به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی امکان مراجعه حضوری نیست.
۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱ جمعه ها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

 

 

ترکیه کشوری کوهستانی است که به دلیل برخورداری از شرایط جغرافیای عالی به یکی از قطب های گردشگری دنیا تبدیل شده است.بخش اعظم کشور ترکیه در جنوب غربی آسیا قرار دارد.98% در صد از مردم ترکیه مسلمان هستند و زبان رسمی آن ها ترکی استانبولی می باشد.اقتصاد ترکیه اگرچه تحت تاثیر بهار عربی قرار گرفته لیکن با توجه به صنعت گردشگری و سرمایه گذاری های خارجی همچنان پویا و رو به رشد بوده است.از نظر شرایط تحصیلی نیز باتوجه به بالا بودن سطح آموزش،هزینه پایین زندگی ،مور تایید بودن موسسات علمی،فرهنگ مشابه و امکان تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی نیز به یکی از مقاصد محبوب جهت تحصیل تبدیل شده است.

 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی - شرایط

بسیاری از دانشگاه های کشور ترکیه در تمامی رشته ها اعم از پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و.... در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای متقاضیان تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی دروس خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند.

زبان آموزش در دانشگاه های ترکیه بسته به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه متفاوت می باشد.در بسیاری از دانشگاه های دولتی تدریس به چهار زبان ترکی،انگلیسی،آلمانی و فرانسوی صورت می پذیرد.این در حالی است که تدریس در اکثر دانشگاه های خصوصی این کشوربه زبان انگلیسی انجام می پذیرد.چنانچه دانشجویان تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشند می توانند پس از شرکت در دوره های آموزش زبان و کسب نمره قبولی اقدام به ثبت نام در رشته مورد نظر خود نمایند.باید توجه داشت که شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف متفاوت خواهد بو لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین خبره ما تماس حاصل فرمایید.

 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی - ویزای تحصیلی

بطور کلی به دلیل روابط دیپلماتیک خوب  ایران و ترکیه و نزدیکی سیاست های امور خارجی بین این دو کشور ایرانیان می توانند برای مدت 3 ماه بدون نیاز به اخذ ویزا در این کشور تردد کنند.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی  را دارند باید ویزای دانشجویی این کشور را اخذ نمایند.جهت دریافت ویزای دانشجویی می بایست پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر به سفارت کشور ترکیه مراجعه کنید.سفارت پس از بررسی درخواست متقاضی تحصیل در ترکیه بهزبان انگلیسیطی یک پروسه 3 ماهه در صورتی که متقاضی شرایط لازم را دارا باشد اقدام به صدور ویزا می نماید.

 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی - مدارک مورد نیاز

جهت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی ملزم به اخذ ویزای دانشجویی می باشند. برای دریافت ویزا باید مدارک زیر را ارئه دهند:

 • ارائه فرم درخواست ویزا
 • ارائه برگه پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدارک هویتی
 • پرداخت هزینه اخذ ویزا
 • اثبات تمکن مالی
 • 2 قطعه عکس

 

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی - دانشگاه های انگلیسی زبان

کشور ترکیه 71 دانشگاه خصوصی و 104 دانشگاه دولتی معتبر و مورد تایید دارد. در اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ترکیه امکان اخذ بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی وجود دارد.دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه بغازیچی
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه مرمره
 • دانشکده هنرهای زیبای سینان
 • دانشگاه فنی استانبول

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

 

 

 

سفارت ترکیه در ایران:

آدرس : تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول

تلفن : اطلاعات  33111202-021    -    ویزا  33118997-021    و    35951100-021

فکس : 33117928-021

 

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ درج مطلب 1400/1/23

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط