071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تحصیل بدون مدرک زبان

 


به طور کلی داشتن مدرک زبان مهم ترین و رایج ترین شرط ورود به دانشگاه های خارجی است و اکثر قریب به اتفاق کشورها داشتن مدارک آیلتس و تافل را شرط اعطای پذیرش به دانشجویان خارجی قرار می دهند. پس نداشتن این دو مدرک می تواند مانع بزرگی سر راه دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای خارجی به شمار می آید. با این وجود برخی از دانشگاه ها بدون در نظر گرفتن این شرط یعنی امکان تحصیل بدون مدرک زبان را فراهم می کنند. برخی از این کشورها را با هم مرور می کنیم.

 

تحصیل بدون مدرک زبان

 

تحصیل بدون مدرک زبان در ایالات متحده آمریکا

چند دانشگاه در این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و امکان تحصیل بدون مدرک زبان وجود دارد و به جای آن در پروسه پذیرش دانشجو اقدام به گرفتن آزمون زبان از آنها می کنند. گزینه دیگری که جهت تحصیل بدون مدرک زبان پیش روی دانشجویان قرار دارد شرکت در «دوره های فشرده زبان انگلیسی» (IEP) است که طول این دوره متغیر است. برخی از شهرهایی که دانشجویان بدون مدرک زبان می توانند برای تحصیل آها را انتخاب کنند عبارت اند از کالیفرنیا، واشنگتن، تگزاس، ماساچوست، نیویورک و ...

 

تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا

تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا نیز امکانپذیر است و تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند اما در این کشور نیز بقیه استانداردهای پذیرش باید رعایت شود. از آنجا که این کشور یک کشور دو زبانه محسوب می شود پس می توان با داشتن مدرک زبان فرانسه نیز در آن اقدام به ادامه تحصیل کرد.

 

 

تحصیل بدون مدرک زبان در استرالیا

تحصیل بدون مدرک زبان در استرالیا به این صورت است که شما یکی از دوره های تحصیل آکادمیک خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشید نیازی به ارائه مدرک زبان جهت ادامه تحصیل در این کشور نخواهید داشت. در برخی از دانشگاه ها در صورتی که دانشجو دارای مدرک آیلتس یا تافل نباشد می بایست در امتحانات دیگری مانند PTE یا CAE شرکت کند. گزینه دیگری که جهت تحصیل بدون مدرک زبان پیش روی دانشجو قرار دارد، شرکت در دوره های ELICOS یا «دوره فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی» است. پیدا کردن چنین دانشگاهی در استرالیا کار چندان سختی نیست و از کویینزلند گرفته تا نیوسوت ولز می توانید دانشگاه مورد نظرتان را پیدا کنید.

 

 

تحصیل بدون مدرک زبان در نیوزلند

این کشور نیز دارای دانشگاه های زیادی است که نیازی به ارائه مدارک آیلتس یا تافل ندارند اما باید در نظر داشت که ممکن است دانشگاه از دانشجو به جای مدرک زبان مدارک دیگری مانند نامه ای از محل تحصیل قبلی وی در صورت گذراندن آن دوره به زبان انگلیسی جهت تحصیل بدون مدرک زبان بخواهد.

 

تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا

این کشور نیز مانند کشورهایی که تا به اینجا درباره آنها صحبت کردیم از تحصیل بدون مدرک زبان برخوردار است و دانشجویان خارجی را چه با مدرک زبان و چه بدون آن می پذیرد. اما نکته قابل توجه درباره همه این دانشگاه ها این است که قبل از اقدام به اخذ پذیرش باید از شرایط پذیرش دانشگاه یا موسسه آموزشی مقصد آگاهی پیدا کرد.

 

تحصیل بدون مدرک زبان در آلمان

تحصیل بدون مدرک زبان بدین گونه است که اگر موسسه یا دانشگاه مقطع تحصیلی قبلی دانشجو مدرکی دال بر این که دوره تحصیل وی به زبان انگلیسی ارائه شده ارائه کند معمولا نیازی به ارائه مدارک آیلتس و تافل برای ادامه تحصیل در آلمان نیست (علی الخصوص برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر). بدیهی است که درصورتی که دانشجو قصد ادامه تحصیل به زبان آلمانی را داشته باشد نیازی به ارائه مدارک آیلتس و تافل نخواهد داشت اما به جای آن حتماً باید مدرک زبان آلمانی خود مانند DSH، DSD، TestDaF یا GDH را ارائه دهد.

 

تحصیل بدون مدرک زبان در چین

مدارک مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل در این کشور مورد نیاز برای اخذ پذیرش نیست. با این حال جهت تحصیل بدون مدرک زبان، دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی برای پذیرش دانشجوی خارجی دارند و ممکن است آزمون زبان انگلیسی خودشان را برگزار کنند. اما اگر دانشجو بخواهد به زبان چینی ادامه تحصیل بدهد باید مدرک HSK با حداقل نمره 4 تا 5 در مقطع کارشناسی و با حداقل نمره 5 تا 8 در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهد. البته توجه به این نکته خالی از لطف نیست که دانشگاه ها اکثرا دارای امتحان ورودی هستند و دانشجو باید در مورد شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه مقصد جهت تحصیل بدون مدرک زبان اطلاعات لازم را کسب کند.

 

تحصیل بدون مدرک زبان در سنگاپور

معمولا جهت کسب آمادگی برای شرکت در مقاطع مختلف تحصیلی جهت تحصیل بدون مدرک زبان در این کشور دانشجو باید دوره های آمادگی را پشت سر بگذارد و افرادی که این دوره ها را به زبان انگلیسی می گذرانند نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت اما ممکن است دانشگاه از آنها بخواهد که در آزمون زبان نیز شرکت کنند. برخی از دانشگاه ها به جای مدارک آیلتس و تافل آزمون زبان انگلیسی مخصوص خودشان را برگزار می کنند.

 

تحصیل بدون مدرک زبان در اندونزی

تعداد کثیری از دانشگاه های این کشور نیاز به داشتن مدرک آیلتس یا تافل برای ورود به دانشگاه دارند اما تحصیل بدون مدرک زبان در صورتی که دانشجو چنین مدرکی نداشته باشد امکانپذیر است و می تواند به جای آن در دوره های زبان انگلیسی شرکت کند.

 

تحصیل بدون مدرک زبان در مالزی

این کشور که یازدهمین مقصد پر طرفدار برای دانشجویان خارجی است از دانشجویانی که از کشورهای انگلیسی زبان متقاضی تحصیل بدون مدرک زبان هستند مدرک زبان درخواست نمی کند اما افراد غیر انگلیسی زبان متقاضی تحصیل بدون مدرک زبان طبق شرایط دانشگاه مقصد باید جهت اخذ پذیرش اقدام کنند که بعضی از آنها به مدرک زبان یا شرکت در آزمون زبان نیاز دارند و برخی دیگر خیر.

 

نتیجه آن که داشتن مدرک زبان گرچه نیاز مهم و ضروری اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی است اما نداشتن آن با انتخاب های زیادی در تحصیل بدون مدرک زبان همراه خواهد بود که مانع دانشجویان برای ادامه تحصیل نخواهد شد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل بدون مدرک زبان هر چه سریعتر با مشاورین ما در موسسه آینده سازان مهر تماس بگیرید.

 

ابر کلمات کلیدی:

تحصیل بدون مدرک زبان در اروپا , تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه , تحصیل بدون مدرک زبان در هلند , تحصیل بدون مدرک زبان در نروژ , تحصیل بدون مدرک زبان در سوئد , تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش , تحصيل بدون مدرك زبان , پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان , تحصیل در بلژیک بدون مدرک زبان , تحصیل در هلند بدون مدرک زبان , اپلای بدون مدرک زبان , تحصیل در دانمارک بدون مدرک زبان , تحصیل در استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان , پذیرش از کالج های کانادا بدون مدرک زبان , اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/4

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر