تحصیل به زبان فارسی در ترکیه

 

 

از آنجایی که کشور ترکیه در همسایگی کشورمان ایران قرار دارد، بسیاری از متقاضیان تحصیل در ترکیه می خواهند بدانند که آیا دانشگاه های فارسی زبان در ترکیه وجود دارند؟ شرایط تحصیل به زبان فارسی در ترکیه چیست؟ شرایط تحصیل در دانشگاه های فارسی زبان در ترکیه چیست؟ در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

کشور ترکیه از جایگاه خوبی در جهان از نظر تحصیلی برخوردار بوده و دانشجویان بین المللی بسیار زیادی نیز در دانشگاه های این کشور به تحصیل می پردازند. از جمله دانشجویان ایرانی که تحصیل در ترکیه به دلیل نزدیکی این دو کشور بسیار مورد توجه آنان قرار گرفته است.

در سال 1884 اولین مرکز تحصیلی ایرانیان در ترکیه تاسیس شد که به آموزش متون کلاسیک و مدرن، مترجمی، دستور زبان، ادبیات فارسی، مکالمه و گفتگو، دانش ادبی، تاریخ و فرهنگ می پردازد. بنابراین تحصیل به زبان فارسی در ترکیه در این مرکز امکانپذیر بوده و دانشجویانی که به زبان فارسی تسلط کامل دارند، به راحتی می توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

 

تحصیل به زبان فارسی در ترکیه

 

شرایط تحصیل به زبان فارسی در ترکیه

برای تحصیل به زبان فارسی در ترکیه شما باید در ازمون ورودی که به این منظور در نظر گرفته شده، شرکت کرده و حداقل نمره لازم را کسب نمایید. داشتن پاسپورت دارای اعتبار و همچنین مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از دیگر پیش نیاز های تحصیل در دانشگاه های فارسی زبان ترکیه است. اساتید دانشگاه های فارسی زبان ترکیه معمولا تحصیلات کارشناسی یا کارشناسی ارشد داشته و در سطح مطلوبی قرار دارند.

 

هزینه تحصیل به زبان فارسی در ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های فارسی زبان در ترکیه نسبت به دانشگاه های انگلیسی زبان کمتر بوده و عمده هزینه ها صرف هزینه زندگی در این کشور خواهد شد. اما به طور میانگین می توان هزینه ای بین 450 تا 650 دلار آمریکا برای هزینه تحصیل در در ترکیه به زبان فارسی در نظر گرفت. هزینه های زندگی در ترکیه نیز حدودا ماهیانه 250 تا 400 دلار آمریکا هزینه در بر خواهد داشت.

 

 

تاریخ درج مطلب 1400/3/2

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط