071-۳۶۳۴۰۶۵۶

اقامت شینگن

 

بواسطه ی داشتن ویزای شینگن می توانید به راحتی و بدون هیچگونه محدودیتی در کشورهای عضو این ناحیه تردد کنید اما چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اقامت شینگن با ویزای شینگن متفاوت می باشد و حتی بالاترین سطح آن که ویزای مولتی شینگن است به تنهایی برای اخذ اقامت شینگن کافی نخواهد بود.اخذ اقامت شینگن از راه های مختلفی نظیر ازدواج، سرمایه گذاری، خرید ملک، ثبت شرکت، تمکن مالی، کار، تحصیل وپناهندگی امکان پذیراست. ما دراین مقاله سعی داریم به بررسی راه های اخذ اقامت شینگن بپردازیم.

 

اقامت شینگن

 

اقامت شینگن - ازدواج

تقریبا در تمامی کشورهای عضو شینگن این امکان وجود دارد که افراد از طریق ازدواج با تبعه ی هریک از این کشورها بتوانند بعد از گذشت حداقل 3 سال از زندگی مشترکشان برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.برای اخذ اقامت شینگن از این طریق وجود یک سری شرایط الزامی می باشد که به شرح زیر است:

1.عدم صوری بودن ازدواج به منظور اخذ اقامت شینگن

2.گذشت حداقل 3 سال از زندگی مشترک

3.همسر شما باید تبعه ی کشورهای عضو شینگن بوده و اقامت دائم یا موقت داشته باشد

4.ارائه گذرنامه معتبر

5.اثبات تمکن مالی

*درصورتی که قبلا ازدواج کرده اید باید ذکرکنید.

 

اقامت شینگن - سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشورهای عضو شینگن یکی از راه های اخذ اقامت شینگن می باشد. بطور کلی شما می توانید با گذشت 5 سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. سرمایه گذاری در این منطقه جهت اقامت شینگن به سه روش صورت می پذیرد که به شرح زیر است:

 

1.سرمایه گذاری از طریق خرید ملک جهت اخذ اقامت شینگن

این برنامه در کشورهای معدودی از جمله یونان، قبرس، پرتغال و اسپانیا اجرا می شود و فرد متقاضی اقامت شینگن می تواند در ازای خرید ملک در کشورهای نامبرده اقامت دائم کسب کند. در صورت سرمایه گذاری از این طریق دیگر نیازی به اخذ ویزای شینگن نخواهید داشت.

 

2.سرمایه گذاری از طریق خرید املاک تجاری جهت اخذ اقامت شینگن

متقاضی اقامت شینگن با خرید املاک تجاری مانند کارخانه، رستوران، هتل و... می تواند برای اخذ اقامت شینگن اقدام نماید که در بیشتر موارد خرید املاک تجاری به تنهایی کافی نیست و فرد ملزم به ثبت شرکت می باشد. در برخی از کشورها مانند ایتالیا نمی توان از این طریق اقامت شینگن را کسب کرد.

 

3.سرمایه گذاری از طریق خرید سهام شرکت های معتبر جهت اخذ اقامت شینگن

در این روش متقاضی اقامت شینگن باید 50 درصد از سهام هر شرکتی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارد خریداری کند در این بین شخص متقاضی سرمایه گذاری جهت اقامت شینگن می تواند از سرمایه ی دیگری استفاده کند مشروط بر اینکه اثبات نماید سرمایه متعلق به او می باشد و راه دستیابی به سرمایه مذکور را شرح دهد.

 

4.سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی جهت اخذ اقامت شینگن

این روش جهت اخذ اقامت شینگن به دو صورت سرمایه گذاری قابل برگشت و غیرقابل برگشت صورت می پذیرد:

سرمایه گذاری قابل برگشت: در این نوع سرمایه گذاری متقاضی اقامت شینگن مبلغی (بسته به کشورهای مختلف متفاوت است) را به عنوان سپرده در اختیاردولت کشور مدنظر خود می گذارد و بعد از گذشت 5 سال اصل پول بدون سود به وی عودت می شود.

سرمایه گذاری غیرقابل برگشت: همانند روش سرمایه گذاری قابل برگشت می باشد با این تفاوت که سپرده شما مسترد نمیشود.

* با خرید اوراق قرضه نیازی به سپری کردن دوره 5 ساله جهت اخذ اقامت شینگن ندارید و می توانید بلافاصله اقامت مادام العمر تحصیل نمایید.

 

اقامت شینگن - تمکن مالی

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت شینگن روش تمکن مالی است. دراین روش شما باید گواهی تمکن مالی خود را که به زبان انگلیسی است از بانک کشور مبدا خود دریافت نمایید. این روش به دلیل ریسک کمی که دارد برای متقاضیان اقامت شینگن دارای جذابیت های  فراوانی می باشد. کشورهای اسپانیا، فرانسه، سوئیس و یونان برای اخذ اقامت شینگن از طریق برنامه تمکن مالی مناسب تر می باشند.

 

منابع مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی جهت اخذ اقامت شینگن به شرح زیر است:

1.سود سپرده بانکی

2.سود سهام شرکت ها

3.اجاره املاک و مستغلات

4.حقوق بازنشستگی

 

اقامت شینگن - ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های سریع و آسان اخذ اقامت شینگن ثبت شرکت می باشد که از این  طریق می توانید برای همسر و فرزندان زیر18 سال خود کارت اقامت شینگن دریافت نمایید. در این روش برخلاف سایر روش ها نیازی به حضور شما در کشور مقصد نمی باشد و درابتدا برای شما یک کارت اقامت با اعتبار یک یا دو سال صادر می شود که برای مدت 5 سال قابل تمدید است که در صورت رعایت شرایط زیر می توانید برای اخذ اقامت دائم شینگن اقدام نمایید:

 

1.پرداخت مالیات

2.حضور در منطقه شینگن به مدت حداقل 6 ماه

3.عدم ارتکاب به جرائم کیفری و تهدید امنیت منطقه شینگن

 

اقامت شینگن - خرید ملک

در این روش جهت اخذ اقامت شینگن فرد با خرید ملکی به ارزش 350000 تا 500000 یورو(در هر کشور متفاوت می باشد)می تواند اقدام به اخذ اقامت شینگن نماید. شما با خرید املاکی  به ارزش 500000 یورو در کشورهایی مانند پرتغال و اسپانیا می توانید برای خود و خانواده اتان اقامت شینگن را کسب نمایید.

 

*در کشور پرتغال در صورت خرید ملک برای پدر و مادر شخص متقاضی اقامت شینگن نیز اقامت صادر می شود.

*جهت اخذ اقامت شینگن از طریق این برنامه کشورهای اسپانیا، پرتغال و اتریش گزینه های مناسبی می باشند.

 

 

اقامت شینگن - تحصیل

یکی از روش های بی دغدغه اخذ اقامت شینگن تحصیل می باشد. دراین روش شما پس از پایان تحصیلات ویزای کاری به مدت 6 ماه دریافت خواهید کرد اگر طی این مدت شغل مناسبی پیدا کنید می توانید جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهید که در ابتدا برای شما یک کارت اقامت یکساله صادر می شود و درصورت پرداخت مالیات به مدت 5 سال می توانید اقامت دائم شینگن را اخذ کنید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت شینگن

1.ارائه اسناد و مدارک هویتی مانند شناسنامه، گذرنامه معتبر و..

2.ارائه مدارک زبان

3.ارئه بیمه مسافرتی و بیمه پزشکی

4.ارائه گواهی تمکن مالی

5.عدم سابقه کیفری

6.انجام آزمایشات پزشکی

 

ابر کلمات کلیدی:

اقامت شینگن چیست , اقامت شینگن با خرید ملک , اقامت شینگل , اقامت شینگن لهستاناقامت دائم شینگن , اخذ اقامت شینگن , اقامت کشورهای شینگن , اقامت با ویزای شینگن , گرفتن اقامت شنگن

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/6

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر