به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی امکان مراجعه حضوری نیست.
۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱ جمعه ها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

تحصیل در ترکیه به زبان ترکی

 

کشور های ایران و ترکیه به دلیل همسایگی، شباهت های زیادی در فرهنگ، آداب و رسوم و ... به یکدیگر دارند. یکی از این شباهت ها زبان است، که اگر چه زبان کشور ایران فارسی می باشد ولی در استان های غرب کشور از جمله استان آذربایجان غربی، استان آذربایجان شرقی و استان اردبیل مردم به زبان ترکی صحبت می کنند. به دلیل همین شباهت هاست که بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در ترکیه دارند. و می خواهند بدانند شرایط تحصیل در ترکیه به زبان ترکی چگونه است؟ آیا مدرک خاصی نیاز است؟ و ... .

در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات احتمالی شما عزیزان در رابطه تحصیل در ترکیه به زبان ترکی پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

 

تحصیل در ترکیه به زبان ترکی

 

شرایط تحصیل در ترکیه به زبان ترکی

از آنجایی که زبان رسمی کشور ترکیه، ترکی است؛ بدیهی است که آموزش های تحصیلی در مدارس و دانشگاه های این کشور به زبان ترکی انجام شود. بنابراین به راحتی می توانید برای تحصیل در ترکیه به زبان ترکی درخواست دهید. البته به این منظور باید به زبان ترکی تسلط کامل داشته باشید و در صورتی که مسلط به زبان ترکی نباشید، بایستی ابتدا در دوره های آموزش زبان ترکی در این کشور شرکت کنید.

اما آیا برای اثبات تسلط به زبان ترکی نیاز به مدرک خاصی است؟ بله. آزمون TOMER ترکیه برای سنجش میزان مهارت شما در زبان ترکی است و شما برای تحصیل در ترکیه به زبان ترکی باید در این آزمون شرکت کرده و نمره ی قابل قبولی را کسب نمایید.

 

آزمون تومر برای تحصیل در ترکیه به زبان ترکی

تومر که مخفف واژه ی Türkçe Öğretim Merkezi می باشد به معنای مرکز آموزش ترکی است. اگر به تصمیم به تحصیل در دانشگاه های ترک زبان در کشور ترکیه را دارید، باید در این آزمون شرکت کنید تا میزان مهارت شما در زبان ترکی مشخص شود. این آزمون مهارت های Listening ، Structure ، Reading ، Spoken Interaction ، Spoken Production ، Writing را مورد ارزیابی قرار می دهد. هزینه ی شرکت در آزمون تومر 100 یورو می باشد.

 

هزینه تحصیل در ترکیه به زبان ترکی

در رابطه با هزینه تحصیل در ترکیه به زبان ترکی و در دانشگاه های ترک زبان می توان گفت که این هزینه نسبت به تحصیل در ترکیه به زبان ترکی بسیار قیمت مناسب تر است. هر چند هزینه ی تحصیل در دانشگاه های ترکیه با توجه به دانشگاه، مقطع و رشته ی تحصیلی متفاوت است، اما به طور میانگین می توان هزینه ای حدود 240 تا 730 دلار در سال برای آن در نظر گرفت. این در حالی است که هزینه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی و در دانشگاه های انگلیسی زبان حدودا دو برابر است.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

 

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

 

 

 

تاریخ درج مطلب 1400/2/25

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط