071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در مدارس کانادا

 

 

کشور کانادا علی رغم وسعت زیاد جمعیت کمی دارد به گونه ای 90% از خاک این کشور خالی از سکنه می باشد. کانادا دومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه و دارای بلندترین خط ساحلی جهان است.زبان رسمی کانادایی ها فرانسوی و انگلیسی است و شهر مونترال بعد از پاریس بزرگترین شهر فرانسوی زبان دنیاست. اقتصاد کانادا غنی و پویا بوده و جزو بهترین کشورهای G20 جهت انجام بیزنس و همچنین تحصیل در کانادا می باشد. در این مقاله به بررسی تحصیل در مدارس کانادا خواهیم پرداخت.

 

تحصیل در مدارس کانادا

 

تحصیل در مدارس کانادا - مدارس دولتی

بیش از 95٪ کانادایی ها تحصیلات مدارس دولتی را برای فرزندان خود انتخاب می کنند. دولت کانادا بیش از هر کشور دیگر در کشورهای گروه G8 هزینه تحصیل شهروندان خود را تحت حمایت خود قرار می دهد و از نظر کیفیت آموزش در رتبه شانزدهم جهان قرار دارد .ازدانش آموزان دبیرستان های دولتی کانادا به طور مداوم آزمون هایی نزدیک به استانداردهای جهانی گرفته می شود. مدرسه در کانادا از 6 سالگی شروع می شود وتا مقطع دیپلم 12 سال بطول می انجامد.در برخی از استان های کانادا مانند کبک این روند کمی متفاوت است و از ابتدایی تا دیپلم 11 سال می باشد و یک دوره دو ساله ی پیش دانشگاهی نیز وجود دارد.شروع هر سال تحصیلی مدارس از اواخر ماه آگوست تا اوایل ژوئن می باشد. هزینه مدارس دولتی برای افرادی که شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم این کشور دارند رایگان و برای دانش آموزان بین المللی دارای شهریه می باشد. هزینه تحصیل در مدارس کانادا که دولتی هستند برای دانش آموزان خارجی 15000 دلار می باشد.

 

تحصیل در مدارس کانادا - مدارس خصوصی

مدارس خصوصی از نظر سیستم آموزشی تفاوت های بسیاری با مدارس دولتی دارند. در این مدارس علاوه بر دروس اصلی برنامه های فوق برنامه ی دیگری نظیر موسیقی،هنر ،فعالیت های ورزشی و غیره....ارائه می دهند. دانشجویان خارجی هزینه بیشتری برای پرداخت شهریه دانشگاه و مدرسه در کانادا نسبت به شهروندان و ساکنان پرداخت می کنند. تقریباً تمام تحصیلات دانشگاهی و مدارس برای شهروندان و افراد مقیم این کشور تحت حمایت دولت است. هزینه تحصیل در مدارس کانادا در بخش خصوصی با توجه به موقعیت و مکان مدرسه، سن دانش آموز و خدمات ارائه شده متفاوت و بطور میانگین 30000 تا 60000 دلار در سال می باشد. کودکانی که در مدارس خصوصی تحصیل می کنند به طور کلی نتایج تحصیلی بهتری نسبت به مدارس دولتی دارند و تنها حدود 6 درصد از کودکان کانادایی در مدارس خصوصی تحصیل می کنند. گرانترین مدرسه خصوصی کانادا کالج اپلبی است. هزینه تحصیل در مدرسه روزانه این کالج  36102 دلار در سال است در حالی که هزینه شبانه روزی بیش از 54000 دلار است. اینکه تحصیل در مدرسه خصوصی ارزش دارد یا نه ، به وضعیت منحصر به فرد فرزند شما بستگی دارد. برای برخی از افراد ، آموزش خصوصی راهی برای شکوفایی تحصیلی و ورود به یک کالج عالی است.

 

تحصیل در مدارس کانادا - مدارس شبانه روزی

این مدارس شبانه روزی یا Boarding school زیر مجموعه مدارس خصوصی هستند و محل اقامت دانش آموزان در آن ها همان محوطه مدرسه می باشد و بهترین انتخاب برای دانش آموزان بین المللی است . مدارس شبانه روزی امکان فعالیت کودکان را در بسیاری از زمینه ها مانند خدمات اجتماعی ، هنر ، نمایش و نجاری فراهم می کند. تحقیقات نشان می دهد که سن 9-12 سالگی مناسب ترین سن برای ثبت نام کودک شما در یک مدرسه شبانه روزی است. کودکان در این گروه سنی به اندازه کافی بزرگ هستند که دستورالعمل های اساسی را درک می کنند و به اندازه کافی جوان هستند که به آنها چیزهای جدید آموزش داده شود. در مدارس شبانه روزی معمولاً ساعت ممنوعیت رفت و آمد وجود دارد هزینه تحصیل در مدارس کانادا که شبانه روزی هستند 30000 تا 60000 دلار در سال می باشد با این وجود بسیاری از مدارس شبانه روزی راه هایی برای مقرون به صرفه تر کردن آن برای خانواده هایی که توان مالی زیادی ندارند در نظر گرفته است.

 

تحصیل در مدارس کانادا - مزایای تحصیل

  • آموزش پیشرفته

کیفیت تحصیل در مدارس کانادا یکی از مهمترین عوامل جذب دانشجویان خارجی است. استانداردهای عالی علمی و کنترل دقیق کیفیت آموزش منعکس کننده وجود یک سیستم آموزشی پیشرفته است.مدارک تحصیلی کانادا از نظر درجه اعتبار در سطح مدارک دریافت شده از ایالات متحده یا کشورهای مشترک المنافع شناخته شده می باشد. دانشگاه های تورنتو ، بریتیش کلمبیا ، مک گیل ، واترلو همگی جزو 50 دانشگاه برتر مهندسی و فناوری در جهان  هستند.

  • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر کشورها نظیر انگلیس،استرالیا و آمریکا به مراتب کم تر است.

  • امکان اخذ ویزای همراه

امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان در بدو ورود جهت تحصیل در مدارس کانادا و حتی پیش از ورود شما به کانادا امکان پذیر است.

  • امکان تحصیل رایگان فرزندان
  • امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/23

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط