071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم

 

 

کانادا حدود دو پنجم قاره آمریکای شمالی را اشغال می کند و پس از روسیه دومین کشور بزرگ جهان است. این کشور دارای جمعیت کم است و بیشتر ساکنان آن در 125 مایلی مرز خود با ایالات متحده زندگی می کنند. بر اساس داده های جدید جستجوی گوگل ، Great White North کانادا مطلوب ترین مکان برای زندگی است و رتبه یک را در بین کشور ها از حیث مهاجر پذیری دارد. هاکی روی یخ ورزش ملی زمستانی کانادا است و بیشتر کانادایی ها در مورد هاکی همان احساسی را دارند که انگلیسی ها در مورد فوتبال دارند. پایتخت کشور کانادا اتاوا وپر جمعیت ترین شهر آن تورنتو می باشد.کانادا دو زبان رسمی دارد: فرانسه و انگلیسی.

ادامه این مقاله را جهت اطلاع از شرایط تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم مطالعه فرمایید.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - شرایط

جهت تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم درابتدا باید از کالج یا دانشگاه مورد نظر خود پذیرش دریافت کنید و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام نمایید.برای دریافت پذیرش می بایست به وب سایت دانشگاه مدنظر مراجعه کرده و مدارک موردنیاز را برای دانشگاه ارسال کنید.متقاضی تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم باید حداکثر 22 سال سن داتشه باشد تا از شانس دریافت ویزای تحصیلی برخوردار شود.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - مدارک

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه ها و اخذ پذیرش جهت تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم
 • ارائه مدارک هویتی
 • انگیزه نامه
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • ریز نمرات
 • مدرک زبان تافل یا آیلتس

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - مقاطع تحصیلی

سال گذشته کانادا بیش از 400000 دانشجوی بین المللی پذیرفته است. اکثر این دانشجویان از فرانسه ، نیجریه ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، ایالات متحده ، برزیل ، ایران ، هند و ویتنام بودند. دولت کانادا عضو گروه G8 بوده و همین امر باعث شده تا تسهیلات آموزشی زیادی نظیر ارائه بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم در نظر بگیرد. کانادا برای 5 سال آینده 147.9 میلیون دلار بودجه آموزشی در نظر گرفته است.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - دوره کالج در کانادا

کالج ها برنامه های آموزشی را بیشتر بصورت عملی ارائه می دهند که این برنامه ها فعالیت هایی نظیر کارآموزی،آموزش زبان و ارتقا مهارت ها را در برمی گیرد و به گونه ای دانشجویان را برای بازار کار آماده می کنند.مدت دوره کالج برای دوره های فنی و حرفه ای و دریافت certificate 1 سال دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد 2-4 سال می باشد. تحصیل د ر کالج های کانادا به دلیل  کم بودن هزینه تحصیل، طول دوره تحصیلی کوتاه و نرخ اشتغال بالا باعث شده بسیار مورد استقبال دانشجویان بین المللی است. دوره های کالج جهت تحصیل در کانادا با فوق دیپلم عبارت اند از:

 • دوره Diploma: متقاضیان با داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 5/5 یا تافل 45 و ارائه مدرک تحصیلی دیپلم پذیرش بگیرند.این دوره 2 سال بطول می انجامد.
 • دوره Advanced Diploma: شرایط ورود به این دوره شامل داشتن مدرک دیپلم یا فوق دیپلم و ارائه مدرک زبان آیلتس 6 یا تافل 60 می باشد.
 • دوره Bachelor: شرط پذیرش در دوره بچلر یا لیسانس داشتن مدرک دیپلم و آیلتس 5/6 می باشد.
 • دوره Post Bachelor: این دوره یکسال بطول می انجامد و شرط پذیرش در آن داشتن مدرک لیسانس و آیلتس 5/6 یا تافل 75 می باشد.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - بهترین کالج ها

کشور کانادا در مجموع 134 کالج دارد که در اینجا قصد داریم تعدادی از برترین کالج ها را به منظور تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم به شما معرفی کنیم:

 • کالج سنتنیال: این کالج با 20000 نفر دانشجو در شهر تورنتو واقع شده و رتبه 33 را به خود اختصاص داده است.نام اختصاری این کالج CC می باشد و در سال 1966 تاسیس شده است.155 رشته در این کالج برای تحصیل وجود دارد.
 • کالج جرج بروان: کالج جرج بروان در ایالت انتاریو قرار دارد و یکی از قدیمی ترین کالج های کاناداست که در سال 1976 تاسیس شده است.150 رشته در این کالج برای تحصیل وجود دارد که این رشته ها عبارتند از: مدیریت هنری آشپزی و شیرینی پزی ، طراحی بازی های کامپیوتری ، پرستاری ، مهندسی تکنولوژی ساخت و ساز ، هنرهای سینمایی یا نمایشی .این کالج رتبه 37 برترین کالج های کانادا را به خود اختصاص داده است.
 • کالج سنکا: این کالج با رتبه 69 در شهر تورنتو و ایالت انتاریو قرار دارد و یک کالج دولتی محسوب می شود. کالج سنکا ۱۴۶ رشته تمام وقت و حدود ۱۳۵ رشته نیمه‌وقت ارائه می‌دهد که این رشته‌ها عبارتند از: فنی و مهندسی، آموزش زبان انگلیسی، علوم انسانی، کسب‌وکار و امور مالی، حسابداری، توریسم و جهانگردی، پرواز و ایمنی پرواز، رشته‌های هنری از قبیل تصویربرداری، انیمیشن و صدابرداری.
 • کالج موهاک: این کالج با حدود 30000 دانشجو 101 رشته تحصیلی را ارئه می دهد و در شهر همیلتون واقع شده است. کالج موهاک در رتبه 39 این رده بندی قرار دارد.
 • کالج هامبر: کالج هامبر در سال 1967 تاسیس شده و در شهر تورنتو قرار دارد. الج هامبر بزرگترین پلی تکنیک کانادا برای رشته‌های فنی مهندسی، همچنین دارای بیشترین دانشجو در رشته‌های مدیریت است. کالج هامبر سالانه حدود ۱۵۰ دوره متفاوت را در مقاطع  Post Bachelor ، کارشناسی ، دیپلما و certificate برگزار می‌کند.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم-  دوره های کو آپ در کانادا

دوره های کوتاه مدتی هستند  که کار دانشجویان را تضمین می کنند به عبارتی دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند و متقاضی تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم هستند می توانند با پذیرش در این دوره ها علاوه بر تحصیل آمادگی لازم جهت ورود به بازار کار را کسب کنند.این دوره ها شامل دو بخش کار و تحصیل می باشند که در ابتدا ی دوره تحصیل و در نیمه دوم این دوره می توانید به عنوان کار آموزمشغول به کار شوید و حقوقی بالغ بر 2000-3000 دلار  دریافت کنید. دوره های کوآپ 1 تا 3 سال بطول می انجامد و هزینه ی این دوره ها بین 12-25 هزار دلار می باشد.

 • دوره  Bachelor's Pathway: این دوره مختص افرادی است که قصد ورود به دوره کارشناسی را دارند ولی نمره زبان یا نمره تحصیلی آن ها کم بوده است.
 • دوره Bachelor's: این دوره به جز در ایالت کبک که دانشجو پس از 11 سال می تواند وارد کالج شود پس از پایان سال 12 دبیرستان آغاز می شود. دوره Bachelor's چهار سال به طول می انجامد . جهت اخذ پذیرش در این دوره ارائه مدرک دیپلم و مدرک زبان آیلتس حداق 5/5 الزامی است.
 • دوره Pre-Master: با گذراندن این دوره افرادی که قصد تحصیل در رشته های مدیریتی،مهندسی و فنی را دارند دیگر نیازی به شرکت در آزمون های GRE و GMAT  نخواهند داشت. برای اخذ پذیرش در دوره  Pre-Master  داشتن مدرک لیسانس با معدل حداقل 14 و مدرک زبان آیلتس حداقل 5/5 الزامی می باشد .
 • دوره Master's: دوره های کارشناسی ارشد شامل دوره های تحقیقاتی ( Research-Based ) یا کورس ( Course-Based ) می باشد.این دوره 1 الی 2 سال به طول می انجامد . جهت اخذ پذیرش در این مقطع باید مدرک کارشناسی با معدل حداقل 14 و مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را دارا باشید.دانشجویان ممتاز می توانند در این دوره از بورسیه و کمک هزینه های زندگی برخوردار شوند.
 • دوره Doctoral Degree: باتوجه به حمایت پروژه های علمی و تحقیقاتی دانشجویان توسط استاد و اسپانسرها امکان اخذ بورسیه در این دوره وجود دارد. دوره دکتری در کشور کانادا بسته به رشته تحصیلی متغیر و بین 3-5 سال خواهد بود. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری می بایست مدرک کارشناسی ارشد  با معدل حداقل ۱۴،دو توصیه نامه از اساتید ،رزومه قوی و مدرک زبان آیلتس حداقل 5/6 داشته باشید.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم در مقطع کارشناسی برای شهروندان کانادایی بطور متوسط  6،463 دلار در سال و در مقطع کارشناسی ارشد 7،056 دلار در سال می باشد. متوسط ​​شهریه برای کالج های دولتی کانادا هر ساله حدود 20،770 دلار است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی 12000-18000 دلار در سال می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 20000-30000 دلار در سال می باشد.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - هزینه زندگی

در حالی که ایالات متحده از نظر تولید ناخالص داخلی بسیار بزرگتر از همسایه شمالی خود است ، درآمد متوسط ​​سرانه در هر دو کشور مشابه است. در حالی که مردم به طور کلی مالیات بیشتری در ایالات متحده پرداخت می کنند ، کانادا مزایای اجتماعی برتر را به شهروندان خود ارائه می دهد. هزینه های زندگی یک خانواده  چهار نفره بصورت تخمینی 3،213 دلار در ماه و بدون در نظر گرفتن اجاره است. هزینه زندگی یک فرد مجرد تقریبا حدود 897 دلار در ماه  می باشد. هزینه زندگی جهت تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم به طور متوسط ​​0.18٪ کمتر از ایالات متحده است.

 

تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم - ویزای همراه

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا با مدرک فوق دیپلم را دارند می توانند برای همسر (با دریافت مجوز کار یا Open Work Permit)، شریک قانونی و یا فرزند ویزای همراه دریافت کند. اگر فرزند متقاضی در سن مدرسه باشد در ابتدا باید برای فرزند خود مجوز تحصیل دریافت نماید.سایر اعضای خانواده نظیر والدین با اخذ ویزای توریستی یا ویزای سکونت موقت فرزند خود را همراهی کنند. اخذ ویزای همراه نیازمند اثبات تمکن مالی است.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/19

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط