071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل رایگان در ترکیه

 

 

با توجه به پیشرفت سیستم آموزشی کشور ترکیه در سال های اخیر و قرار گرفتن دانشگاه های این کشور در لیست 100 دانشگاه برتر بین المللی و همچنین ارزان و مقرون بصرفه بودن هزینه های تحصیل در این کشور که پلی میان آسیا و اروپاست سالانه افراد زیادی متقاضی تحصیل رایگان در ترکیه می باشند.

بسیاری از دانشگاه های ترکیه با فراهم آوردن بستری برای تحصیل رایگان در ترکیه مانند بورسیه های متنوع تحصیلی مختلف سعی در جذب متقاضیان بین المللی برای تحصیل در این کشور داشته اند.

دانشجویان بین المللی با اخذ بورسیه تحصیلی می توانند بدون پرداخت شهریه، هزینه خوابگاه و بیمه دانشجویی به تحصیل در ترکیه رایگان بپردازند.

 

تحصیل رایگان در ترکیه

 

تحصیل رایگان در ترکیه با بورسیه تحصیلی

از طریق اخذ بورسیه تحصیلی می توان به تحصیل رایگان در ترکیه پرداخت. با استفاده از راه های زیر می تواند جهت اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

تهیه رزومه تحصیلی

ارائه ی یک روزمه ی تحصیلی خوب و قابل قبول که شامل معدل بالا و نمرات عالی و دور صورت وجود گواهی نامه دوره یا مهارت خاصی که گذرانده اید می تواند شانس شما را جهت اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه دو چندان کند.

بررسی دانشگاه های رایگان ترکیه

بسیاری از دانشگاه های دولتی ترکیه دارای بورسیه تحصیلی رایگان می باشند. افراد متقاضی می بایست شرایط اخذ بورسیه از هریک از دانشگاه های دولتی مورد نظر خود را از طریق سایت دانشگاه بررسی کرده و مطالعه نمایند.

دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه

با توجه به ارزان تر بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه، پیشنهاد ما به متقاضیان تحصیل در این کشور این است که یک یا چند عدد از دانشگاه های ارزان این کشور را انتخاب کرده و رزومه ی تحصیلی خود را جهت پذیرش ارسال کنند.

ارسال مدارک لازم به دانشگاه مورد نظر

قدم بعدی پس از انتخاب دانشگاه مناسب بررسی جدول زمانی و شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظر و ارسال رزومه تحصیلی و مدارک مورد نیاز به وب سایت دانشگاه منتخب در ترکیه می باشد.

 

مزایای تحصیل رایگان در ترکیه

دانشجویان بین المللی با اخذ بورسیه تحصیلی امکان تحصیل رایگان در ترکیه را دریافت می نمایند و بدون پرداخت بیمه دانشجویی،هزینه خوابگاه و شهریه دانشجویی می توانند در این کشور تحصیل کنند.

در برخی موارد دانشجویان بین المللی با دریافت بورسیه علاوه بر تحصیل رایگان در ترکیه حقوق نیز دریافت می کنند که می تواند بسیار کمک کننده باشد. همچنین دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه نمی شوند، می توانند با اخذ وام دانشجویی و مجوز کار، شرایط تحصیل رایگان را برای خود مهیا سازند.

مزایای تحصیل رایگان در ترکیه عبارتند از:

 

تحصیل رایگان در ترکیه و انواع بورسیه تحصیل

بورسیه موفقیت علمی: دانشجویان ممتاز بین المللی که دارای رزومه ی تحصیلی قوی با معدل بالا می باشند از شانس بیشتری برخوردارند و با اخذ این بورسیه تحصیلی می توانند 20% الی 70% تخفیف در پرداخت شهریه خود دریافت نمایند.

  • بورسیه تحصیلی Greenmatch: این بورسیه مختص دانشجویان ممتاز بین المللی در مقطع کار کارشناسی می باشد که متقاضیان در این مقطع از شانس بیشتری برای اخذ این بورسیه برخوردارند. شرکت کنندگان می بایست مقالات علمی و همچنین پذیرش از دانشگاه معتبری داشته باشند.
  • بورسیه تحصیلی ژولیز: این بورسیه ارزشی معادل 1000 دلار دارد و مختص دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی می باشد که حداقل یک اختراع یا مقاله علمی داشته باشند.
  • بورسیه تحصیلی Servicescape: این بورسیه مختص افراد بالای 18 سال می باشد که ارزشی معادل 1000 دلار د ارد و متقاضیان جهت اخذ  این بورسیه می بایست با داشتن شرایط علمی عالی در یک مسابقه علمی شرکت نمایند .
  • بورسیه تحصیلی Mailcheck: به دریافت این بورسیه دانشجویان ۱۵۰۰ دلار آمریکا دریافت می نمایند. این بورسیه بصورت خصوصی است و برای متقاضیانی است که مقالات علمی و ژورنالی مناسبی ارائه می کنند.
  • بورسیه تحصیلی نسل بعدی (next generation scholarships): با دریافت این بورسیه می توانید تا ۳۰٪ هزینه های تحصیل را کاهش دهید و ویژه متقاضیان تحصیل رایگان در ترکیه است که در رشته های MBA، GPA و BBA تحصیل می کنند.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/3/1

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط