071-۳۶۳۴۰۶۵۶

تابعیت و اقامت در اتریش

 

اتریش یکی از ده کشور برتر جهان از لحاظ سطح کیفی و امکانات رفاهی است. بسته به اینکه کدام شهر را برای زندگی و یا تحصیل انتخاب کرده اید هزینه های زندگی متفاوت است و در شهرهای بزرگی مانند وین بیشتر از شهرهای کوچک می باشد و خدمات بهداشتی بسیار مناسبی در این شهر به افراد ارائه می گردد. اتریش یکی از قانونمند ترین کشورهای جهان بوده و در مواضع حمل مواد مخدر و یا داروهای غیر قانونی مجازات های بسیار سخت گیرانه ای دارد.

بومی های اصیل اتریش جمعیت قابل توجه این کشور را تشکیل می دهند اما جمعیتی نیز از آلمانی ها، صرب ها ،ترک ها ، اسلوونی و بوسنی ها در این کشور دیده می شوند. بخش بزرگی ازفرهنگ این کشور از فرهنگ آلمانی برگرفته شده همچنین قسمت هایی ازرسوم سوییس نیز در آن ها دیده می شود اما آنچه قسمت اصلی فرهنگ اتریش را شکل داده امپراتوری هابزبورگ و کلیسا می باشد.سه چهارم مردم این کشور مسیحی می باشند که اکثرا کاتولیک هستند.
موسیقی در فرهنگشان ریشه داشته و اکثر مردم اتریش به موسیقی علاقه مند بوده و در گروه های موسیقی کوچک وبزرگ می نوازند و یا در گروه کرمی خوانند.
خانواده برایشان بسیار مهم بوده ولی در سال های اخیر این کشور از نظر شاخص زندگی خانوادگی از رتبه ی اول به چهارم تنزل داشته است. در این مقاله به شرح جزئیات تابعیت و اقامت در اتریش خواهیم پرداخت.

 

 

تابعیت و اقامت در اتریش

 


راه های اخذ تابعیت و اقامت در اتریش

 

  • اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق تحصیل .
  • اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق کار
  • اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزای جست و جوی کار
  • اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزای تمکن مالی
  • اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزای سرمایه گذاری
  • اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزای ثبت شرکت
  • اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزای هنرمندی
اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق تحصیل


با تحصیل در این کشور می توانید به مدت سال های تحصیلی خود تابعیت و اقامت در اتریش داشته باشید و پس از اتمام آن شش ماه فرصت خواهید داشت تا کاری مناسب مرتبط با رشته ی تحصیلی خود پیدا کرده و ویزای خود را به ویزای کاری جهت اخذ تابعیت و اقامت در اتریش تبدیل کنید. پس از چهار سال کاری و پرداخت مالیات به دولت می توانید درخواست اقامت دائم کنید و پس از سه سال نیز تابعیت و اقامت در اتریش را دریافت نمایید.

 


اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق کار

 

کشور اتریش از لحاظ اقتصادی و شرایط اجتماعی در جایگاه بسیار مناسبی قرار داشته و سالیانه متقاضیان بسیار زیادی از اکثر کشورهای دنیا برای کار در این کشور جهت تابعیت و اقامت در اتریش درخواست می دهند. جهت اخذ ویزای کاری اتریش می بایست مدرک تحصیلی مناسب و دعوت نامه ی کاری از کارفرمای معتبر داشته باشید.کارفرما می بایست در این کشور شرکت داشته و حقوق قابل قبولی به طور ماهیانه به شما پرداخت نماید و به واسطه ی کار در این شرکت می توانید پس از 4 سال فعالیت کاری و پرداخت مالیات به دولت جهت اخذ تابعیت و اقامت در اتریش و  اقامت دائم این کشور درخواست دهید.
جهت اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از این طریق می بایست برای شما دعوت نامه ی کاری ارسال گردد که این امر با توجه به اولویت نیاز جامعه ی کشور اتریش و اتحادیه ی اروپا به آن فرصت شغلی، ابتدا در این کشور آگهی شده و اگر کسی متقاضی استفاده ار آن جایگاه شغلی نبود در حوزه ی اتحادیه اروپا آگهی می شود و سپس فرصت به شخصی خارج از اتحادیه داده می شود که می توان گفت امری نه غیر ممکن اما سخت امکان پذیر است.

 


اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزای جست و جوی کار

 

از طریق دیگری می توان برای دریافت تابعیت و اقامت در اتریش اقدام نمود که به آن ویزای جست و جوی کار گفته می شود. در اصل فرصتی شش ماهه برای پیدا کردن شغل مناسب به متقاضیان اعطا می گردد. در این روش جهت تابعیت و اقامت در اتریش شخص حداقل به هفتاد امتیاز از صد امتیاز نیاز دارد و در ابتدا نمی تواند به همراه خانواده به این کشور سفر کند اما پس از یافتن کار مناسب و عقد قرارداد با کارفرما می تواند کارت (قرمز-سفید-قرمز) را دریافت نماید که به موجب آن خانواده ی فرد نیز می توانند تابعیت و اقامت در اتریش را به دست آورند.

 

تابعیت و اقامت در اتریشاخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزاهای تمکن مالی، سرمایه گذاری، ثبت شرکت


با این روش ها جهت تابعیت و اقامت در اتریش می توانید پس از گذشت سه سال از فعالیات اقتصادی درخواست اقامت دائم دهید و با بیش از 140 کشور برتر دنیا از لحاظ اقتصادی ، داد و ستد و معامله داشته باشید، به تمام نقاط شینگن سفرکنید و به راحتی برای سفر به کشورهای دنیا درخواست ویزا دهید. پس از گذشت پنج سال درخواست تابعیت و اقامت در اتریش و اقامت دائم در این کشور دهید.اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ویزای هنرمندیزمانی که این ویزا جهت تابعیت و اقامت در اتریش را اخذ کردید می توانید از همان ابتدا به همراه خانواده به اتریش سفر کنید و پس از سه سال فعالیت کاری و پرداخت مالیات به دولت درخواست تابعیت و اقامت در اتریش و اقامت دائم این کشور را دهید، یکی از مزیت های این روش اخذ تابعیت و اقامت در اتریش درخواست بازپرداخت مالیات از طرف دولت می باشد که شخص هنرمند می تواند پس از اتمام مراحل تابعیت و اقامت در اتریش به دولت بدهد.

 

ابر کلمات کلیدی:

خرید تابعیت اتریش , اقامت اتریش

 

تاریخ به روزرسانی 1402/2/30

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر