071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل در آلمان با معدل پایین

 

 

آلمان بین دریای بالتیک در شمال و کوه های آلپ در جنوب واقع شده است و یکی از بزرگترین کشورهای اروپا است که مناظر متنوعی را در بر می گیرد. کوههای بلند و انبوه، دشتهای شنی تپه های جنگلی درغرب و دشتهای کشاورزی در شرق. در قلب این کشور ، شهر با شکوه شرقی - مرکزی برلین قرار دارد که مانند خاکستر جنگ جهانی دوم از ققنوس برخاسته و اکنون پایتخت آلمان است.کشور آلمان از شمال با دانمارک ، از شرق با لهستان و جمهوری چک ، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه ، لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند همسایه است. آلمان بعد از روسیه دومین کشور پرجمعیت اروپا و همچنین پرجمعیت ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است.

در ادامه مقاله با نحوه تحصیل در آلمان با معدل پایین آشنا خواهید شد.

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین - تعریف معدل

آلمان محبوب ترین مقصد تحصیلی غیر انگلیسی زبان برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است زیرا که دانشگاه های آلمان به ارائه آموزش با کیفیت و ارزان مشهور هستند. در کشور آلمان  منظور از معدل نمره ای است که به عنوان معدل کل در کارنامه تحصیلی ثبت می شود که در سیستم آموزشی کشور ما دو نوع معدل کتبی و معدل کل وجود دارد. معدل کتبی همان جمع نمرات آزمون های سال سوم دبیرستان است و معدل کل میانگین جمع نمرات شما در سه سال تحصیلی در مقطع دبیرستان را شامل می شود. پذیرش متقاضی در دانشگاه های آلمان بر اساس معدل کل صورت می پذیرد. برای تحصیل در آلمان با معدل پایین و اخذ پذیرش در رشته های پزشکی معدل شما باید بالای 18 و در سایر رشته ها نظیر مهندسی وعلوم پایه بالای 15 باشد.

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین - ترمیم معدل

افرادی که معدل پایین دارند و متقاضی تحصیل در آلمان با معدل پایین می باشند می توانند از سیستم ترمیم معدل استفاده کنند. بدین ترتیب باید با مراجعه به آموزش و پروش منطقه خود در خواست ترمیم معدل بدهید.پس از بررسی های انجام شده توسط آموزش و پروش مدرسه ای به شما معرفی میگردد تا با حضور در امتحانات دروسی که در آن نمره کم گرفته اید فرصتی برای بهبود معدل خود پیدا کنید. بعد از اینکه موفق به ارتقا معدل شدید نمره به دست آمده بر معدل دیپلم تاثیر ندارد وفقط قابل اعمال در کنکور می باشد. بنابراین ترمیم معدل برای عزیزانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند کارآمد نیست.

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین - پزشکی

با دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالای 17،ارائه پذیرش دوره ی یکساله کالج و مدرک زبان آلمانی B1 می توانید به تحصیل رشته پزشکی در آلمان بپردازید.علاوه بر این اگر متقاضی تحصیل در آلمان با معدل پایین واحدهای تحصیلی خود را در دانشگاه های کشورهای دیگر گذرانده باشد، می تواند پذیرش پزشکی آلمان را اخذ کند.افرادی که معدل پایین 17 دارند می توانند با شرکت در دوره های یکساله کالج  M-kurs و کسب نمره قبولی ضعف معدل خود را جبران کنند.

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین - مهندسی

با توجه به تعدد دانشگاه های کشور آلمان در رشته های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و هنر و ظرفیت بالای پذیرش، متقاضیان بین المللی تحصیل در آلمان با معدل پایین شانس زیادی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها دارند. بنابراین متقاضیان با دارا بودن معدل بالاتر از 15 می توانند بدون نگرانی از شرط معدل به تحصیل دربهترین رشته های مهندسی و علوم پایه بپردازند.

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین - کارشناسی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور آلمان باید معدل بالای 15 داشته باشند .درصورتی که متقاضی تحصیل در آلمان با معدل پایین در دانشگاه کشور خود یا سایر کشورها 35 واحد پاس کرده باشد نیازی به گذراندن دوره های کالج در آلمان ندارد و می تواند مستقیما به تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود در مقطع کارشناسی بپردازد. متقاضیانی که معدل آن ها کمتر از 15 می باشد می توانند با پرداخت شهریه در دانشگاه های خصوصی آلمان تحصیل کنند.

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین - کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در آلمان با معدل پایین جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به ارائه  مدارک کارشناسی با معدل بالای 14 و دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالای 15 می باشند. در برخی رشته ها به دلیل تقاضای بالا و ظرفیت کم نیازمند معدلی بالاتر از 15 خواهید بود.

 

تحصیل در آلمان با معدل پایین - دکتری

به دلیل پژوهش محور بودن دوره دکتری شرط معدل در این مقطع در مقایسه با دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد از اهمیت کمتری برخوردار است.علاوه بر این متقاضی تحصیل در آلمان با معدل پایین  با ارائه مدرک زبان بالا، رزومه تحصیلی قوی و مقاله های علمی-پژوهشی می تواند معدل پایین خود را جبران نماید.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

 

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/19

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط