071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

 

امروزه بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در کشور های پیشرفته هستند. یکی از کشور های پیشرفته و مقرون به صرفه ترکیه است. دانشگاه های ترکیه دارای اعتبار بین المللی است که هر ساله بیش از 200000 دانشجو اقدام به رفتن به این کشور برای تحصیل در ترکیه به خصوص جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه می کنند.

 

 

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

آزمون yos

از شروط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه شرکت در آزمون SAT یا آزمون YOS  می باشد. آزمون YOS  شامل دو مرحله می باشد؛ مرحله ی اول سوالات هوش،هندسه و ریاضی که به دو زبان انگلیسی و ترکی است و مرحله ی دوم ارزیابی تسلط افراد به  زبان ترکی می باشد. آزمون SAT به مراتب سخت تر است که به زبان انگلیسی برگزار می شود. افراد می توانند به هر دو زبان ترکی و انگلیسی تحصیل خود را ادامه دهند اما تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در بیشتر دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می شود که متقاضیان بیش تری دارد. افرادی که به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی هستند باید مدرک آیلتس یا تافل داشته باشند. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه این است که دانشجویان پس از اتمام درس در هر کشوری که بخواهند می توانند طبابت کنند. برای آزمون هر فرد می تواند دوره های آموزشی خود را در کالج های معتبر ترکیه بگذراند و آمادگی های لازم را فرا بگیرد. دوره ی گذراندن کالج 9 ماه می باشد که افراد در حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در کالج می توانند به یادگیری زبان ترکی و گرفتن مدرک آیلتس نیز بپردازند.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه

- دانشگاه حاجت تپه

- دانشگاه استانبول

- دانشگاه آنکارا

- دانشگاه آتاتورک

- دانشگاه کوچ

- دانشگاه غازی

- دانشگاه اژه

- دانشگاه آناتولی

- دانشگاه مرمره

- دانشگاه فاتح

 

هزینه زندگی دانشجویی در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

هزینه ی زندگی افراد بستگی به نوع زندگی خودشان دارد اما به طور معمول هزینه زندگی دانشجویی بین 3000 تا 3500 لیر می باشد.

هزینه ی خوابگاه های دولتی ترکیه از 150 لیر تا 300 لیر متغیر است اما خوابگاه های خصوصی ترکیه حدود 600 لیر می باشد که اتاق های یک نفره با اینترنت در اختیار افراد قرار می گیرد.

 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد. در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی باید بگوییم که سالانه حدود 3000 لیر باید به دانشگاه پرداخت شود که این هزینه متغیر است و در دانشگاه های مختلف ترکیه متفاوت است. در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های نیمه دولتی باید گفت که مبلغی حدود 1500 تا 2000 لیر سالانه باید پرداخت شود.

 

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

مدارک تحصیل پزشکی در ترکیه

- کارت ملی

- شناسنامه

- گذرنامه

- در صورت داشتن مدرک زبان

- مدرک دیپلم و ریز نمرات پیش دانشگاهی

- معرفی حساب بانکی در ترکیه و داشتن مبلغ هزینه تحصیلی یک سال ترکیه

 

دانشگاه های دندان پزشکی ترکیه از سطح کیفیت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. از مزیت های تحصیل در ترکیه برای ایرانیان، می توان به نزدیکی این کشور به ایران  و همچنین ورود به این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا اشاره کرد. از دیگر مزیت های آن شباهت ایرانیان به ترک ها از لحاظ فرهنگی می باشد.

 

در صورت تمایل می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به موسسه ی حقوقی مهاجرتی آینده سازان مهر مراجعه کنید. مشاورین با تجربه ما بهترین ها را برای شما در نظر گرفته اند. شما می توانید با توجه به شرایط زندگی با کمک مشاورین ما بهترین تصمیم را بگیرید.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

 

 

 

سفارت ترکیه در ایران:

آدرس : تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول

تلفن : اطلاعات  33111202-021    -    ویزا  33118997-021    و    35951100-021

فکس : 33117928-021

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه , دانشگاه پزشکی استانبول , تخصص پزشکی در ترکیه , خواندن دندانپزشکی در ترکیه , تحصیل پزشکی در ترکیه , تحصیل دندانپزشکی در ترکیه , تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه , تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه , تحصیل در ترکیه پزشکی , تحصیل در ترکیه دندانپزشکی , تحصیل در ترکیه رشته پزشکی , تحصیل در ترکیه رشته دندانپزشکی , رشته ژنتیک پزشکی در ترکیه , تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/5

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط