071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در چین


در سال 2012، چین به هدف خود برای صرف 4 درصد تولید ناخالص داخلی بر آموزش پرداخت و در حال حاضر 250 میلیارد دلار در سال در سرمایه ی "انسانی" (منبع: نیویورک تایمز) سرمایه گذاری می کند که شامل یارانه ی آموزش برای جوانان از مناطق روستایی به مناطق شهری می شود و تلاش می کند تا شکاف بین نخبگان تحصیلکرده و کارگران روستایی را کاهش دهد. دانشجویان بین المللی باید سطح بالاتری از سرمایه گذاری در آموزش عالی را به عنوان یک علت معقول و منطقی برای تحصیل در چین پیدا کنند.
تعداد کالج ها و دانشگاه ها در چین در دهه ی گذشته به 2،409 برابر شده است. طرح فعلی پنج ساله ی کشور که تا سال 2020 ادامه می یابد، تمرکز خود را بر مدرن سازی و تقویت سیستم آموزش عالی خود برای تقاضا به دانشجویان بین المللی، و بسیاری از دانشگاه های چینی متمرکز بر توسعه ی فن آوری ها، قرار دادند که رقابت با غرب را افزایش می دهند.
ابتکارات اصلی تحصیل در چین عبارتند از: پروژه ی 211، که هدف آن بالا آوردن 100 دانشگاه چینی است تا یک استاندارد جهانی و پروژه ی 985، که هدف آن ایجاد یک گروه حتی بیشتر نخبه از دانشگاه ها است. پروژه ی 985 منجر به ایجاد لیگ C9 شده است که جاه طلبی هایی برای تبدیل شدن به چیزی شبیه لیگ آمریکا دارد.
 

 

تحصیل در چین

 


تحصیل در چین - دانشگاه های چین


چین دارای 39 موسسه ی رتبه بندی شده در دانشگاه جهانی QS در سال 2018 می باشد، که شامل 6 مدرک جدید می شود و دانشگاه های کشور برای تحصیل در چین در رتبه بندی دانشگاه QS Asia 2018 قرار دارند.
با توجه به وضعیت رو به رشد جهانی چین در زمینه ی تجارت، گردشگری و آموزش، تحصیل در چین، افزایش قابل توجهی از سطح محبوبیت را شاهد است.  بر طبق ICEF Monitor، 442،773 دانشجوی بین المللی در چین در سال 2016 مورد مطالعه قرار گرفتند (افزایش 11 درصدی نسبت به سال قبل)، در حالی که بیش از نه میلیون دانشجو هر ساله امتحان ورودی  به دانشگاه را برای تحصیل در چین می پذیرند و چین را به یکی از بزرگترین سیستم های آموزشی در جهان تبدیل کرده است.

 

 

تحصیل در چین - دانشگاه Tsinghua


دانشگاه تسینگو برای تحصیل در چین در پایتخت چینی پکن قرار دارد و یکی از نخبگان لیگ C9 است.  در سال 1911 تاسیس شده است، دانشگاه تسینگو اکنون دارای بیش از 46،000 دانشجو است، از جمله نزدیک به 2700 نفر در خارج از چین.

 

 

بورسیه تحصیل در چین


تا سال 2020، دولت چین قصد دارد تا 500،000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل در چین در آموزش عالی چین ثبت نام کند و به نظر می رسد در مسیر دستیابی به هدف قرار گرفته است.  برای حمایت از این هدف، تعداد زیادی  بورس تحصیلی بین المللی در سراسر کشور برای تحصیل در چین ارائه می شود.

 


 

تحصیل در چین به زبان انگلیسی


(SPEIT)  موسسه ی فناوری SJTU-ParisTech Elite   با همکاری دانشگاه شانگهای Jiao Tong و فناوری پاریس تاسیس شده است.  تأسیس این موسسه اقدام مهمی از دانشگاه شانگهای جیائو تونگ با اجرای «طرح رشد و توسعه ی مهندسین نخبه» است که توسط وزارت آموزش و پرورش چین حمایت شده است.  در آوریل 2012، مراسم امضای توافق نامه ی همکاری SJTU-ParisTech برای ایجاد یک دانشکده ی مهندسی برگزار شد.  و همچنین تحت حمایت دولت منطقه Minhang و پارک صنعتی علمی  Zizhu، در آینده، این مدرسه به پارک صنعتی علمی  Zizhu  در مرکز آموزش بین المللی منتقل خواهد شد، که در آن کالج با ساختمان آموزشی، علمی و اتاق تحقیق و مدیریت 30،000 متر مربع ارائه می گردد، در حالیکه حمایت از آپارتمانهای دانشجویان، آپارتمانهای دانشجویان خارجی، امکانات تفریحی و ورزشی و غیره صورت می گیرد.
در مورد وضعیت تحصیل در چین، SPEIT  از مدرک تحصیلی مهندسین نخبه ی فرانسوی با طول مدت تحصیل 6 تا 6.5 سال، استفاده می کند. اکثر دوره ها به زبان فرانسه، بعضی به زبان انگلیسی یا چینی آموزش داده می شود.  برای دانشجویان در کالج ما جهت تحصیل در چین ، آنها باید در مرحله ی اول، زبان فرانسه را یاد بگیرند و دوره های پایه ی علمی گرا را با مراجعه به سیستم آموزش دوره ی آمادگی در فرانسه بگذرانند؛ و در مرحله ی دوم، تمرکز بر دوره های آموزشی جامع علمی و دوره های اصلی می باشد؛ و در مرحله ی سوم، انجام تمام دوره های اصلی و همچنین نوشتن پایان نامه می باشد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

تحصیل در چین بدون مدرک زبان , تحصیل در چین یا روسیه , تحصیل در چین اعزام دانشجو , تحصیل در چین 2018

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/30

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر