071-۳۶۳۴۰۶۵۶

راه های مهاجرت به آمریکا

 

افراد بسیاری برای ادامه تحصبل یا برای داشتن آینده کاری روشن به کشور آمریکا مهاجرت می کنند. راه های مهاجرت به آمریکا از طریق مراحل مختلف صورت می گیرد. بنابراین برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید می بایست موفق به اخذ ویزاهای مختلف برای مهاجرت به آمریکا شوید. دراین مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی را راجع به راه های مهاجرت به آمریکا در اختیارتان قرار دهیم . پس همچنان همراه ما باشید.

 

راه های مهاجرت به آمریکا

 

راه های مهاجرت به آمریکا - ویزای EB1 آمریکا

از راه های مهاجرت به آمریکا ویزای EB1 آمریکا برای افراد خارجی است که ثابت کنند دارای توانایی و تخصص فوق‌العاده‌ای در زمینه حرفه‌ی خود هستند. این حرفه می‌تواند در حوزه‌های مختلفی مانند هنر، علوم، ورزش، آموزش و تجارت باشد. البته اثبات این توانایی و تخصص کار ساده‌ای نیست. در کل مهاجرت به امریکا هم کار سادهایی نیست  .مهمترین مزایای اخذ ویزای EB1 از انواع راه های مهاجرت به آمریکا، عدم نیاز به گواهینامه کار labor certification در آمریکا است. اخذ گواهینامه کار در آمریکا فرآیندی وقت‌گیر و پرهزینه است و هدف آن بررسی این موضوع است که آیا نیروی کار آمریکایی مایل و قادر به پر کردن موقعیت کاری مذکور است یا خیر. در صورتی که یک نیروی کار آمریکایی دارای حداقل مشخصات فنی برای پر کردن آن موقعیت شغلی باشد حتی با وجود بهتر بودن نیروی کار خارجی امکان صدور گواهینامه کار برای او وجود نخواهد داشت. این فرآیند اصطلاحا PERM گفته می‌شود و علاوه بر صرف وقت و هزینه زیاد کاملا ریسکی است. اما شخص دارنده ویزای گرین کارت EB1 آمریکا نیازی به طی کردن فرآیند PERM نخواهد داشت.

دیگر مزیت مهمی که ویزای گرین کارت EB1 آمریکا از راه های مهاجرت به آمریکا دارد این است که تعداد ویزاهای قابل دسترس محدودیتی ندارد؛ بدین معنا که شخص خارجی مجبور نیست تا مدت زمانی را برای در دسترس قرار گرفتن ویزا صبر کند و در نتیجه فرآیند اخذ گرین کارت EB1 آمریکا سریع‌تر از سایر گرین کارت‌ها انجام می‌شود.

انواع ویزای  EB1 :

1) ویزای : EB-1A افراد خارجی با توانایی و تخصص فوق‌العاده

2) ویزای: EB-1B  محققان و اساتید برجسته

3)  ویزای: EB-1C مدیران اجرایی

 

راه های مهاجرت به آمریکا - ویزای EB2 آمریکا

این روش مهاجرت از راه های مهاجرت به آمریکا یک ویزای موقت دو ساله می باشد که قابل تمدید و تبدیل به ویزای دائم است. این ویزا از راه های مهاجرت به آمریکا به افرادی که اقدام به سرمایه گذاری یا تاسیس یک بیزنس نمایند داده می شود و در صورت اثبات موفقیت آمیز این بیزنس ، ویزای EB2 فرد متقاضی دو سال دیگر تمدید می شود بعد از مدتی می تواند واجد شرایط اقامت دائم گردد.

 

راه های مهاجرت به آمریکا - ویزای کاری EB3

روش EB3 از راه های مهاجرت به آمریکا  به روش غیر متخصصین معروف است افرادی که تخصص بالایی ندارند یا قادر به سرمایه گذاری نیستند از این روش استفاده می کند یکی از بهترین روش های مهاجرت و اقامت در  آمریکاست چرا که به مواردی از قبیل مدرک دانشگاهی، مدرک زبان انگلیسی، پشتوانه مالی، شرط سنی و... نیازی ندارید.

تنها شرط ویزای EB3 از انواع راه های مهاجرت به آمریکا دعوت به کار از طرف یک کمپانی معتبر آمریکایی می باشد. این دعوتنامه باید در وزارت کار آمریکا ثبت شده باشد و جز مشاغلی قرار داشته باشد که آمریکا با کمبود نیرو در آن حوزه رو به رو باشد.

 

راه های مهاجرت به آمریکا - سرمایه گذاری در آمریکا

برنامه مهاجرتی EB5 از راه های مهاجرت به آمریکا به عنوان برنامه مرکز منطقه ای شناخته شده به منظور ترویج رشد اقتصادی و سرمایه گذاری جهت شرکت کنندگان در شرکت های تجاری مرتبط بر اساس طرح USCIS مراکز منطقه ای مورد تایید ایجاد شده است. مطابق قوانین مهاجرتی آمریکا، از طریق ویزایEB5  از راه های مهاجرت به آمریکا اشخاصی که می خواهند مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری داشته باشند می توانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به عنوان همراه داشته باشند.

روش های سرمایه گذاری جهت مهاجرت به آمریکا :

1) ویزای سرمایه گذاری منطقه ای  EB5

 این نوع سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به آمریکا به میزان 500 هزار دلار آمریکا و به مدت حداقل 5 سال می باشد. که بعد از پایاان 5 سال این مبلغ بازگردانده خواهد شد .در مدت 18 ماه نیز، دریافت گرین کارت و کارت اقامت دائم آمریکا دریافت می شود. کارت اقامت دائم آمریکا مجوز اقامت زندگی ، تحصیل و کار در آمریکا برای فرد و خانواده او است.در این نوع سرمایه گذاری از راه های مهاجرت به آمریکا نیازی به داشتن مدرک زبان و سابقه تحصیلی و مدرک تحصیلی نمیباشد. همچنین محدودیت سنی نیز وجود ندارد.

2) ویزای سرمایه گذاری مستفیم  EB5

در این روش از راه های مهاجرت به آمریکا برای دریافت گرین کارت برای خود و خانواده می بایست به صورت مستقیم مبلغ 1 میلیون دلار آمریکا سرمایه گذاری شود. این سرمایه گذاری در پروژه خود شما در آمریکا هزینه می شود. که باید موجب به اشتغال حداقل 10 نفر به مدت 2 سال شود. زمان اجرای این برنامه معمولا 18 ماهه است.

3) ویزای کاری  E2

در این حالت از راه های مهاجرت به آمریکا ، کشور شما باید با آمریکا توافق نامه اقتصادی داشته باشد. به این صورت که شما ویزای E2 کار را برای خود از طریق شرکت خودتان بدست می آورید. به عبارت دیگر شرکت شما اسپانسر شما شده است، هم این که مجوز ویزای کار را دریافت کرده اید.

 

راه های مهاجرت به آمریکا - ویزای کارآفرینی E2 آمریکا

می توان گفت ایده آل ترین ویزاهایی که افراد می توانند برای راه های مهاجرت به آمریکا از آن بهره مند شوند ویزای کارآفرینی E2 می باشد. در این روش هرچند که با داشتن سرمایه بالا می توانید به موفقیت های بسیاری در زمینه کارآفرینی در کشور آمریکا کسب کنید اما لزومی برای سرمایه گذاری بالا نمی باشد.باید به این نکته توجه داشته باشید حداقل میزانی که می توان از طریق آن ویزای کارآفرینی برای اقامت دائم در کشور آمریکا به دست آورد نقدا حدود 150 تا 250 هزار دلار است. ریسک پذیری در سرمایه گذاری در آمریکا از راه های مهاجرت به آمریکا از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.

ویژگی های ویزای E2

 • عدم نیاز به سرمایه بالا برای اقامت دائم در کشور آمریکا
 • ورود و خروج از خاک آمریکا تا منقضی شدن ویزا
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی خاص
 • اعتبار این ویزا حدود 2 سال است که قابل تمدید می باشد.
 • عدم محدودیت برای تمدید ویزا

 

راه های مهاجرت به آمریکا - تولد فرزند

یکی از روش های مهاجرت به این کشور از راه های مهاجرت به آمریکا تولد فرزند در خاک آمریکاست لازم است بدانید قانون تولد اتباع خارجه به دو صورت است :

قانون خاک : فرزند متولد شده در آن کشور تابع آن کشور می شود.

قانون خون : محل تولد اهمیتی ندارد و شهروندی والدین مهم است.

از راه های مهاجرت به آمریکا ، این کشور از قانون خاک برای تولد فرزند پیروی می کند. کشور هایی مانند کانادا ، آمریکا ، برزیل ، آرژانتین ، اروگوئه ، پاکستان و تعدادی از کشور های نه چندان معروف از قانون خاک برای تولد نوزاد پیروی می کنند. در مقابل بسیاری از کشور ها مانند کشورهای اروپایی از قانون خون استفاده می کنند.

 

راه های مهاجرت به آمریکا – تحصیل در آمریکا

ویزای تحصیلی در آمریکا یکی از پر متقاضی ترین نوع ویزا ها از راه های مهاجرت به آمریکا است چرا که آمریکا با داشتن دانشگاه های معتبر و درجه یک جزء بهترینهاست . برای گرفتن ویزای تحصیلی اولین اقدام داشتن گواهینامه SEVP است .

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا از راه های مهاجرت به آمریکا به شرح زیر است :

مدارک مورد نیاز برای کارشناسی :

 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • مدرک تافل یا آیلتس
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • ارسال رزومه به زبان انگلیسی
 • ارسال رزومه کاری برای رشته های معماری و طراحی

مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد :

 • ترجمه رسمی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات
 • مدرک تافل یا آیلتس
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • ارسال رزومه به زبان انگلیسی
 • ارسال رزومه کاری برای رشته های معماری و طراحی
 • داشتن توصیه نامه از اساتید
 • ارسال مقاله ها
 • ارسال ترجمه انگلیسی پایان نامه

مدارک مورد نیاز برای دکترا :

 • ترجمه رسمی مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات
 • مدرک تافل با نمره 90
 • داشتن توصیه نامه از اساتید  4 تا
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • ارسال رزومه به زبان انگلیسی
 • داشتن مقاله علمی معتبر
 • ارسال انگیزه نامه
 • ارسال پروپوزال

 

راه های مهاجرت به آمریکا – لاتاری آمریکا

ارزان ترین ، سریعترین و آسان ترین روش مهاجرت به آمریکا از راه های مهاجرت به آمریکا، ثبت نام در برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا است که به لاتاری گرین کارت مشهور است. شرط لازم برای ثبت نام لاتاری داشتن دیپلم دوازده ساله یا دو سال سابقه کار طی پنج سال گذشته است. در ثبت نام لاتاری اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال باید وارد فرم DS-260 شوند. مدارکی برای سفارت ها ارسال نمی شود و ثبت نام لاتاری تنها تکمیل فرم های مخصوص به همراه ارسال عکس پرسنلی است. ثبت نام لاتاری از راه های مهاجرت به آمریکا رایگان است . نتایج لاتاری گرین کارت هر سال ماه may یعنی شش ماه پس از ثبت نام لاتاری از طریق وب سایت رسمی KCC در دسترس است. اگر برنده لاتاری باشید به شما یک شماره پرونده اختصاص داده می شود. اگر در لاتاری انتخاب نشوید می توانید برای سال بعد شانستان برای این روش از راه های مهاجرت به آمریکا را مجدد امتحان کنید و مجدد برای ثبت نام لاتاری اقدام کنید. البته برای ثبت نام مجدد باید تا اکتبر منتظر بمانید.

 

راه های مهاجرت به آمریکا – ازدواج در آمریکا

افرادی که تمایل دارند با یک شهروند آمریایی ازدواج کنند این روش روش مناسبی است در این روش از راه های مهاجرت به آمریکا دو نوع ویزا صادر می شود :

1. ویزای نامزدی

2. ویزای ازدواج

ویزای نامزدی از راه های مهاجرت به آمریکا زمانی صادر می شود که شهروند آمریکایی بخواهد برای مراسم نامزدی اقدام کند این نوع ویزا معمولا بین سه ماه الی یک سال و نیم اعتبار دارد .نکته مهم این است که از نظر قانونی این نامزدی باید معتبر باشد به عبارت دیگر باید شرایط زیر را داشته باشد :

 • طرفین به سن قانونی رسیده باشند.
 • هر دو مجرد باشند.
 • متقاضی ویزا باید یک شهروند آمریکایی باشد.

 

راه های مهاجرت به آمریکا – پناهندگی در آمریکا

تقاضای پناهندگی از راه های مهاجرت به آمریکا مخصوص افرادی است که به دلایل گوناگون اعم از مذهبی، نژاد، ملیت و غیره در کشور مبدا، محکوم به مجازات سنگین خواهند شد. این اشخاص قادر خواهند بود با تکمیل و ارائه مدارک و همچنین به اثبات رساندن دلایل، از دولت آمریکا درخواست پناهندگی نمایند. به طور معمول اشخاص که وارد خاک آمریکا می شوند. پس از اقدام جهت پناهندگی، اداره مهاجرت آمریکا برای متقاضی، تایم مشخصی را برای بررسی و مصاحبه حضوری  تعیین می نماید در صورتی که تا پنج ماه پس از اقدام پناهجو، اداره مهاجرت جوابی به او ندهد، پناهجو می تواند از دولت آمریکا درخواست مجوز کار نماید.

چنانچه پناهجو بتواند در مراجع صالح به رسیدگی پناهندگی، پناهندگی خود از راه های مهاجرت به آمریکا را به اثبات رساند و موفق به اخذ گرین کارت آمریکا از طریق پناهندگی شود می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود، مدارکی را ارائه نماید تا آنها نیز وارد آمریکا شوند.

 در هر حال شرایط پناهندگی از راه های مهاجرت به آمریکا امروزه چندان مناسب نمی باشد ، چرا که راههای مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا، بسیار معقول تر بوده و ریسک کمتری نیز جهت اخذ گرین کارت آمریکا دارد.

 

ابر کلمات کلیدی :

راه های مهاجرت به آمریکا 2018 , روش های مهاجرت به آمریکا , راه های مهاجرت قانونی به آمریکا , راه های مهاجرت تحصیلی به امریکا , انواع روش های مهاجرت به آمریکا , راه های مهاجرت غیرقانونی به آمریکا , انواع راه های مهاجرت به آمریکا , راه هاي مهاجرت به امريكاروش هاي مهاجرت به امريكا

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/3

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر