071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل لیسانس در آلمان

 

 

آلمان در مرکز قاره اروپا قرار دارد و با جمعیتی بالغ بر 83/000/000 نفر پرجمعیت ترین کشور این قاره محسوب می شود.نوع حکومت آلمان فدرال و پایتخت آن شهر برلین است.واحد پول این کشور یورو و زبان مردم آن آلمانی است.آلمان با وجود نیروی کار مجرب در عرصه اقتصادی ،سرمایه گذاری های عظیم خارجی،پیشرو بودن در صادرات، وجود ابر شرکت های صنعتی جزو بزرگترین قدرت های اقتصادی اروپاست.این کشور از نظر سطح علمی نیز بسیار بالا بوده و با توجه به وجود دانشگاه های دولتی رایگان یکی از کشورهای برگزیده جهت تحصیل در آلمان می باشد. شرایط تحصیل لیسانس در آلمان را در ادامه مطالعه می کنید.

 

تحصیل لیسانس در آلمان

 

تحصیل لیسانس در آلمان - شرایط

تحصیل لیسانس در آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود و تحصیل در این مقطع 4 سال بطول می انجامد که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی طول دوره بیشتر و معمولا 6 تا 8 سال می باشد.با توجه به اینکه بیشتر طرح های آموزشی در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود تسلط کافی به این زبان (حداقل گوته B1 ) جهت اخذ پذیرش از دانشگاه الزامی می باشد.حداکثر سن شما جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی آلمان در دوره کارشناسی باید 23 سال باشد.

نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با تحصیل لیسانس در آلمان وجود دارد این است علاوه برا شرایط ذکر شده متقاضی می بایست مدرک دیپلم 12 ساله خود را جهت اخذ پذیرش در دوره کارشناسی ارائه دهد .دیپلم در کشور آلمان 13 ساله است این بدین معناست که متقاضی می بایست یکسال در کالج های آلمان تحصیل کرده و سپس اقدام به دریافت پذیرش در دوره کارشناسی نماید.پس از گذارندن دوره یکسال کالج و معادل سازی باید در آزمون FSP که دو بخش کتبی و شفاهی دارد شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید.مجموع نمره کسب شده در این آزمون بعلاوه معدل کتبی دیپلم تعیین کننده خواهد بود.

بسته به اینکه قصد تحصیل در چه رشته ای را دارید می بایست یکی از کالج های M Kurs

(رشته های پزشکی و پیرا پزشکی) T Kurs (رشته های مهندسی) G Kurs (رشته های هنر) W Kurs (رشته های مالی و مدیریت) را انتخاب کنید.

*در صورتی که دانشجویان بین المللی بیش از 35 واحد دانشگاهی را پاس کرده باشند نیازی به گذراندن دوره کالج در آلمان ندارند.

 

تحصیل لیسانس در آلمان - هزینه تحصیل

هزینه تحصیل لیسانس در آلمان چه در کالج و چه در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد. البته هزینه ای بالغ بر 200 تا 400 یورو در هر ترم بابت کارت حمل و نقل،خوابگاه و غیره ..... دریافت می شود.

*جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور آلمان ملزم به پرداخت شهریه می باشید.

 

تحصیل لیسانس در آلمان - معدل

حداقل معدل قابل قبول جهت تحصیل لیسانس در آلمان در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی 17 می باشد. چنانچه قصد تحصیل در سایر رشته ها را دارید با معدل حداقل 15 این امر امکان پذیر خواهد بود.

 

تحصیل لیسانس در آلمان - ویزای تحصیلی

جهت اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل لیسانس در آلمان با در دست داشتن مدارک زیر باید به سفارت کشور آلمان مراجعه کنید.

  • ارئه پذیرش کالج
  • مدرک زبان گوته
  • ارائه سند تمکن مالی (وجود مبلغ 8000 یورو در حساب بانکی)
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • اسناد بیمه درمانی
  • ترجمه تمامی مدارک ذکر شده به زبان آلمانی

 

تحصیل لیسانس در آلمان-اجازه کار

دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی از جمله متقاضیان تحصیل لیسانس در آلمان اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

 

 

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/24

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط