071-۳۶۳۴۰۶۵۶

اقامت پس از تحصیل در کانادا

 

 

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا می توانید اجازه تحصیل خود را تمدید کنید و در مورد کار هنگام تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی خود و همچنین اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا اقدام نمایید. سال گذشته کانادا بیش از 400000 دانشجوی بین المللی پذیرفته است. اکثر این دانشجویان از فرانسه ، نیجریه ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، ایالات متحده ، برزیل ، ایران ، هند و ویتنام بودند. تنوع دانشجویان بین المللی برای دولت کانادا در اولویت است. دولت برای 5 سال آینده 147.9 میلیون دلار بودجه آموزشی در نظر گرفته است. چنانچه قصد دارید پس از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنید ، باید تحت برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی درخواست اجازه کار کنید.

اگر می خواهید بدانید اقامت پس از تحصیل در کانادا چگونه است، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا - کار

جهت دریافت اقامت PR از طریق تحصیلی ابتدا باید پذیرش یکی از دانشگاه های کانادا را در یافت نمایید.پس از اخذ پذیرش می توانید جهت دریافت استادی پرمیت یا مجوز تحصیل کانادا اقدام نمایید.با داشتن مجوز تحصیلی شما امکان 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را خواهید داشت.ویزای تحصیلی معمولاً برای مدت زمان برنامه تحصیلی شما ، به اضافه 90 روز اضافی معتبر است. این 90 روز به شما اجازه می دهد تا خود را برای ترک کانادا آماده کنید یا برای تمدید اقامت خود اقدام کنید. دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند ، می توانند هنگام تحصیل در کانادا یا پس از اتمام تحصیل ، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

یکی از پرطرفدارترین روش ها برای تمدید اقامت پس از تحصیل در کانادا یافتن کار دراین کشور می باشد. اجازه کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا پس از فارغ التحصیلی در کانادا بمانند و حداکثر سه سال کار کنند. پس از یک سال کار در کانادا ، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند واجد شرایط درخواست اقامت دائم شوند. اقامت کاری یا PGWP (Post Graduate Work Permit) این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا به کار در این کشور بپردازند. برای درخواست PGWP باید ثابت کنید که تمام شرایط مجوز تحصیل خود را رعایت کرده اید. شما باید پیش از فارغ التحصیلی و اتمام اعتبار ویزای تحصیلی کانادا، برای مجوز کار تمام وقت PGWP درخواست دهید. این مجوز با اعتبار حداکثر 3 ساله برای دانشجو صادر می شود و به فرد این اجازه را می دهد تا در این مدت زمان به کار تمام وقت در بازار کار کانادا بپردازد.

 شرایط مورد نیاز جهت دادن درخواست PGWP  به شرح زیر می باشد:

 • تحصیل باید فعالیت اصلی شما در طول مدت حضور در کانادا بوده باشد.
 • دوره تحصیلی شما باید حداقل 8 ماهه باشد.
 • شما 90 روز پس از دریافت نمرات نهایی خود برای درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی فرصت دارید.مجوز تحصیل شما باید حتما تا تاریخ اتمام تحصیلتان اعتبار داشته باشد.

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا – اکسپرس انتری

پس از دریافت اجازه کار و پیش از پایان مدت اعتبار آن باید در برنامه Express Entry شرکت کنید. از زمان معرفی Express Entry در سال 2015 ، این سیستم به گونه ای تغییر یافته است که دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در کانادا به پایان رسانده اند ، می توانند از مزایای ویژه ای برخوردار شوند. مهمترین تغییر ، اضافه شدن حداکثر 30 امتیاز در نمره CRS برای کسانی بود که گواهینامه تحصیلات تکمیلی کانادا را گذرانده اند.

پس از شرکت در سیستم اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا یا Express Entry دولت از داوطلبان دارای رتبه برتردعوت می کند تا در قرعه کشی هایی که معمولاً هر دو هفته یک بار انجام می شود ، درخواست خود را ارسال کنند. پس از آن شما 60 روز فرصت دارید تا یک برنامه کامل را ارائه دهید ، دولت ظرف شش ماه رزومه شما را بررسی می کند. اکسپرس انتری به داوطلبان جوانی که دارای تجربه کار و تحصیل در کانادا هستند و از توانایی زبان برخوردار هستند فرصتی عالی برای اخذ اقامت دائم می دهد.

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا - سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در کانادا سرمایه گذاری می باشد.سرمایه گذاری از روش های مختلفی نظیر: کارآفرینی ،استارتاپ، ثبت شرکت، بیزینس و خود اشتغالی امکان پذیر می باشد.اگر  سرمایه گذاری شما از طریق صندوق سرمایه گذاری کانادایی انجام پذیرفته باشد حداقل میزان سرمایه شما می بایست 200000 دلار باشد و در صورتی که از طریق گروه سرمایه گذار فرشته کانادایی اقدام کرده باشید حداقل سرمایه لازم 7500 دلار می باشد.علاوه بر این هر یک از ایالت های کانادا برنامه سرمایه گذاری مخصوص به خود دارند. روش سرمایه گذاری صد هزار دلاری در ایالت بریتیش کلمبیا، روش سرمایه گذاری 210 هزار دلاری در ساسکاچوان و منیتوبا و سرمایه گذاری در ایالت کبک از جمله محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشد.جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت به سرمایه ای به میزان  حداقل 160000 هزار دلار کانادا و سه سال سابقه مدیریتی در زمینه تخصصی خود نیاز دارید..

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا - ازدواج

یکی از روش های اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا ازدواج با یک شهروند و تبعه ی کانادایی است.این ازدواج باید توسط اداره csc یا همان سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا  تایید شود.شرایط دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج به شرح زیر می باشد:

 • سن زوجین حداقل 18 سال باشد.
 • زوجی که تبعه کاناداست تمکن کافی برای حمایت مالی از همسر خود را داشته باشد.
 • زوجین در یک منزل مسکونی مشترک در حال زندگی باشند
 • حداقل 3 سال از ازدواج زوجین گذشته باشد.

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا - کدام استان ها به راحتی اقامت می دهند؟

انتاریو

برنامه کاندیداهای مهاجرت انتاریو (OINP)  فرصت خوبی را به متقاضیان مهاجرت ارائه می دهد و به عنوان یک استان آسان برای دریافت در کانادا در نظر گرفته می شود. این بزرگترین استان کانادا به داشتن قوانین آسان ، روند مهاجرت سریع و نرخ بالای ITA مشهور است.

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا - کدام شهرها برای دریافت اقامت دائم در کانادا بهتر هستند؟

در نظرسنجی 2018 توسط مجله MoneySense اوکویل در استان انتاریو ، بهترین شهر کانادا برای مهاجران انتخاب شده است.تورنتو در مکان 5  و ونکوور در رتبه 15 قرار دارد.سایر شهرهای برگزیده از دیدگاه مهاجران به شرح زیر می باشد:

 • شهر اوکویل در استان انتاریو
 • شهر اتاوا در استان انتاریو
 • شهر مونت رویال در استان کبک
 • شهر کینگ در استان انتاریو
 • شهر تورنتودر استان اونتاریو

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا - کدام استان در کانادا پس از 1 سال تحصیل PR می دهد؟

استان های بریتیش کلمبیا. مانیتوبا نیوفاندلند و لابرادور در کانادا به شما این امکان را می دهند پس از اتمام یک سال تحصیل برای دریافت اقامت PR کانادا اقدام نمایید.

 

اقامت پس از تحصیل در کانادا - مجوز اقامت کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

پنج سال

اکثر کارت های PR پنج سال اعتبار دارند اما برخی فقط یک سال معتبر هستند. تاریخ انقضا بر روی کارت چاپ شده است. وقتی کارت PR  شما منقضی می شود ، نمی توانید از آن به عنوان سند سفر استفاده کنید. اگر کارت PR شما ظرف شش ماه منقضی شود ، باید برای تمدید کارت خود اقدام کنید. کارت pr کانادا قابل تمدید بوده و نیاز به دریافت مجوز تحصیل، ویزای تحصیلی و مجوز کار را برای فرد از بین می برد.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

 

نویسنده : سیمین دخت کاظمی

تاریخ به روزرسانی 1402/2/20

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط