071-۳۶۳۴۰۶۵۶

راه های مهاجرت به استرالیا

 

راه های مهاجرت به استرالیا بسیار زیاد است ولی به علت مهاجرت زیاد افراد به این کشور قوانین مهاجرت سختگیرانه تر شده است. با وجود این شرایط افراد با داشتن شرایط امکانات کافی و مناسب برای مهاجرت به این کشور می توانند اقدام کنند. برای پیدا کردن اطلاعات و بازدید، تحصیل، کار، سرمایه گذاری و نهایتا رفتن به استرالیا و گرفتن اقامت استرالیا نیاز به ویزای استرالیا است. در ادامه بیشتر در رابطه با راه های مهاجرت به استرالیا صحبت خواهیم کرد.

 

راه های مهاجرت به استرالیا

 

راه های مهاجرت به استرالیا - تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا تحصیل است. افراد می توانند از طریق تحصیل در کشور استرالیا به صورت موقت اقامت داشته باشند و بعد از اتمام تحصیل با پیدا کردن شغل مناسب برای اقامت دائم اقدام کنند. به علت موقعیت بازار خوب کشور استرالیا و کمبود نیروی متخصص در استرالیا موقعیت شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان وجود دارد. کیفیت آموزشی خوب این کشور، سهولت یادگیری و امکان کار به صورت پاره وقت حین تحصیل  چندین مورد از علت های علاقه به تحصیل در استرالیا می باشد.

 

راه های مهاجرت به استرالیا - سرمایه گذاری

از میان راه های مهاجرت به استرالیا روش سرمایه گذاری راحت ترین راه است. در ابتدای امر یک ویزای چهار ساله برای متقاضی روش سرمایه گذاری از میان راه های مهاجرت به استرالیا صادر می شود. در صورت داشتن شرایط سنی مناسب ( کمتر از 55 سال) ، اثبات کارفرما بودن برای مدت دو سال مالی، داشتن تمکن مالی به مقدار حداقل 800 هزار دلار ، گردش مالی در دوسال اخیر و در آخر تاییدیه مدارک توسط دولت استرالیا می توان اقامت این کشور را به دست آورد.

 

راه های مهاجرت به استرالیا - خانواده

خانواده از دیگر راه های مهاجرت به استرالیا می باشد. به دلیل اهمیت زیاد دولت استرالیا برای کانون خانواده اقامت خانوادگی را به سه طریق امکان پذیر کرده است.

الف- در صورتی که فرزند در کشور استرالیا اقامت دائم داشته باشد والدین می توانند ویزای والدین استرالیا را داشته باشند.

ب- همسر یا نامزد فردی در استرالیا اقامت داشته باشد آن فرد از ویزای استرالیا برخوردار می شود. ( 2 سال ویزای ازدواج و 9 ماه ویزای نامزدی).

ج- در صورتی که والدین اقامت دائم استرالیا را داشته باشند فرزندان می توانند از طریق ویزای فرزند استرالیا توسط این راه از راه های مهاجرت به استرالیا به این کشور مهاجرت کنند. 

 

راه های مهاجرت به استرالیا - تخصص

تخصص نیز از راه های مهاجرت به استرالیا است. استرالیا به علت داشتن رشد اقتصادی خوب و شرایط مناسب کار و زندگی، با داشتن تخصص می توان برای ویزای مهارت و تخصص اقدام کرد.

 

راه های مهاجرت به استرالیا - کارآفرینی

ویزای کارآفرینی از انواع راه های مهاجرت به استرالیا برای کسانی مطرح شده که می­خواهند بیزینس خود را در کشور استرالیا راه اندازی کنند. این نوع ویزا از راه های مهاجرت به استرالیا جزء برنامه های سرمایه گذاری است. مدت زمان این ویزای موقت 4 سال و 3 ماه است و پس از گذراندن این 4 سال و انجام همه­ی تعهدات می­توان درخواست ویزای دائم استرالیا را داد. در صورت عدم توانایی در انجام تعهدات ویزا به مدت دوسال قابل تمدید است .

 

راه های مهاجرت به استرالیا - تخصص پرستاری

تخصص پرستاری نیز از راه های مهاجرت به استرالیا می باشد. فارغ التحصیلان رشته پرستاری می­توانند با مهاجرت به استرالیا اقامت دائم این کشور را به دست آورند. پرستاران NEC رایج­ترین کد شغلی برای پرستاران است . تعداد زیادی از تخصص­های پرستاری مانند مراقبت­های ویژه، مراقبت از سالمندان ، اورژانس ، پرستاران جراحی ، سلامت روان و همچنین تخصص بهیار، کمک پرستار و دستیار پیراپزشک از امتیاز ویژه­ای برخوردار هستند و در لیست SOL قرار دارند.

 

راه های مهاجرت به استرالیا - کاریابی

کاریابی نیز از دیگر راه های مهاجرت به استرالیا است. استرالیا یک مکان بسیار پرطرفدار برای متخصصان ماهر و بازرگانانی است که مایل به شروع زندگی جدید در کشور دیگری هستند. اقتصاد سال های اخیر استرالیا باعث تقاضای زیاد برای مهاجران متخصص است. مهاجران ماهری که مایل به کار در استرالیا هستند به صورت دائمی بر روی یک سیستم مبتنی بر امتیاز ارزیابی می شوند؛ با امتیازاتی که برای تجربه کاری، مدارک تحصیلی و مهارت زبان ارائه شده است. طبق گزارش دولت استرالیا بیش از 12 میلیون نفر در استرالیا مشغول به کار هستند. تقریبا دوسوم افراد شاغل به صورت تمام وقت مشغول هستند و نصف این افراد زنان هستند.

دانشجویان رشته های مختلف پرستاری و زیر شاخه ی پزشکی، دامپزشکی، اپتومتری، فن­آوری و مهندسی می توانند به پیدا کردن شغل در کشور استرالیا امیدوار باشند. 

 

راه های مهاجرت به استرالیا - ازدواج

زمانی که همسر یا نامزد فردی در کشور استرالیا اقامت دارد می­تواند از طریق ویزای ازدواج از انواع راه های مهاجرت به استرالیا برای اقامت همسر خود اقدام کند. چندین مورد ویزای همسری و ازدواج وجود دارد که شامل ویزای 300 استرالیا، ویزای 309 استرالیا، ویزای 100 استرالیا، ویزای 801 و 820 استرالیا می باشد که همچنین این طبقه شامل ویزای موقت و ویزای دائم می باشد. طبق قوانین و شرایط کشور قبل از ارائه درخواست ویزا متقاضیان حتما باید به صورت قانونی با هم ازدواج کرده باشند و مدارک و سند ازدواج را ارائه دهد.

- ویزای ازدواج از انواع راه های مهاجرت به استرالیا برای اشخاصی است که با فرد تابعه کشور استرالیا یا با فردی که اقامت دائم را دارد ازدواج کرده باشند و قصد زندگی داشته باشند.

 

راه های مهاجرت به استرالیا - کارفرما

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا استفاده از این روش می­باشد. شرط به دست آوردن ویزای حمایت کارفرما این است که شغلی که در آن تخصص دارید جز شغل­هایی باشد که کشور استرالیا به آن نیاز دارد و یک کارفرما شما را استخدام کند. به این صورت کارفرما اسپانسر فرد متقاضی این راه از انواع راه های مهاجرت به استرالیا خواهد شد و کمک می­کند و به دریافت ویزای کارفرما کمک خواهد کرد.

اگر کارفرما مورد تایید اداره اقامت استرالیا باشد به راحتی می­توان برای اخذ ویزای کارفرما اقدام کرد. در این ویزا از انواع راه های مهاجرت به استرالیا کارفرما تمایل دارد برای گرفتن اقامت دائم ضامن متقاضی این روش از راه های مهاجرت به استرالیا شود.

 

راه های مهاجرت به استرالیا - کارآفرینی

ویزای کارآفرینی از انواع راه های مهاجرت به استرالیا برای کسانی مطرح شده که می­خواهند بیزینس خود را در کشور استرالیا راه اندازی کنند. این نوع ویزا جزء برنامه های سرمایه گذاری است. مدت زمان این ویزای موقت 4 سال و 3 ماه است و پس از گذراندن این 4 سال و انجام همه­ی تعهدات می­توان درخواست ویزای دائم استرالیا را داد. در صورت عدم توانایی در انجام تعهدات ویزا به مدت دوسال قابل تمدید است. کلی مواردی مانند میزان تسلط به زبان انگلیسی، شرایط سنی، گردش مالی مناسب، مدرک تحصیلی، میزان سرمایه، ابداع و اختراع، سابقه کاری در میزان امتیاز دهی تاثیر بسزایی دارد. ویزای کارآفرینی، ویزای تخصصی و خاصی است و نیاز به افراد با تجربه و متخصص دارد.

 

ابر کلمات کلیدی:

روش های مهاجرت به استرالیاراه های قانونی مهاجرت به استرالیا , انواع روش های مهاجرت به استرالیا , راه های مهاجرت غیرقانونی به استرالیا , راه های مهاجرت کاری به استرالیا , بهترین راه های مهاجرت به استرالیا , راه های مهاجرت از ایران به استرالیا , راه هاي مهاجرت به استراليا

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/1

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر