071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تابعیت و اقامت در انگلیس

 

روش های زیادی جهت اخذ تابعیت و اقامت در انگلیس وجود دارد. روش های زیادی نظیرازدواج، سرمایه گذاری، کار، تحصیل، تولد و ... ولی به طور کلی متقاضیان تابعیت و اقامت در انگلیس جهت اخذ اقامت می بایست از سیستم امتیاز دهی موجود در کشور انگلیس حداقل امتیاز 40 را دریافت کنند. تابعیت و شهروندی کشور انگلیس ممکن است به چند روش خون، تقاضا، تولد و فرزند خواندگی صورت پذیرید که در ذیل قصد داریم به تشریح هر یک از این روش ها جهت اخذ تابعیت و اقامت در انگلیس بپردازیم.

 

تابعیت و اقامت در انگلیس

 

شرایط اخذ تابعیت و اقامت در انگلیس

اشخاصی که قصد دارند تابعیت و اقامت در انگلیس را دریافت کنند باید شرایط و الزامات خاصی را دارا باشند که به شرح ذیل است:

 1. بالای 18 سال سن داشته باشد
 2. در طی 10 سال گذشته هیچگونه سابقه ی کیفری نداشته باشد
 3. متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس باید ثابت کند که پس از دریافت شهروندی قصد دارد در کشور انگلیس اقامت داشته باشد
 4. حداقل 5 سال قبل از ارائه درخواست تابعیت در کشور انگلستان زندگی کرده باشد و در طول این مدت بیشتر از یکسال را خارج از خاک انگلستان نبوده باشد
 5. افرادی که تبعه کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هستند باید حداقل یکسال قبل از ارائه درخواست مقیم دائم کشور انگلیس باشند
 6. قبولی در امتحان ((زندگی در انگلستان)) و رعایت قوانین مهاجرتی  در طول اقامت خود در این کشور
 7. تسلط به زبان انگلیسی

 

 

تابعیت و اقامت در انگلیس - اصل خاک

در این روش جهت اخذ تابعیت و اقامت در انگلیس چند فرض وجود دارد که در زیر به بررسی هریک از این روش ها می پردازیم:

 

والدین کودک شهروند یا مقیم دائم انگلیس باشند

در این حالت از تابعیت و اقامت در انگلیس تمامی افرادی که بعد از سال 1983 میلادی  از پدر یا مادری انگلیسی که پیش از تولد فرزند خود شهروند یا مقیم دائم کشور انگلیس بوده اند متولد شدند مس توانند پس از تکمیل فرم  MN1 جهت دریافت تابعیت و اقامت در انگلیس اقدام نمایند. در صورتی که والدین فرزند هردو تبعه یا مقیم دائم (حداقل 3 سال)کشور انگلیس باشند یا عضو نیروی نظامی انگلستان باشند دیگر نیازی به تکمیل فرم MN1 نیست و به طور خودکار فرزند آنها تابعیت انگلیس را دریافت خواهد کرد.

 

والدین کودک شهروند یا مقیم دائم انگلیس نباشند

چنانچه پیش از تولد فرزند والدین وی تابعیت و اقامت در انگلیس را نداشته باشند در این صورت فرزند باید تا رسیدن به سن 10 سالگی بطور مداوم در انگلیس زندگی کرده باشد و در طول این ده سال تنها 5/2 سال آن را خارج از کشور بوده باشد. در این روش شخص متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس می بایست فرم T را تکمیل کرده و درخواست تابعیت خود را ارائه دهد.

 

فرزند خواندگی توسط شهروند یا مقیم دائم انگلیس

در این روش از دریافت تابعیت و اقامت در انگلیس یک یا هردو والدین کودکی که آن را به فرزند خواندگی قبول کرده اند شهروند یا مقیم دائم کشور انگلیس می باشند و به همین واسطه بدون نیاز به تکمیل فرم و به صورت خودکار تابعیت انگلستان به کودک اعطا می شود. لغو درخواست فرزندخواندگی توسط والدین تاثیری در وضعیت تابعیت کودک نخواهد داشت.

 

 

تابعیت و اقامت انگلیس – اصل خون

در اخذ تابعیت و اقامت در انگلیس از این روش در صورتی که کودکی خارج از خاک انگلستان از والدینی انگلیسی که تبعه یا مقیم دائم این کشور هستند متولد شود به طور خودکار و بدون نیاز به ارائه درخواست می تواند بر اساس اصل خون تابعیت کشور انگلیس را دریافت نماید اما اگر کودک از یک پدر انگلیسی و مادر خارجی متولد شده باشد برای دریافت تابعیت ضمن ارائه درخواست باید فرم UKF را تکمیل نماید.

قبل از بررسی تابعیت و اقامت در انگلیس و راه های اخذ اقامت دائم در کشور انگلیس باید به این نکته اشاره کرد که تابعیت و اقامت دو مبحث جدا و متفاوت می باشد و شما با داشتن اجازه اقامت تنها میتوانید بصورت محدود که حداکثر 5 سال می باشد در کشور انگلیس حضور داشته باشید و پس از انقاضای مدت در صورت داشتن سایر شرایط باید مجددا مهلت اقامت خود را تمدید کنید یا کشور انگلستان را ترک کنید. با این حال قصد داریم راه های اخذ اقامت دائم در کشور انگلیس را بررسی نماییم.

 

 

تابعیت و اقامت در انگلیس - ازدواج

یکی از راه های دریافت تابعیت و اقامت در انگلیس ازدواج با یک تبعه یا مقیم دائم انگلیس می باشد. در این روش می توانید از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج اقامت دائم کشور انگلیس را دریافت نمایید.

ویزای نامزدی: این ویزا در ابتدا برای مدت 6 ماه صادر میشود و در این مدت مهلت دارید ازدواج خود را به ثبت برسانید .امکان تمدید این ویزا جهت اخذ تابعیت و اقامت در انگلیس برای 2 سال 6 ماه دیگر وجود دارد.

ویزای ازدواج: مدت اعتبار ویزای ازدواج 33 ماه است و قابلیت تمدید برای 33 دیگر را دارد. برای دریافت ویزای ازدواج و نامزدی شخص متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. سن زوجین باید بالای 18 سال باشد
 2. حداقل دو سال بصورت مشترک و در یک خانه زندگی کرده باشند
 3. پارتنر شما تبعه یا مقیم دائم کشور انگلیس باشد
 4. با پارتنر خود حداقل 18 ماه در Rellationship بوده اید
 5. باید اثبات کنید ازدواج یا نامزدی شما واقعی بوده است
 6. اثبات تمکن مالی

 

 

تابعیت و اقامت در انگلیس - سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری شخص متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس می بایست بیشتر از 18 سال سن داشته و سرمایه ای به میزان 2,000,000 پوند را در یکی از شرکت های انگلیسی سرمایه گذاری کند.ویزای TIER1 ابتدا برای مدت 3 سال 4 ماه صادر میشود که قابلیت تمدید دوباره را دارد.بعد از گذشت 5 سال متقاضی می تواند برای خود و خانواده اش اقامت دائم کانادا را دریافت نماید. چنانچه مبلغ سرمایه گذاری شخص بیش از 5 میلیون پوند باشد پس از گذشت 3 سال و در صورتی که بیش از10 میلیون پوند باشد با گذشت 2 سال می تواند اقامت دائم کشور انگلستان را دریافت کند. یکی دیگر از ویزاهای زیر مجموعه TIER1 ویزای کارآفرینی می باشد که متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس جهت دریافت آن باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. حداقل 18 سال سن داشته باشد
 2. داشتن سرمایه ای به میزان 2,000 پوند
 3. توانایی حمایت مالی از خود و خانواده اش را برای مدت حداقل 3 ماه داشته باشد
 4. ارائه طرح تجاری (Bussines Plane)
 5. حداقل دو تبعه انگلیسی را در کسب و کار خود استخدام کرده باشد

 

با داشتن شرایط فوق ابتدا به متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس ویزای کارآفرینی با اعتبار 3 سال و 4 ماه داده میشود که قابل تمدید برای 5 سال دیگر خواهد بود و پس از آن می تواند جهت دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

 

 

تابعیت و اقامت در انگلیس - تحصیل

ویزای تحصیلی یا ویزای TIER4 جهت دریافت تابعیت و اقامت در انگلیس خود به دو بخش child tier4 و general tier 4 تقسیم میشود:

 

ویزای child tier4

 افرادی که کمتر از 17 سال سن دارند و تمایل دارند در طول تحصیل در کنار خانواده خود باشند می توانند با پرداخت مبلغی به میزان 300 پوند جهت دریافت این ویزا اقدام نمایند.علاوه بر این متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس باید دارای شرایط زیر باشد:

 1. در این روش ابتدا فرد باید توسط یکی از مدارس خصوصی انگلیس پذیرش (CAS) دریافت کند
 2. متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس باید بیشتر از 4 سال و کمتر از 18 سال سن داشته باشد
 3. ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 4. ارائه رضایتنامه والدین یا سرپرست قانونی

*در صورتی که والدین بخواهند در طول تحصیل فرزند خود را همراهی کنند می بایست ویزای parent of tier 4  را دریافت کنند. هزینه ی صدور این ویزا 1000 پوند می باشد.این ویزا ابتدا برای یک دوره 6 ماهه و پس از آن یکساله،2،5 و 10 ساله است و پس از آن می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.

 

ویزای general tier4

افراد بالای 17 سال در صورت داشتن تمکن مالی، تسلط به زبان انگلیسی و پرداخت مبلغ 328 پوند جهت هزینه صدور ویزا می توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایند.

 

 

تابعیت و اقامت در انگلیس - کاریابی

افراد کار ماهری که حرفه آنها در لیست مشاغل دارای کمبود انگلستان نظیر: مراقبت های بهداشتی، تدریس، مهندسی،IT می باشد شانس بیشتری خواهند داشت. برای شروع به کار در کشور انگلیس شخص می بایست دارای پیشنهاد کار از یک کافرمای معتبر در کشور انگلستان باشد. در صورتی که حرفه و تخصص متقاضی تابعیت و اقامت در انگلیس یکی از مشاغل نامبرده در فوق باشد نیازی به ارائه پیشنهاد کار ندارد. مدت اعتبار این ویزا معمولا 5 سال و 14 رو می باشد.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

تابعیت و اقامت در انگلستان , اقامت دائم انگلستان , شرایط گرفتن پاسپورت انگلستان , شرایط گرفتن اقامت دائم در انگلستان , مشاوره اقامت در انگلیس , پذیرش انگلیس , شرایط شهروندی انگلیس , اقامت در انگلیس , تابعیت در انگلیساقامت انگلیس , تابعیت انگلیس

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/11

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر