسی برای بستن قرداد کاری یا حضور در نمایشگاه خاصی از یک شرکت در دیگر کشورها دعوت به حضور در انگلیس را دارد، دعوتنامه تجاری ارسال می­شود. به طور کلی دعوتنامه تجاری انگلستان با اهدافی مانند شرکت در همایش و کنگره و کار تجاری نوشته می­شود.

دعوتنامه تحصیلی: برای دریافت این نوع دعوتنامه از راه های مهاجرت به انگلستان چندین مورد از جمله پذیرش از دانشگاه انگلیس، توانایی مکالمه به زبان انگلیسی، داشتن توانایی مالی برای مدت تحصیل، هزینه­های دانشگاه و اقامت و شرایط سنی مناسب (سن بالای 16 سال) مورد بررسی قرار می­گیرد و پس از آن متقاضی می­تواند دعوتنامه تحصیلی انگلستان را دریافت کند.

دعوتنامه توریستی و گردشگری: این نوع دعوتنامه از راه های مهاجرت به انگلستان جهت اهداف تفریحی و گذراندن تعطیلات توسط خویشاوندان و خانواده ساکن کشور انگلستان ارسال می­شود.

دعوتنامه نمایشگاهی: این نوع دعوتنامه راه های مهاجرت به انگلستان بسته به شغل و حرفه متقاضی ارسال می­شود و فرد ملزم به گردش حساب یا شرایط مالی خاصی نیست و فرد دعوت کننده نیاز به پذیرش مسئولیت مالی نیست. ولی همچنان اخذ این نوع از دعوتنامه نیز آسان نمی­باشد و دلایل قانع کننده­ای برای شرکت در نمایشگاه لازم است.

 

راه های مهاجرت به انگلستان

 

راه های مهاجرت به انگلستان - مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ثبات و پایداری وضعیت اقتصادی کشور انگلستان باعث شده است که متقاضیان زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند.

- سرمایه گذاری 50 هزار پوندی: یکی از راه های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری 50 هزار پوندی است که اکثرا برای دانشجویان استفاده می­شود و به POST­-STUDY WORK معروف است. درصورت ارائه مدرک و گواهی دال بر اینکه متقاضی در انگلستان تحصیل کرده است و دارایی معادل 50 هزار پوند را دارد و اثبات اینکه این پول متعلق به خود متقاضی یا همسر وی می­باشد 75 امتیاز را در پی دارد و همچنین تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدارک دال بر تمکن مالی برای تامین هزینه های خود و خانواده هر کدام 10 امتیاز را خواهد داشت که جمعا 95 امتیاز لازم برای اخذ این ویزا را فراهم می­کند. مدت زمان این ویزا 3 سال و 4 ماه می­باشد که در صورت موجود بودن 50 هزار پوند و ایجاد دو فرصت شغلی در این مدت، می­توان این ویزای سرمایه گذاری را برای 2 سال دیگه تمدید می­شود و پس از 5 سال اقامت در کشور انگلستان، متقاضی می­تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

- سرمایه گذاری 200 هزار پوندی: این ویزا یک ویزای امتیازی است که لازم است متقاضی 95 امتیاز را کسب کند. این ویزا از راه های مهاجرت به انگلستان مختص افرادی است که قصد دارند در کشور انگلستان تجارت داشته باشند و مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری می­خواهند اقامت دائم بگیرند می­توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه ببرند. فرد سرمایه گذار در این روش از راه های مهاجرت به انگلستان باید مبلغ 200 هزار پوند به مدت سه ماه چه به صورت ارزی و چه ریالی به صورت حساب کوتاه مدت در یکی از بانک های مورد تایید کشور انگلستان داشته باشد و پرینت حساب در سه ماه اخر به سفارت برده شود و این پول قابل انتقال به کشور انگلستان باشد که 75 امتیاز را برای متقاضی دارد. تسلط به زبان انگلیسی و مدارک دال بر تمکن مالی برای تایید برآورد هزینه های خود و خانواده در طول مدت اقامت هر کدام دارای 10 امتیاز است. مدت زمان این ویزا 3 سال است که در صورت فراهم آوردن دو فرصت شغلی در طول این ندت برای دو سال دیگر قابل تمدید است و پس از 5 سال می­توان برای اقامت دائم کشور انگلستان اقدام کرد.

- سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی: برای این ویزا از راه های مهاجرت به انگلستان سرمایه گذار حداقل باید 75 امتیاز را کسب کند. فرد سرمایه گذار باید بیش از یک میلیون پوند سرمایه را می­تواند به صورت خرید ملک باشد برای اثبات توانایی برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان. برای اخذ این نوع ویزای سرمایه گذاری نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد و همچنین نیازی به ارائه مدرک برای تمکن مالی برای پرداخت هزینه های خود و همراهان نمی­باشد و همسر فرزندان زیر 18 سال می­توانند با متقاضی همراه شوند. بعد از مدت 3 سال و 4ماه در صورت موجود بودن سرمایه بیش از 1 میلیون پوند، مدت اقامت را تا 2 سال تمدید کند و پس از 5 سال درخواست اقامت دائم را ارائه دهد. بهتر است متقاضی در این مدت باید 750 هزار پوند را به صورت سپرده در یکی از بانک ها یا موسسات مالی در انگلستان قرار دهد. و با 250 هزار پوند یک ملک خریداری کند یا یک فعالیت تجاری داشته باشد.

 

راه های مهاجرت به انگلستان  - مهاجرت از طریق پناهندگی

تعدادی از افراد تمایل دارند از بین راه های مهاجرت به انگلستان ، از راه مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی اقدام نمایند. روش پناهندگی یکی از پرخطرترین و دشوارترین راه برای گرفتن اقامت در کشور انگلستان است. افرادی که قصد پناهندگی داشته باشند به طور معمول در مراجعه به مکان­های ورودی انگلستان مانند فرودگاه، بنادر خاکی و دریایی، اداره­های مرزبانی کشور انگلستان تقاضای خود را ارائه می­دهند.

متقاضیان این روش از راه های مهاجرت به انگلستان به مراکز Harmondsworth removal centre مخصوص آقایان و Yarls wood removal center مخصوص خانم­ها اعلام پناهندگی می­کنند و پس از آن به این مراکز انتقال و نگهداری می­شوند. در این مراکز با متقاضیان پناهندگی مذاکره و دلایل آن­ها را جویا می­شوند. اداره مرزبانی در مصاحبه با متقاضیان پناهندگی در مورد علت پناهندگی و دلیل عدم بازگشت به کشور خود و زمان و مکان ورود به کشور انگلستان و نحوه ورود سوالاتی را مطح می­کنند که باید با دقت به این سوالات پاسخ داده شود و تناقصی بین گفته­ها وجود نداشته باشد.

پناهنده با ارائه و تکمیل نمودن فرم پناهندگی از حقوق ابتدایی نظیر مسکن، مقرری ماهیانه، خدمات بیمه و پزشکی و خورد و خوراک برخوردار می­شود. به همین ترتیب امکان تردد به پناهندگان داده می­شود. در صورت قبولی پناهندگی متقاضی از حقوق اولیه نظیر کمک­های دولتی، کار، بیمه و درمان و حق تحصیل همانند شهروندان کشور انگلستان برخوردار می­شود. در صورت تایید نشدن درخواست پناهندگی امکان خروج متقاضی از انگلستان به صورت داوطلبانه داده می­ شود و متقاضی موظف است در صورت رد درخواست، کشور انگلستان را ترک کند. در صورتیکه پناهنده­جو داوطلبانه کشور را ترک نکند هیچگونه کمک اجتماعی یا مالی دریافت نخواهد کرد. مورد پناهندگی از راه های مهاجرت به انگلستان برای متقاضی که واقعا شرایط بد و نامطلوبی را سپری می­کند یک کمک محسوب می­شود ولی همچنان خطراتی را به دنبال خواهد داشت که ممکن است آسیب­های غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد که در انتها نه به تابعیت و نه به اقامت ختم شود. مسیرهای قانونی مانند ثبت شرکت، کار، سرمایه گذاری و تحصیل روش­های بسیار بهتر و مناسبتر و کم خطر تری نسبت به پناهندگی برای اخذ اقامت کشور انگلستان محسوب می ­شود.

 

ابر کلمات کلیدی :

راه هاي مهاجرت به انگلستان , روش های مهاجرت به انگلستان , راه های مهاجرت قانونی به انگلستان , راه های مهاجرت به کشور انگلستان , راه های مهاجرت غیرقانونی به انگلیس , مهاجرت غیرقانونی به انگلستان , مهاجرت به انگلیس از طریق تغییر مذهب , شرایط زندگی در انگلیس

 

 

تاریخ ویرایش مطلب 1402/3/26

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر