071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

 

 

کانادا کشوری است که در قسمت شمالی آمریکای شمالی قرار دارد. ده استان و سه قلمرو آن از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترش یافته و 9.98 میلیون کیلومتر مربع (3.85 میلیون مایل مربع) را در بر می گیرد و از نظر مساحت دومین کشور بزرگ جهان است. مرز جنوبی و غربی آن با ایالات متحده ، با کشش 8،891 کیلومتر (5،525 مایل) ، طولانی ترین مرز زمینی دو ملیتی جهان است. پایتخت کانادا اتاوا است.

ادامه مقاله را برای اطلاع از شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا مطالعه نمایید.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - هزینه تحصیل

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا حدود 20،000-30،000 دلار کانادا در هر سال (15،645-23،468 دلار آمریکا) می باشد که شامل هزینه شهریه و هزینه های زندگی در طول مدت تحصیل در این دوره می باشد. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین خبره موسسه آینده سازان مهر تماس حاصل فرمایید.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - مدت تحصیل

دوره تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا معمولاً بین یک تا دو سال بطول می انجامد. (ممکن است دوره های کارآموزی یا جایگزینی دیگری نیز وجود داشته باشد). تکمیل دوره کارشناسی ارشد در مدت زمان تنها 1 سال امکان پذیر است. برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد در 1 سال ، باید واحد های درسی بیشتری را در یک ترم بگذرانید.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - حقوق

دانشجویان مقطع تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا، حدود 3.9 هزار دلار و دانشجویان دوره دکتری 4.6 تا 6.7 هزار دلار کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - تحصیل رایگان

همانطور که درقبلا گفته شد هیچ دانشگاه بدون شهریه ای برای دانشجویان بین المللی در کانادا وجود ندارد .هیچ دانشگاهی بدون شهریه حتی برای دانشجویان کانادایی وجود ندارد. با این حال ، شما می توانید بدون پرداخت شهریه با گرفتن بورس تحصیلی کامل بصورت رایگان به تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بپردازید.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - برترین رشته ها

برترین رشته های تحصیلی جهت تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا به شرح زیر می باشد:

 • تحصیل در رشته های علوم کامپیوتر
 •  تحصیل در رشته های مهندسی عمران
 • تحصیل در مقاطع بهداشت عمومی
 • تحصیل در رشته های مالی
 • تحصیل در مدیریت منابع انسانی
 • تحصیل در رشته های مهندسی مکانیک

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - اجازه کار

به دلیل اقتصاد پویا و در حال رشد و بازار فشرده کار ، فرصت های شغلی زیادی پس از اتمام دوره تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا وجود دارد. همچنین دریافت اقامت دائم در کانادا برای دانشجویان کارشناسی ارشد در مقایسه با سایر کشورها آسان تر است. دانشجویان بین المللی در طول دوره کارشناسی ارشد  اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند ودر صورتیکه از این میزان تجاوز کند ممکن است در آینده نتوانید مجوز کار دریافت کنید.دانشجویان بین المللی که قصد دارند بصورت موقت در کانادا مشغول به کار شوند می توانند در فرصت  سه ماه پس از پایان تحصیلات برای دریافت مجوز کار اقدام کنند.این افراد پس از اتمام تحصیلات با دریافت PGWP یا مجوز کار میتوانند بصورت تمام وقت مشغول به کار شوند.که این مجوز برای دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبرپس از اتمام دوره 2 ساله کارشناسی ارشد صادر میشود و اعتبار آن برای مدت 3 سال می باشد.پروسه اخذ این مجوز 3 ماه بطول می انجامد.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - پردرآمد ترین مشاغل

در اینجا قصد داریم برخی از مشاغل پر درآمد را پس از تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بررسی نماییم:

 • پرستار : 104,000دلارکانادا در سال
 • دندان پزشک: 93،600 دلار کانادا در سال
 • مدیر خدمات: 114،000 دلار کانادا در سال
 • مهندس برق: 86،000 دلار کانادا درسال
 • سرپرست لوله کشی : 81،000 دلار کانادا در سال
 • مهندس ساختمان: 106,000 دلار کانادا در سال
 • مهندس نرم افزار: 50،000 تا 95،000 دلار کانادا در سال

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - مزایا

کانادا در مقایسه با سایر کشورهای مهاجر پذیر با بیش از 500000 هزار ثبت مهاجرت تحصیلی در سال رتبه نخست انتخاب دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده است. کانادا به مکانی ایده آل برای تحصیلات عالی تبدیل شده است که بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال آن هستند. برنامه آموزشی دقیق دانشجویان خارجی را تشویق می کند تا در طول دوره تحصیلات کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود به دنبال کار بروند و پس از فارغ التحصیلی برای یافتن فرصت های شغلی در کشور کانادا باقی بمانند. تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا مزایای زیادی را به همراه دارد که به شرح زیر می باشد:

 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان.
 • جامعه ی چند فرهنگی و دوزبانه با بیش از ۲۰۰ ملیت مختلف
 • تخصیص بودجه جهت تحصیلات تکمیلی توسط دولت کانادا
 • دارا بودن  استانداردهای بالای رفاهی
 • با وجود ۲ زبان رسمی انگلیسی و فرانسه در کشور کانادا  این امکان برای دانشجویان بوجو می آید که تحصیلات خود را به زبان انگلیسی یا فرانسه ادامه دهند.
 • امکان دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی
 • کیفیت و سطح  بالای آموزش

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - دانشگاه های برتر

برترین دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

 • دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بزرگترین و بهترین دانشگاه کانادا و یکی از معتبرترین مراکز آموزشی-تحقیقاتی در دنیا است که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ توسط منشور سلطنتی، تحت عنوان کالج کینگ و به عنوان اولین مؤسسه آموزش عالی مستعمره کانادا تأسیس شد.هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی ارشد 15.750 تا57.050  دلار کانادا در سال می باشد.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا  یا UBC از مطرح ترین و برجسته ترین دانشگاه های دنیا است که در شهر ونکوور، کانادا قراردارد. هزینه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در مقطع کارشناسی ارشد 1.300 – 52.300 دلار کانادا در سال است.

 • دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک‌گیل در شهر مونترآل  استان کِبک قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کاناداست که در دورهٔ استعمار بریتانیا و ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل 2.230 – 58.300 دلار کانادا در سال می باشد.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا - ویزای همراه

دانشجویان بین المللی در حال تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا می توانند برای همسر(با دریافت مجوز کار یا Open Work Permit)، شریک قانونی و یا فرزند ویزای همراه دریافت کند. اگر فرزند متقاضی در سن مدرسه باشد در ابتدا باید برای فرزند خود مجوز تحصیل دریافت نماید.سایر اعضای خانواده نظیر والدین با اخذ ویزای توریستی یا ویزای سکونت موقت فرزند خود را همراهی کنند. اخذ ویزای همراه نیازمند اثبات تمکن مالی است.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/19

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط