071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در کانادا با معدل پایین

 

 

فاکتور اصلی بسیاری از دانشگاه های کشور کانادا برای جذب دانشجو معدل متقاضی می باشد. با این وجود دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا با معدل پایین نیز امکان پذیر خواهد بود. برای دانشجویان بین المللی ، سیستم نمره گذاری دانشگاه معیاری است که نتایج علمی شما را برای اندازه گیری صلاحیت پذیرش در یک دوره دانشگاه تعیین می کند. بسته به قلمرویی که دانشگاه آینده شما در آن مستقر است ، می توانید به راحتی نحوه تبدیل نمرات خود و "رد" یا "قبولی"  خود را مشخص کنید. برخلاف سیستم نمره دهی در انگلیس ، در سیستم درجه بندی دانشگاه کانادا از سیستم طبقه بندی استفاده نمی شود بلکه از ترکیبی از نمرات حروف و معدل (GPA) استفاده می شود. بعلاوه، مقیاس GPA در کانادا با سیستمی که در دانشگاههای ایالات متحده آمریکا و سایر کشورها اعمال می شود یکسان نیست.

در ادامه مقاله به جزئیات بیشتری در رابطه با تحصیل در کانادا با معدل پایین خواهیم پرداخت.

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین - شرایط

دانشگاه های کشور کانادا از دو سیستم GPA و Letter Grade استفاده می کنند:

سیستم GPA یا همان امتیاز معدل : مقیاس این سیستم از 1.0 تا 4.0 می باشد.متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دریافت کنند می توانند بدون هیچ نگرانی پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را کسب کنند.امتیاز معدل حاصل تقسیم میانگین نمرات کسب شده بر نمرات کل دوره ترم تحصیلی می باشد.

سیستم از Letter Grade:در این سیستم امتیازدهی از حروف A, B, C, D و F برای ارزشیابی استفاده می کنند که پایین ترین نمره که معنای “رد شدن” را دارد نمره F می باشد.

با این وجود روش های زیادی برای جبران معدل پایین وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم.

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین - شرکت در آزمون های GMAT و GRE

آزمون GMAT یا Graduate Management Admission Test  یک آزمون بین المللی است که با کسب نمره قبولی در این آزمون می توانید در رشته های مدیریت، MBA، اقتصاد، تجارت و بازرگانی در دانشگاه های اروپا و آمریکای شمالی و کانادا شروع به تحصیل کنید.نمره آزمون GMAT را به عنوان یک معیار برای ارزیابی دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا با معدل پایین درنظر می گیرند و از حیث اهمیت همانند سایر آزمون های معتبر جهانی نظیر آیلتس و تافل می باشد.

آزمون GRE ((Graduate Record Examination آزمونی با هدف سنجش توانایی تحصیلی افرادیست که متقاضی تحصیل در مراکز علمی معتبر سراسر دنیا هستند.

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین - داشتن رزومه کاری قوی

داشتن رزومه کاری قوی بیانگر داشتن استعداد لازم برای یادگیری است.به عبارت دیگر چنانچه در کار خود سابقه و مهارت زیادی دارید می توانید از آن به عنوان نقطه قوتی جهت جبران ضعف معدل خود استفاده نمایید.

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین - برجسته کردن نقاط قوت کارنامه

افرادی که قصد  تحصیل در رشته ی مهندسی را دارند  در صورتیکه در دروس مرتبط با این رشته نمره ی بالا و مطابق استاندارد کسب کرده باشند می توانند با برجسته کرد نقاط قوت خود ضعف خود در نمرات سایر دروس غیر مرتبط را جبران کنند.

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین - شرکت در دوره های Pathway Programs

دوره های پیش نیاز یا  Pathway Programs  که به شکل یک دوره آموزش زبان می باشد مختص دانشجویانی است که به دلیل معدل پایین شرایط ورود مستقیم به دانشگاه های کانادا ندارند. این دوره ها بیشتر مربوط به دوره های کالج و دوره های لیسانس میباشند. دوره های پیش نیاز به دو بخش آموزش زبان و دوره دیپلمای کالج یا مدرک کارشناسی تقسیم می شود.این دوره ها شامل: دوره های Bachelor’s Pathway، Pre-Master، Year one وFoundation می باشد.

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین - جدول نمره بندی

درصد یا نمره تعیین می کند که آیا شما صلاحیت پذیرفته شدن در یک دوره و دانشگاه را دارید یا خیر. در ساده ترین شکل ، سیستم درجه بندی را می توان به صورت خلاصه به شرح زیر بیان کرد:

 

نمره درصد شرح
A 80-100% عالی
B 70-79% خیلی خوب
C 60-69% خوب
D 50-59% متوسط
E/F 49% و پایین تر نامطلوب

 

تحصیل در کانادا با معدل پایین - شرح معدل

نمرات معدل کانادا در هر ایالت متفاوت است و معمولاً از 4.0 مشخص می شود ، با این حال در برخی ایالات ها نظیر انتاریو این امتیازبندی می تواند تا 9.0 باشد.

ازمیان استانها و ایالت های کانادا ، ساده ترین سیستم درجه بندی دانشگاه متعلق به ساسکاچوان است. این استان برای قضاوت درمورد عملکرد تحصیلی و از درصد نمرات و حروف استفاده می کند. در سایر استان ها مانند بریتیش کلمبیا و آلبرتا سیستم نمره دهی از 4.0 است.

دانشجویان بین المللی برای گرفتن پذیش معمولاً حداقل به یک درجه نامه B یا معدل بالاتر از 2.67 نیاز دارند.

اندازه گیری نمره معدل در کانادا به صورت خلاصه به شرح زیر می باشد:

  • معدل بالای 4.0 = عالی
  • معدل بالای 3.5 = خیلی خوب
  • معدل بالای 3.0 = خوب است
  • معدل بالای 2.5 = رضایت بخش

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/13

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط