071-۳۶۳۴۰۶۵۶

دانشگاه های پزشکی چین

 

چین از سیستم قوی و فوق العاده ی تحصیلی برخوردار است. همنین دانشگاه های بی نظیری نیز در چین وجود دارند که از جذب دانشجویان بین المللی به خصوص در رشته های پزشکی استقبال می کنند. در این مقاله می خواهیم دانشگاه های پزشکی چین را معرفی کنیم.

 

دانشگاه های پزشکی چین

 

دانشگاه های پزشکی چین - دانشکده پزشکی چین

لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی (MBBS)

این دانشگاه از دانشگاه های پزشکی چین شامل 5 مدرسه، 6 مرکز تحقیقاتی و 3 بیمارستان وابسته می باشد. این بیمارستان ها دارای  حدودا 5000 تخت، 15 میلیون بیمار بستری در سال، 50 هزار بیمار مراجعه کننده در سال، 25000 جراحی اصلی و یک لیست کامل از رشته ها شامل 100 بخش بالینی و کمکی و 30 آزمایشگاه می باشد.

این کارکنان وفادار با تعداد قابل توجه 2500 نفر که 1125 نفر آنها استادان، پزشکان ارشد، دستیاران استادان و معاونان اصلی می باشند. این واحد از دانشگاه های پزشکی چین اکنون بیش از 5،100 دانشجو دارد، از جمله 3000 دانشجوی کارشناسی، 1500 فارغ التحصیل و 600 دانشجوی خارجی،که از طریق مبادلات دانشگاهی، این دانشگاه در دانشگاه های پزشکی چین روابط خوب و همکاری متقابل با بیمارستان ها و موسسات را در آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، فنلاند و ژاپن و همچنین هنگ کنگ و تایوان ادامه می دهد.
در این دانشگاه از دانشگاه های پزشکی چین پزشکی بالینی (MBBS) عمدتا برای آموزش عملکرد انسان، رفتار انسان و وضعیت طبیعی ذهن به دانشجویان بین المللی است؛ علل بیماری های شایع و بیماری های غالبا روانی، تاثیر عوامل محیطی، اجتماعی، رفتاری و روانی بر وقوع و توسعه بیماری ها و اهمیت پیشگیری از بیماری ها است. عوامل بیماری زا، علائم بالینی، تشخیص و راه های پیشگیری از بیماری های شایع و بیماری های مکرر؛ دانش پایه دارویی و اصول بالینی استفاده از داروهای منطقی؛ حاملگی و زایمان طبیعی، درمان اضطراری بیماری ها در دوران بارداری، اصول مراقبت های بهداشتی قبل از زایمان و پس از زایمان، و برنامه ریزی خانواده؛ آموزش و پرورش و پیشگیری از بیماری، بیماری های شایع، معلولیت، توانبخشی، مراقبت درمانی و تمرینات عمومی؛ آگاهی از اپیدمیولوژی بالینی؛ الگوهای اساسی توسعه و گسترش بیماری های عفونی و پیشگیری از بیماری های عفونی رایج.

شرح برنامه دانشکده پزشکی چین از دانشگاه های پزشکی چین:

این برنامه در این دانشگاه از دانشگاه های پزشکی چین شامل سه بخش است :

(1) دوره های فرهنگی و علوم طبیعی چین. به منظور تسهیل یادگیری و زندگی در چین و برقراری ارتباط با بیماران در روند درمانی خود و زبان چینی در کل دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی در چین و در دانشگاه های پزشکی چین اجباری خواهد بود.

(2) علوم پایه پزشکی، علوم رفتاری، علوم انسانی، علوم اجتماعی و اخلاق پزشکی، درمان پیشگیرانه و پزشکی بالینی. همچنین لازم است که امتحانات این دوره ها را در دانشگاه های پزشکی چین به ترتیب بگذرانید.

(3) کارآموزی. موسسات باید دقیق تر کارآموزی مناسب را در دانشگاه های پزشکی چین سازماندهی کنند. مدت کارآموزی یک سال (حداقل 48 هفته) است.

WHU با کلمه ی WHO شناخته می شود و فارغ التحصیلان دوره های MBBS از دانشگاه های پزشکی چین واجد شرایط گرفتن امتحانات مجوز پزشکی هستند که توسط شوراهای پزشکی در کشورهای مختلف مانند USMLE، PLAB، AMC، MCI، PMDC، HPCSA، SCHS و غیره برگزار می گردد.


کارآموزی در این دانشگاه از دانشگاه های پزشکی چین:

کارآموزی در دانشگاه های پزشکی چین در سال ششم با مدت 1 سال (حداقل 48 هفته) تنظیم می شود. دانش آموزان می توانند کارآموزی/ آموزش خود را در چین، کشور خود و یا هر کشور دیگری را انتخاب کنند. در طول دوره کارآموزی، هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین هنوز 40،000 یورو در سال است.

مدت مطالعه این رشته در دانشگاه های پزشکی چین - 6 سال (شامل 1 سال کارآموزی)

هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه های پزشکی چین - 40،000 RMB در سال

 

 

دانشگاه های پزشکی چین - دانشگاه علم و صنعت Huazhong، ووهان

پزشکی بالینی (MBBS)

اهداف این دانشگاه از دانشگاه های پزشکی چین:

این دوره در دانشگاه های پزشکی چین با هدف ارتقاء پزشکان مبتدی با کیفیت بالا که تضمین می کند آنها می توانند پس از فارغ التحصیلی تحت هدایت پزشکان ارشد به کارآموزی در معرض عمل قرار گیرند و پایه های قوی برای تحصیل در طول زندگی خود داشته و تحصیلات پیشرفته در یک زمینه علمی خاص پزشکی را خواهند داشت.
 

شرح دوره در این دانشگاه از دانشگاه های پزشکی چین:

کالج پزشکی Tongji از دانشگاه علم و صنعت Huazhong از دانشگاه های پزشکی چین برای اولین بار در سال 1907 تاسیس شد. قبل از ادغام با HUST، یک دانشگاه کلیدی پزشکی بود و به طور مستقیم تحت رهبری و نظارت وزارت بهداشت قرار داشت. قدرت جامع در تدریس و تحقیق در درجه ی اول ا دانشگاه های پزشکی چین قرار دارد.

5 بیمارستان سه گانه با 5400 تخت وابسته به دانشکده پزشکی Tongji که از جمله بیمارستان وابسته به تانگجی و وابسته به اتحادیه اروپا ویکی از بیمارستان های برتر در چین است. بخش های پزشکی با تجهیزات کامل، قدرت تکنولوژی جامد، تجهیزات تشخیصی پیشرفته و تجربه بالینی غنی آنها را به عنوان پایه های آموزش بالینی استاندارد چین، و نیز مرکز تشخیصی و درمانی در مرکز چین تبدیل می کنند. برنامه MBBS در دانشگاه های پزشکی چین از 6 سال تشکیل شده و طی 5 دوره اجرا می شود :

سال اول در دانشگاه های پزشکی چین: مطالعه پیش از آموزش با آموزش انگلیسی

سال دوم در دانشگاه های پزشکی چین: مطالعه تئوری با آموزش انگلیسی

سومین و چهارم سال در دانشگاه های پزشکی چین: مطالعه علمی و بالینی با آموزش دو زبانه انگلیسی و چینی

سال پنجم در دانشگاه های پزشکی چین: مطالعه بالینی پزشکی و تمرین با آموزش چینی

سال ششم در دانشگاه های پزشکی چین: کارآموزی در بیمارستان با آموزش چینی


دوره های اصلی در این دانشگاه از دانشگاه های پزشکی چین:

آناتومی انسان، بافت شناسی و جنین شناسی، میکروب شناسی پزشکی، جراحی داخلی، ایمونولوژی پزشکی، بیوشیمی، فیزیولوژی، آسیب شناسی، پاتوفیزیولوژی، فارماکولوژی

توجه: با هدف ارتقاء مهارت های زبان آموزان در ارتباط با بیماران و آماده شدن برای کارآموزی بالینی در چین، دستورالعمل آموزش برنامه MBBS در دانشگاه های پزشکی چین در اولویت اول قرار گرفته است.كتب كتبي، امتحانات و پايان نامه فارغ التحصيلي همه به زبان انگليسي خواهند بود.

مدت مطالعه این رشته در دانشگاه های پزشکی چین: 6 سال (شامل 1 سال کارآموزی)

هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه های پزشکی چین: 40،000 RMB / year

 

 

ابر کلمات کلیدی :

دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید وزارت بهداشت , بهترین دانشگاه های پزشکی چین , رتبه بندی دانشگاه های پزشکی چین , رنکینگ دانشگاه های پزشکی چین , لیست دانشگاه های پزشکی چین , هزینه دانشگاه های پزشکی چین , دانشگاه های دندانپزشکی چین , دانشگاه های پزشکی معتبر چین , دانشگاه های پزشکی مورد تایید چین , بهترین دانشگاه پزشکی چین , معایب تحصیل پزشکی در چین , هزینه تحصیل پزشکی در چین به دلار , شهزیه تحصیل پزشکی در چین , تحصیل دندانپزشکی در چین و هزینه در 1396 , ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی , دانشگاه سوچو چین

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/1

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر